5 snadných a jednoduchých kroků, jak vyrobit záclonky Valance

Záclonky na záclony pokrývají nejvyšší horní část okna. Začali existovat během období renesance a ve viktoriánské Anglii se stali ještě populárnějšími. Jako praktické a ozdobné prvky se používají okenní drapérie, které skryjí každé hardwarové zařízení, které je připevněno ke zdi, aby neslo žaluzie a závěsy. Najdete je také v různých provedeních. V tomto článku se naučíte, jak vyrobit záclonové záclony

Valance má různé styly a můžete je mít v jakékoli formě. Můžete to udělat přidáním barev, textury a preferovaných vzorů do celého schématu místnosti podle vašeho výběru. Drobnosti najdete ke koupi na různých místech, které můžete doma použít.

Chcete-li však získat přesný vzhled, který chcete, musíte si jej vytvořit sami. Výroba záclon je jednoduchá, i když nevíte, jak šit. Níže jsme však nastínili podrobné postupy, jak vyrobit záclonové záclony, ať už pomocí šicího stroje nebo jiných metod bez šití.

Snadný proces vytváření vyvážení oken

První věcí, kterou musíte udělat, když plánujete, jak vyrobit záclonové záclony, je připravit materiály. Musíte si připravit záclonky na výrobu záclon, mezi ně patří:

  • Tkanina
  • Svinovací metr
  • Šicí stroj nebo lepicí pistole
  • Vlákno
  • Rovné kolíky

Krok 1: Měření

K měření šířky okna použijte svinovací metr.

Začněte od záclonové tyče a rozhodněte se o délce, kterou chcete pro svou záclonku. Typicky by to mělo být až 15 palců do hloubky, ale může to být i delší, pokud se jedná o neobvykle široké okno.

Roztáhněte látku na rovný povrch, ujistěte se, že přední část materiálu je část směřující dolů. Změřte preferovanou šířku záclonky z látky.

Zavěšení záclonky může být ve shromážděné formě nebo přímo přes tyč. Pokud se chystáte na přímý záclonku, měla by být šířka dostatečně široká na vzdálenost mezi vnějšími okraji závěsů.

Pokud chcete shromážděný vzhled, budete u lehkých i středně těžkých látek měřit až 2 a půlnásobek šířky okna.

U čistých textilií by to mělo být trojnásobek nebo čtyřnásobek šířky okna. V některých případech možná budete muset použít více než jeden valenční panel.

Krok 2: Oříznutí látky

Dalším krokem, jak vyrobit záclonky, je řezání textilního materiálu. Poté přidáte na šířku každého záclonového panelu další 2 palce, to je pro lemy. Odstřihněte si látku.

Změřte preferovanou hloubku záclon na látce. Zdvojnásobte měření, protože byste látku přeložili na polovinu. Přidejte další dva palce, abyste udělali lemy a stříhali.

Krok 3: Připnutí

Dalším krokem, jak vyrobit záclonové záclony, je připnutí. S látkou stále lícem dolů, změřte 1 palec na obě strany materiálu pro lemy a pomocí rovných kolíků je udržujte na místě po celé délce materiálu.

Krok č. 4: Šití strojem

Pokud chcete, použijte lem na obou stranách k sešití lemu. Odstraňte rovné kolíky. Pokud jej nechcete šít, můžete lem zalepit lepicí pistolí nebo nalisovací páskou.

Poté látku otočte nahoru na stranu s lemováním tak, aby směřovala k podlaze. A sklopte spodní část látky k horním okrajům, aby se oba okraje setkaly.

Změřte 1palcový lem na horní straně látky a připněte jej na místo. Sešívejte šicím strojem nebo použijte lemovací pistoli nebo železnou pásku.

Nyní otočte pravou stranu látky tak, aby lemy směřovaly dovnitř.

Z řady, kterou jste šili nebo zapečetili na místo, změřte palec a půl. Umístili byste záclonovou tyč dovnitř, nebo pokud je vaše tyč silnější než standardní velikost, zvětšete prostor, aby se vešla.

Pomocí špendlíků udržujte na místě po celé šířce a šijte nebo zalepte lepicí pistolí nebo nažehlovací páskou.

Krok 5: Instalace Valance

Posledním krokem, jak vyrobit záclonové záclony, je upevnění záclon. Zasuňte závěsnou tyč a pověste ji. Nebo můžete záclonku zaplnit toaletním papírem nebo novinami tak, aby vypadala nafoukle, pak ji zavěsíte.

Kolik látky potřebuji pro záclonku?

Množství látky, které potřebujete pro záclonku, závisí na vašem výběru. Pokud však máte standardní okno od 36 do 40 palců, měli byste pro přední látku potřebovat asi jeden a půl yardu až 5 yardů. U oken, která mají dvojnásobnou šířku, která je až 70 až 80 palců široká, byste potřebovali množství látky na obličej asi 2 a půl až 8 yardů.

Jak dlouho byste měli dělat rovnováhu?

Při určování délky záclonky by to měla být čtvrtina výšky okna a poté přidat jeden palec. S tímto měřením vystřihněte látku a podšívku v obdélníkovém tvaru.

Kolik z okna by měl Valance pokrýt?

Zástěna by měla pokrývat asi 2 až 6 palců od horní části okna a rámu. Toto se označuje jako překrytí vašeho okna. Zatímco zbytek záclonky pokrývá stěnu v horní části okna.

<

Každý, kdo má nějaké dovednosti šití na úrovni začátečníka, se stále naučí, jak snadno vyrobit záclonové záclony s přizpůsobeným hotovým vzhledem. Najdete je v obchodech s látkami s různými materiály, trendy vzory, barvami a vzory. Nebo jej můžete získat v maloobchodních prodejnách nebo domácích obchodech, které poskytují cenově dostupné záclonky, které můžete za sezónu vyměnit za nový svěží vzhled.

Můžete také postavit záclonku pomocí nějakého jiného materiálu kromě textilních materiálů, jako je vlnitý kov nebo dřevo. U takového strukturovaného zpracování okna je to známé jako římsa. Tato strukturovaná úprava oken se však označuje jako římsa. K výrobě záclon nepotřebujete příliš mnoho látky, takže pokud dáváte přednost rychlému kutilskému projektu, který nespotřebovává čas ani prostředky, pak jsou pro vás ideální.