6 jednoduchých kutilských prací o tom, jak udržovat sprchové závěsy čisté

Není novinkou, že moderní koupelna má nyní závěsy. Víte, proč? Je součástí výzdoby interiéru a zdaleka vypadá velmi atraktivně. Část domu, kterou je koupelna, si sotva všimnete. Pro ty, kteří jsou překvapeni, že to vědí, říkám znovu. Není to žádná nová věc.

Závěsné závěsy jsou zásadní, ale kde budete mít problémy, je jak zachovat sprchové závěsy čisté . Koupíte si tyto závěsy a zapomenete, že jsou látkový materiál který budete vždy prát.

Řekl jsem vám, že jakmile budou připraveni starat se o svůj domov, zejména o koupelnu, vydrhnou pouze podlahu, umyjí vanu, vydrhnou umyvadlo a případně vydrhnou stěna?

Při tom všem sklopí závěsy a pověsí je tak, aby poskytly prostor pro cokoli, co mají dělat. Jako by to bylo normou, vždy se dívat jinam na vzhled záclon.

& nbsp;

Kroky, jak udržovat sprchové závěsy čisté

Krok 1: Vyberte prací prostředek nebo mýdlo, ať už tekuté nebo pevné

Hlavním čisticím materiálem je prací prostředek nebo mýdlo. Sprchové závěsy jsou velmi lehké a vyrobené z nylonu. Používané mycí mýdlo by proto mělo být velmi lehké, aby záclony vydržely o něco déle. Nejprve namočte závěsy do teplé mýdlové vody a před přidáním tekutého mýdla je nechejte několik minut.

Krok 2: Připravte se na to, že závěsy umyjete po namočení do teplé vody a tekutého mýdla

Podstatou ponoření záclon do teplé vody a tekutého mýdla je odhalení skvrn nečistot před praním. Jinak by některé bakterie mohly mít své místo na závěsech.

Krok č. 3: Umyjte poprvé a zlikvidujte špinavou vodu

Záclony se nejdříve perou asi 15 minut a nechají se 5 minut odstát. Podstatou je zajistit, aby první praní vystavilo choroboplodné zárodky. Jak udržovat sprchové závěsy čisté je jedna věc, kterou lidé považují za samozřejmost. Jakkoli to vypadá atraktivně, majitelé přehlédnou péči o něj.

U každé koupelny v koupelně musí na závěsy kropit vodu a mýdlové pěny. Proto byste si měli každý týden záclonu skutečně umýt.

Krok č. 4: Umyjte podruhé

Tento krok je nejdůležitější. Tentokrát přidáte více tekutého mýdla do čerstvé teplé vody ve větším množství. Před praním nechejte závěsy a tekuté mýdlo asi 10 minut. Umyjte co nejvíce a špinavou vodu po umytí zlikvidujte.

Krok č. 5: Oplach, dokud není oplach stejně čistý jako pitná voda

Někteří lidé se rozhodli sprchové závěsy prát třikrát nebo vícekrát. Abyste se ujistili, že nemáte co ztratit, ale spíše získat, umyjte se třikrát.

Po přibližně dvojnásobném mytí teplou vodou, což je normální, poprvé přidejte teplou vodu a opláchněte. Oplach samozřejmě nebude tak čistý, jak byste čekali.

Za druhé, přidejte studenou vodu a opláchněte více času. Tentokrát bude promývání jasnější.

Třetí opláchněte a zkontrolujte vzhled opláchnutí. Pokud je to čisté jako pitná voda, pak můžete vyrazit.

Krok č. 6: Rozprostřete se na slunci a žehlete, až bude sucho (i když volitelné)

Normou je obvykle zavěšení oblečení do kůlny, ale zde jsou závěsy zavěšeny přímo pod slunce. Podstatou celé této věci je zbavit se každého zárodku skrývajícího se na závěsech.

Lidé jdou až k žehlení sprchových závěsů, jakmile uschnou. Není to však povinné.

& nbsp;

Proč lidé přehlédnou péči o sprchové závěsy?

V moderní koupelně lidé používají místo dveří velkolepé záclony. Proč pak lidé přehlížejí péči o závěsy jako o každý další důležitý domácí doplněk? Odpověď je jednoduchá, lenost.

Pro mnoho lidí je těžké vypadat a myslet při dobré péči o sprchové závěsy. Udržovat sprchové závěsy čisté není velký problém a je to dosažitelné za pár hodin. A materiálů pro kroky, jak udržovat sprchové závěsy čisté výše, je jen velmi málo.

Je to jeden z nejdůležitějších. Jak můžete nechat všechno čisté a nechat záclony koupelny, kde se o sebe staráte špinavé. Pojďte! Máš to!

& nbsp;

Závěr

Naučit se udržovat sprchové závěsy čisté je životně důležité a je to něco, co by lidé měli brát vážně. Protože lidé přehlížejí, raději byste neměli.

Bude vám trvat jen trochu času, než se přesunete do nákupního centra, kde získáte tekutý prací prostředek a trochu energie na jeho praní. Výrobci používají nylon k výrobě sprchových záclon. Proto nepotřebujete hodně čistit, než bude čistý.

Vytvořte si ve své rodině rutinní časový plán, aby každý víkend každý den prali závěsy. Pokutujte každého, kdo nedrží krok s jeho rutinou. Díky tomu bude opona vždy čistý.