5 snadných kroků, jak si vyrobit pončo z deky

Víte, jak si vyrobit pončo z deky? Pončá mohou být báječné nebo fádní, ale pokud na to máte dovednosti, můžete si vytvořit ten, který je váš jedinečný – s materiály, které již doma máte. Pokud ještě nevíte, jak to udělat, níže uvedený průvodce vám pomůže vytvořit jej v několika snadných krocích.

Rychlý průvodce, jak vyrobit pončo z deky

Tady je několik jednoduchých kroků, které můžete při výrobě pončo pomocí deky udělat.

Krok 1. Najděte deku, která odpovídá vaší velikosti

Pončá mohou být vyrobeny v jakékoli velikosti, v závislosti na požadovaném stylu. Mohou se pohybovat od velikosti po pás nebo vyšší až po velikost po podlahu, kterou můžete stylově nosit. Většina pončá však visí dolů na úrovni zápěstí, když máte ruce po stranách.

Dospělí obvykle potřebují kousek látky o velikosti běžného gauče. Pokud si nejste jistí velikostí, vždy použijte příliš mnoho materiálu než příliš málo, protože je snazší délku oříznout, než přišít více látky, aby byla větší nebo delší.

Pokud dáváte přednost kruhovému pončo, použijte látku větší, než jste zamýšleli, protože si ji budete muset nastříhat sami.

Krok 2. Přeložte deku na polovinu

Jakmile určíte velikost látky, přeložte ji na polovinu. Přeloženou látku položte na rovnou pracovní plochu, abyste vytvořili značky. Nezapomeňte, že pokud dáváte přednost asymetrickému pončo, kde visí déle vpředu nebo vzadu, neskládejte látku tam, kde se setkávají okraje. Místo toho to udělejte tak, aby spodní polovina byla delší než horní polovina.

Pokud dáváte přednost kruhovému pončo, zmapujte řezy, které na látce uděláte. Pomocí metru vyhledejte přeložené hrany uprostřed a označte střed svého kruhu. Označte dva body na obou stranách středu, abyste mohli určit délku vašeho pončo. Pokračujte v získávání bodů a vytvořte půlkruh. Řez podél značek, aby se vytvořila tkanina kulatého tvaru.

Krok č. 3. Vyřízněte otvor pro hlavu

Vyřízněte štěrbinu podél přeloženého okraje deky. Tato štěrbina by měla být vycentrována podél okraje, aby bylo zajištěno, že pončo bude rovnoměrně sedět na vašich ramenou. Otvor by měl být dostatečně velký, aby se do něj vešla hlava, aniž by spadl z ramen, obvykle kolem dvanácti palců.

Krok č. 4. Lemujte švy, abyste zabránili roztřepení

Tento krok je volitelný, ale pokud máte čas, možná budete chtít vynaložit úsilí na lemování švů vašeho ponča, abyste se vyhnuli roztřepení. Drsné a nechráněné okraje tkaniny mají tendenci se rychle opotřebovávat. Lemování pomůže posílit materiál, abyste mohli své přikrývky déle používat.

Krok č. 5. Přidejte nějaké vzory pro vkus

Design svého ponča nemusíte omezovat. Udělejte to funkčnější nebo přitažlivější přidáním kapes, vzorů nebo dokonce nějakého třásně, pokud jste na to. Vaše kreativita vás pouze omezuje, takže se nebojte sem nebo tam přidat ozdoby.

Existují stylové způsoby, jak nosit pončo?

Až si vyrobíte pončo, přemýšlejte o tom, jak a kde ho budete nosit. I ty nejjednodušší pončo mohou být stylové, pokud víte, jak je nosit nebo doplnit. Zde je několik nápadů, jak začít.

  • Přes svetr nebo košili s límečkem

Pončo se skvěle používají na podzim místo lehkého kabátu nebo bundy. Když své pončo spárujete s lehkým svetrem nebo košilí s dlouhým rukávem a límečkem, může to být skvělý pohled na vyřizování obchodů. Nezapomeňte nepřehánět vzory a vzory. Pokud je vaše pončo potištěné, rozhodněte se pro jednobarevný top, abyste se nestřetli.

  • S úzkými džíny

Štíhlé spodní části, jako jsou legíny a úzké džíny, se skvěle hodí k většímu objemu vašeho ponča. Pokud se budete držet štíhlejšího spodku, budete vypadat stylověji pro denní použití nebo příležitostné večery. Rozhodněte se pro tmavší siluety, protože jsou hubnutí a mohou vyvážit obrovský objem pončo.

  • S botami přes kolena

Zastrčení džínů do vysokých bot – ať už jde o botu ve stylu jízdy, motorkářské boty nebo nad kolena – doplňuje skvělý outfit. Na pončách s vysokými botami je něco, díky čemuž vypadají stylově a zároveň útulně. Držte se klasických barev, abyste zajistili, že váš outfit vypadá jako celek.

  • S cinchovým opaskem

Pochlubte se svou postavou přesýpacích hodin přidáním opasku kolem pasu. To je užitečné zejména pro drobné dámy, které mohou být zahlceny většími pončámi se zdánlivě příliš velkým množstvím látky. Použijte pásy, které jsou širší než pár prstů, abyste mohli shromáždit veškerý materiál a vytvořit méně objemnou siluetu. To je také užitečný trik pro ty, kteří používají své pončo jako šaty.

<

Nyní, když víte, jak z pláště udělat pončo, můžete vytvořit své stylové kousky vdechnutím života starým látkám. Pončo jsou velmi nositelné kusy oblečení, které můžete použít pro denní i noční použití. I když je nedoporučujeme používat pro formální události nebo přes koktejlové šaty a večerní šaty, mohou přidat prohlášení k vašim základním kouskům.