6 úžasných kroků, jak různými způsoby zavěsit čiré závěsy

Vrstvení, panely, přidání okenních šátků, oblékání, boční pohledy a mnoho dalších jsou jen některé z různých způsobů, jak zavěsit čiré závěsy. Nemusí dokonce chodit do vašich oken. Zavěste je na rám elegantních dveří nebo jako nóbl dekoraci postele s nebesy. Existuje spousta nápadů, jak různými způsoby zavěsit čisté závěsy. Některým se budeme věnovat v tomto článku.

Průhledné závěsy vyrobené z hedvábí, bavlny, šifonu a jiných lehkých materiálů jsou pravděpodobně jedny z nejuniverzálnějších typů tkanin. Jakmile se naučíte, jak různě zavěsit čisté závěsy, zjistíte, jak krásné a praktické jsou ve skutečnosti.

Co jsou to čisté závěsy?

Průhledné závěsy známe jako neuvěřitelně lehké a univerzální materiály. Nabízí měkký potah na okna, terasové dveře, postele s nebesy a mnoho dalších. Přidání dvojice čistých záclon do vašeho domova je jedním z jistých způsobů, jak dokončit měkkou a uvolňující atmosféru, po které jdete.

Snad to, co je mezi majiteli domů populární, je zajištění vyváženého soukromí a stylu. Jak přesně však návrháři interiérů začleňují takové tenké a lehké materiály a přeměňují je na něco, co vypadá jako z časopisu?

Chcete-li vědět, jak různě zavěsit čisté závěsy, postupujte podle následujících kroků:

Krok 1: Vyberte svůj hardware

Než se dostaneme ke složitějším návrhům záclon, budeme potřebovat základní hardwarové a připojovací postupy. Pořiďte si pěkný držák (buď jednoduchý nebo dvojitý v závislosti na zvoleném designu), ozdobnou tyč, spoustu šroubů a vámi vybraný závěs.

Proveďte měření okna a rozhodněte se, kde chcete instalovat své držáky. Přesné místo můžete snadno označit tužkou a měřicí páskou. Nezapomeňte také mít na paměti měření tyče. Nechcete, aby vzdálenost mezi vašimi držáky byla větší než přesná délka vašeho prutu.

Vezměte si závěs a vyberte, jak ho chcete pověsit. Pomocí kapesní tyče můžete látku snadno protáhnout hřídelem, nebo si můžete zakoupit závěsné kroužky a háčky na kolíky pro snadnou mobilitu látky. Prsteny vám umožní snadno otevřít a zavřít závěsy.

Máme vyřešené základy. Nyní můžeme přejít k designu. Jak různými způsoby visíme závěsy?

Krok 2: Vrstvy oken

První odpovědí na tuto otázku je práce s vrstvami. Jistě, šifon, bavlna nebo hedvábné závěsy vypadají dobře samy o sobě. Přidání vrstvy silnějších zatemňovacích záclon ale rychle promění tuto elegantní a uvolňující atmosféru ve sofistikovanou, teplou a útulnou atmosféru.

Chcete-li dosáhnout tohoto konkrétního vzhledu, pořiďte si dvojitý držák a dvě ozdobné tyče. Zavěste svůj světlý čirý závěs blíže k oknu, zatímco silnější kus závěsu sedí na vnějším otvoru stojanu.

Vrstvené závěsy jsou skvělým způsobem, jak dosáhnout stylu a soukromí. Ponořte silnější závěsy během rána a nechte teplé světlo rozjasnit váš pokoj. Použijte zpětné vazby na závěsy, aby byly ozdobnější.

Krok 3: Vytvoření panelů

Vzhledem k tomu, že čisté panely jsou relativně tenké, zavěšení mnoha podobně vypadajících záclon, které obloží všechna vaše okna, může místnost vypadat trochu nudně. Proto je kombinace více panelů fantastickým nápadem, jak podpořit toto krásné nastavení.

Na rozdíl od přidávání vrstev panely nepotřebují dvojitý držák. Můžete zavěsit a kombinovat více panelů jejich připevněním k jedné tyči. Umístěte vedle sebe různé čiré panely a budete mít zasněnou, elegantní atmosféru, která vám poslouží také trochu soukromí.

Krok 4: Okenní šály

Dopřejte svým oknám propracovaný a přímočarý rám pomocí čirých záclon jako okenního šálu. Jakkoli to může znít zastrašující, okenní šály se ve skutečnosti dají relativně snadno stáhnout. Zavěste oba konce látky po stranách tyče.

Uprostřed nechejte značné množství látky, aby se vytvořila měkká křivka. Můžete jej ručně upravit podle libosti. Experimentujte se symetrickými a asymetrickými vzory posunutím délek směrem k jednomu konci.

Tento styl nepokrývá celé okno. Neočekávejte příliš mnoho soukromí kvůli zjevnému nedostatku pokrytí. Přepněte to však pomocí čirých záclonových okenních šátků ve vzhledu swag. Pomocí dvojitých závorek můžete zavěsit další sadu čirých záclon pro soukromí, zatímco sedíte okenní šálu vpředu.

Krok 5: Váhy

Jak jsme již zmínili, čisté závěsy jsou skvělé pro záclonky, záclony a další úpravy oken. Omotejte jej kolem své dekorativní tyče jako záclonu nebo jej nechte hedvábně hladkou látkou vytéct z horní části jako dlouhá záclonka.

Vytvořte si vlastní záhyby, aby vaše záclony získaly sofistikovaný vzhled. Dosáhněte elegantních návrhů interiérů a oken, která se vysouvají se světlými a vzdušnými čirými závěsy, které rozhodně mohou smrk a interiér místnosti.

Krok 6: Podívejte se na další designové tipy

Nikdo nikdy neřekl, že závěsy jdou pouze na okna. Proměňte svou obyčejnou postel s nebesy v luxusní svatyni a užijte si dobrý odpočinek. Vytvořte ve své ložnici relaxační atmosféru a přeměňte svou běžnou postel na oázu zavěšením čirého závěsu jako vrchlíku.

Okamžitě změní celkový vzhled designu. Pokud dáváte přednost jemnějšímu přístupu, můžete také použít jednoduché závěsy jako jednoduché a elegantní pozadí. Zavěste nad čelo postele tak, aby dokonale rámovalo vaši postel.

Můžete jej dokonce zkombinovat s řadou LED světel nebo populárněji nazývaných víla. Jakmile se naučíte, jak různými způsoby zavěšovat čisté závěsy, udělejte ze svého pokoje úžasnou, uvolňující a přizpůsobenou oázu. Potřebujete jen nějaký okenní hardware, trochu trpělivosti a fantastickou představivost.