5 snadných kroků, jak si vyrobit dečku na tričko bez šití

Naučit se, jak vyrobit deku na tričko bez šití, je neuvěřitelně jednoduché. Samotný proces zahrnuje pouze hodně řezání a vázání. Jednoduchost však nemusí vždy znamenat snadnost.

Odstranění potřeby jehly a nitě usnadňuje vytváření přikrývky, ale radikálně zvyšuje dobu potřebnou k výrobě listu. Přesto to stejně nemusíte dělat vše na jedno sezení.

Můžete to udělat v průběhu několika dní a kdykoli pokračovat. Proces je tak snadný a tak jednoduchý, že jste při tom mohli sledovat televizi!

Jak si vyrobit deku na trička bez šití

Krok 1. Shromážděte materiály

Potřebným materiálem je banda triček; stará deka, plachta nebo rouno; pár nůžek; značka nebo krejčovská křída; pravítko; a čtvercovou řezací podložku 12 x 12, kterou lze použít jako šablonu. Pokud nemáte po ruce žádné řezací podložky, můžete si vytvořit vlastní šablonu s kouskem lepenky.

Při vytváření vlastního čtverce 12×12 pomocí lepenky pamatujte na přímost vašich čar. Jakékoli nerovnosti a špatné úhly se přímo promítnou do kvality vaší deky.

K vytvoření přikrývky o rozměrech 4 stopy a 5 stop se doporučuje použít nejméně 20 košil.

Krok 2. Střih designů triček

Položte košili naplocho na stůl nebo na podlahu a na design vložte řezací podložku nebo kartonový čtverec. Pomocí krejčovské křídy nebo značky vystopujte obrysy čtverce na košile.

Pomocí pravítka změřte palec z každé strany a vytvořte uprostřed menší čtverec. Na mezeru mezi menším a větším čtvercem vytvořte čáry s přírůstky 1 palce.

Pomocí nůžek odstřihněte design košile sledováním většího čtverce. Poté čáry ořízněte a na konci čtverce vytvořte malé proužky.

U rohových lišt rozřízněte všechny čtyři na polovinu a rozdělte je na dvě.

Tento krok opakujte, dokud nejsou všechny košile rozstřižené a na bocích nemají malé proužky nebo volánky.

Krok č. 3. Svázejte košile

Tento krok je nejjednodušší, ale také časově nejnáročnější.

Zarovnejte čtverce triček vedle sebe. Mělo by být pět sloupců a čtyři řádky, které zajistí, že výsledný list bude delší než široký.

Ujistěte se, že proužky čtverců jsou navzájem srovnány.

Vázejte uzel dvakrát s každým z pásů a udělejte to pro všechny čtverce. Skončíte s tím, velký, krásný list s několika designy.

Pokud chcete, můžete se v tomto kroku zastavit. Chcete-li však zajistit, aby byl váš list stejně pohodlný a odolný jako krásný, přejděte k dalšímu kroku.

Krok č. 4. Položte košile na rouno

Položte košili na starou deku nebo rouno. Fleece by měl být o něco delší a širší než plachta.

Umístěte list tak, aby jeho konce byly ve stejné vzdálenosti od okrajů rouna.

Ořízněte okraje rouna a vytvořte malé proužky, stejně jako čtverce triček. Poté připojte rouno k listu dvojitým spojením jejich pásů a vázáním uzlů, stejně jako v kroku 3.

Je důležité si uvědomit, že pro rouno a plachtu musíte mít stejný počet proužků. Pokud se vyhnete přebytečným proužkům, vyhnete se potížím s poškozením nebo trháním přikrývky.

Krok č. 5. Užijte si to!

A je to! Nyní si můžete užít svou domácí krásnou přikrývku. Použijte ji každou noc k oživení vzácných vzpomínek nebo ji pošlete jako dárek známému!

Kolik triček potřebujete?

Počet použitých košil je na vás. Záleží na tom, jak velkou chcete mít přikrývku, a také na počtu přikrývek, které chcete vyrobit.

Pokud chcete mít standardní přikrývku 4 x 5 stejně jako v tomto tutoriálu, pak je to asi 20 košil. Pokud chcete místo toho přikrýt přikrývku, je nejlepší změřit velikost postele nebo dodržet standardní velikosti postelí.

Pokud nemáte dostatek košil k vytvoření deky, nebojte se. Můžete použít zadní část košil a použít tyto čtverce jako výplně mezi vzory.

Můžete také použít vzorované košile, jako jsou flanely nebo dokonce staré deky. Přikrývku, kterou vytvoříte, omezuje jen vaše představivost!

<

Trička obsahují cenné vzpomínky, ať už z doby na střední škole nebo z rock-and-roll fáze.

Je pochopitelné, že ne každý by byl v pořádku, kdyby je prostě odhodil, a proto je jedním z nejlepších způsobů, jak udržet vzpomínky naživu, opětovné použití učením, jak si vyrobit dečku bez šití.

Může to být časově náročné a náročné, ale výsledky za to stojí.