6 jednoduchých kroků, jak zavěsit závěsy na klenuté okno

Jednou ze zdůrazněných vlastností dveří nebo oken je oblouk. Pokud máte klenuté okno, můžete si vybrat různé možnosti úpravy oken. Tento článek vás naučí, jak zavěsit závěsy na klenutá okna.

K zavěšení svých záclon od oblouku nahoru. Měli byste vědět, že není vždy povinné, aby vaše ošetření zcela pokrývalo okno.

Oblouk okna je obvykle velmi vysoký, což vám poskytuje příležitost zakrýt spodní část okna, aby bylo zajištěno soukromí, když ji potřebujete, ale horní část okna zůstane odkrytá.

6 kroků k zavěšení záclon na klenutá okna

Chcete-li začít, budete si muset připravit následující materiály;

  • Svinovací metr
  • Curtain fabric
  • Závěsné tyče
  • Úroveň
  • tužka
  • Plastové hmoždinky do zdi
  • šrouby

Krok 1: Opatření pro vlastní oponu

U těchto kroků, jak zavěsit závěsy na klenutá okna, začnete tím, že se rozhodnete na přesném místě, kam byste chtěli závěsnou tyč nainstalovat. V ideálním případě by to mělo být asi ⅛ palce nad bodem, kde se rovná svislá strana vašeho okna setkává s obloukem.

Měření začněte od místa, kde nainstalujete záclonovou tyč dolů na místo, kde chcete, aby vaše záclona spadla, což je u okenního parapetu.

Může být pod parapetem až o 4 palce nebo dosáhnout podlahy. Poté přidejte k vašim rozměrům 12 palců, abyste mohli dát látku na horní a spodní lem záclony. Zapište si rozměry jako potřebnou délku vaší opony.

Krok 2; Změřte šířku okna

Měření provádějte z jedné strany rámu okna na druhou stranu. K měření šířky přidáte asi 6 až 8 palců. Toto měření bude také podle návratnosti záclonové tyče, kterou máte pro obě strany.

Vrácení tyče znamená vzdálenost, kterou má tyč na oponu od zdi. Obecně je to 3 palce pro lehké tkaniny a pro těžší tkaniny je to 4 palce. Poté přidáte příspěvek na zaplnění, aby se záclona, ​​která visí, správně složila.

Vynásobte celkové měření, které jste provedli pro šířku, třemi, pokud používáte čisté tkaniny nebo záclonu, dva a půl pro látku se střední hmotností a 2 pro těžkou záclonovou látku . Přidejte dalších 6 palců jako přídavek bočního lemu. Zapište to prosím jako požadovanou šířku.

Krok 3: Řezání

Ořízněte látku záclon na požadovaná měření délky a šířky, která jste zaznamenali. Ušijte závěs v požadovaném designu, aby odpovídal konkrétním provedeným měřením. Aby vám poskytla vámi preferovanou plnost, včetně lemů.

Krok 4: Zavěste oponu

Takto můžete pověsit závěsy při pokračování těchto kroků na klenutá okna. Pomocí úrovně se můžete ujistit, že jste závěsnou tyč zavěsili rovně.

Tuto úroveň použijte k zaznamenání přímky na obou stranách klenutého oblouku, která ji označí asi o ⅛ palce nad bodem, kde končí rovné strany okna.

Takto můžete zakrýt spodní část okna. Umístěte držák na linii, na kterou umístíte tyč – Vyznačte body pro každý šroub. Body půjdou tužkou. Udělejte to pro každou závorku.

Na místech, která jste označili tužkou, vyvrtejte pilotní otvory a do těchto otvorů vložte plastové hmoždinky.

Umístěte držák na pilotní otvory a připevněte jej pomocí šroubů. Začněte od otvoru nahoře. Totéž proveďte pro každou závorku.

Zasuňte záclonovou tyč skrz pouzdro tyče v horní části záclonového panelu. Poté zavěsíte záclonovou tyč na zajištěné konzoly. Pokud chcete, můžete přidat hardware tieback.

Jak zavěsím závěsy, když je okno v horní části zdi?

Můžete použít háčky bez hardwaru. Umístěte háčky do horních rohů okna nebo na jakékoli blízké povrchy stěn a zasuňte tyč do háčků, které se nyní používají jako držáky.

Pomohlo by vám však, kdybyste použili jen lehčí prut s čistými záclonami, aby nedošlo k poškození. Tato metoda se mírně liší od kroků, jak zavěsit závěsy na klenutá okna výše.

Závěr

Při práci na tom, jak zavěsit závěsy na klenutá okna, si musíte uvědomit tyto tipy;

  • U oken, která jsou docela těžké nebo těžké tyče, možná budete muset nainstalovat hmoždinky, které vám umožní pevně připevnit držáky ke zdi.
  • Ujistěte se, že jste na tyč umístili závěsy. Pokud mají vaše závěsy větší otvory, zasuňte tyč skrz její otvory. Pokud ne, připevněte záclonové panely na tyče záclon pomocí závěsných kroužků nebo spon.

Díky klenutým oknům umožňuje do vaší místnosti nejen vždy vstupovat přirozené světlo, ale také vytváří atraktivní design místnosti.

Nejlepší volbou by měl být panel záclon na míru. Můžete si je vyrobit samostatně nebo objednat v obchodě se závěsy na míru.

Ať se rozhodnete pro cokoli, musíte provést přesná měření klenutého okna a nainstalovat clonu, až budete připraveni zavěsit svůj vlastní panel opony.