7 jednoduchých tipů, jak ušít skládané závěsy

Vytváření skládaných záhybů způsobí, že vaše ošetření budou vypadat tak plyšově a vy byste je dokázali udržovat se strukturovanou plností, která nevyžaduje přílišnou správu. Tyto šité skládané závěsy jsou ideální pro odstranění efektu zvlněné látky ze spodní poloviny vašich okenních záclon.

V tomto článku se dozvíte, jak šit skládané závěsy. Podle různých metod krok za krokem dosáhnete dokonalých skládaných záclon.

Konzistence v záhybech je dosažitelná. Musíte důsledně měřit látku, abyste neměli nerovnoměrné záhyby. Měli byste také vědět, že zpětné šití nebo zadní šití je nezbytné na konci šití.

Backstitching pomáhá záhybům dobře si udržet tvar. Nezapomeňte také důsledně připnout. Kromě toho, že zajistí, že získáte rovnoměrné záhyby, také pomůže získat záhyby ve správném tvaru.

Snadné kroky k šití skládaných záclon

Krok 1: Připravte si materiály

Prvním krokem, jak ušít skládané závěsy, je připravit potřebné věci. Mezi materiály patří:

  • Plisovací páska
  • Skládací háčky
  • Závěsné kroužky
  • Tkanina
  • Měřicí páska
  • Špendlíky
  • Krejčovská křída

Krok 2: Měření

Dalším krokem, jak ušít skládané závěsy, je měření. Chcete-li určit množství látky potřebné pro tento projekt záclon, změřte dvojnásobnou šířku svého okna, přidejte další 2 palce a získejte přídavek švu 1 palec na obou stranách okna.

Zjistit délku. Zhora dolů změřte tyč až k místu, kde si přejete, aby vaše ošetření okna skončilo. Pak k tomu přidejte 6 a půl palce.

To vám umožní mít 2,5 palce pro lem na spodní části závěsu. Poté přidejte na začátek další 4 palce. Toto přeložíte a vytvoříte kapsu na prut.

Tento průvodce projektem záclon DIY je o tom, jak šit skládané záclony pomocí záhybů záclon 3 palce; ve výsledku musíte celkem ušít pouze pět záhybů.

Krok č. 3: Šití

Nyní, abyste vytvořili švy na dvou stranách panelu, nezapomeňte, že máte švu na palec na jedné straně na každé straně panelu. Potom látku přitlačíte na půl palce a složíte do dalšího půl palce, přišijete ji podél okraje.

A u spodního panelu zatlačte nahoru na půl palce, sklopte jej o 2 palce nahoru a šijte. Horní okraj nechejte pro tuto chvíli nedokončený.

Krok č. 4: Lemování

Lem na dva švy na boku a na spodní straně panelu. Z počátečních měření a řezu byste měli na obou stranách panelu přídavek švu o jeden palec. Pomocí krejčovské křídy si na zácloně vyznačte své záhyby.

Začněte od levé části švu v přední části látky, poté změřte až 5 palců od švu na straně a vytvořte rovnoběžnou čáru. Takže z provedeného měření změřte dalších 6 palců a nakreslete další rovnoběžku.

Opakujte střídavá měření 5 palců a 6 palců, dokud nejste na švu na pravé ruce.

Krok č. 5: Připnutí

Pomocí špendlíků přidržte řádek 1 až řádek 2, řádek 3 až řádek 4 a pokračujte tak, že jej pak šijete dolů na 8 palců. Zatlačte všechny záhyby naplocho žehličkou a vytvořte 3palcový záhyb, takže šev bude za přesným středem záhybu.

Přišijte šité záhyby k sobě tak, aby měřily asi 8 palců a vedly shora dolů po obou stranách záhybů.

Poznámka: Při práci zajistěte, aby záclony byly úhledné. Zatáhněte přebytečnou nit na zadní straně závěsu. Toho snadno dosáhnete jemným zatažením za nit cívky. To způsobí, že nit v horní části bude procházet až dozadu.

Krok 6: Skládání

Sklopte záclonu na 1/2 palce na horním okraji vzadu a zatlačte dolů. Přehněte další 3 a půl palce dozadu a sešijte přes panel, který jste složili, abyste vytvořili kapsu na prut.

Krok č. 7: Instalace

Posledním krokem, jak ušít skládané závěsy, je instalace závěsu. Zavěste své krásně skládané závěsy.

Jak ušít skládané závěsy připevnění volné podšívky

Stejným způsobem můžete připevnit volné podšívky na své skládané závěsy. Chcete-li to provést, přetáhněte háček závěsu přes pásku pro volnou podšívku a také přes pásku nadpisu.

Pokračujte v tom, dokud nezajistíte háček na místě. Podšívka je nyní připevněna k vaší oponě a v případě potřeby je můžete snadno odstranit.

Jak vypočítáte záhyby, jak šit skládané závěsy?

Vytvořte součty počtu záhybů, které máte na oponě. Vezměte například, že můžete mít šest záhybů, poté vydělíte délku okna počtem záhybů, které jste určili.

Vypočítejte požadovanou velikost záhybů, přidejte další palce, aby bylo možné záhyb složit.

Mám si zatáhnout záclony?

Když se učíte, jak šit skládané záclony, možná budete muset vědět o potřebě záclon. Pokud je tedy vaše záclona z bavlny nebo polyesteru, měli byste je obložit tak, aby se nevymyly.

Také není tak složité přidat podšívku na záclony na zadní straně.

Závěr

Jednou z činností, kterou se můžete naučit, je, jak ušít skládané závěsy pro váš domov. Nepotřebují více než základní dovednosti šití a musíte je jen samostatně sešít, abyste si vyrobili jedinečné, výrazné závěsy, které by vás z kapsy tolik nestály.

Místo toho, abyste si nechali vyrobit profesionálně vyrobené závěsy, vyhraďte si se svým šicím strojem víkend na šití záclon, které vám zaručeně zajistí vynikající a leštěný profesionální povrch ve vašem pokoji.

Dříve jste se možná naučili, jak ušít základní záclonový panel, ale výroba skládaných záclon zabere vašemu panelu vzhled jiného elegantního zářezu. Můžete je snadno vyrobit, pokud budete postupovat podle výše uvedených kroků a nebudete ignorovat sílu plisovaných pásek!