5 nápadů, co dělat se starými závěsy

Většina z nás má staré závěsy, které už nepoužíváme. Mohou být příliš krátké nebo neodpovídají dekoraci v našem pokoji. Staré závěsy se mohou nahromadit a zabírat spoustu místa, ale nemusí! Tento článek vám řekne, co dělat se starými závěsy, abyste mohli uvolnit místo v domácnosti.

& nbsp;

Nápady Co dělat se starými závěsy

Nápad # 1. První věcí, kterou můžete udělat se starými závěsy, je jejich praní. Pokud jsou opravdu špinavé, namočte závěsy na asi hodinu do vany s teplou vodou a mýdlem. Poté je vydrhněte pomocí houby nebo hadříku. Opláchněte zbytky špíny, než zavěsíte čisté závěsy a uschnete.

Nápad # 2. Dále zjistěte, co chcete dělat se svými starými závěsy. Můžete je použít buď jako kapací hadřík na malbu nebo lakování, omotat jej kolem příliš krátkého okna a přikrýt nábytkem, jako jsou pohovky, křesla nebo pohovky.

Nápad č. 3. Vyrobte si z nich polštáře tak, že budete jeden konec nacpávat a zašít – Pokud jsou v dobrém stavu, můžete si vyrobit závěsy jim. Sešijte záclonové panely dvojitým stehem a vytvořte pro svůj domov úpravy oken!

Nápad č. 4: Pokud se chcete starých záclon zbavit trvale, existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout. Můžete je darovat, pokud jsou stále použitelné.

Můžete je také vyhodit nebo je uložit do koše.

Nápad č. 5. Látku můžete rozřezat na proužky hadrů nebo ji použít jako ubrus sklopením horní části každého záclonového panelu přes sebe dokud ve spodní části nezůstane přebytečný hadřík.

& nbsp;

Jak dlouho mohu používat svou oponu ??

Doba, kterou vydrží nějaká struktura, závisí na různých faktorech. Pokud máte neošetřená přírodní vlákna, může být životnost vašich záclon kratší, než kdyby byly ošetřeny chemickými látkami odolávat skvrnám a půdě. I tak je těžké předpovědět, jak dlouho vydrží jednotlivá clona, ​​protože každý dům je jiný. Někteří lidé používají své závěsy každý den, zatímco jiní je otevírají pouze jednou ročně.

Životnost vaší opony závisí také na typu a kvalitě látky použité k její konstrukci a na tom, jak často ji používáte.

Čím více času strávíte na přímém slunečním světle, tím rychleji jakékoli barvivo vybledne. Pokud máte nové závěsy vyrobené bez použití chemických barviv, můžete očekávat, že vydrží déle.

Většina profesionálů doporučuje po 15 letech vyměnit těžké závěsy, protože se časem velmi zapráší a zašpiní. Možná budete chtít vyměnit závěsy, pokud látka vykazuje známky opotřebení nebo došlo k poruše zbarvení.

Závěsy vyrobené ze syntetické tkaniny by měly být vyměněny po pěti letech. Hedvábné a vlněné závěsy mohou vydržet až 15–20 let, ale pokud je nelze prát, budete je muset každých pár let sundat k profesionálnímu čištění.

& nbsp;

Jak vyčistím staré opony?

Většinu záclon lze ručně prát ve studené vodě s jemným čisticím prostředkem. Pokud je látka jemná nebo pokud si nejste jisti, jak si je sami vyprat, může být nejlepším řešením suché čištění.

& nbsp;

Potřebuji k vyčištění svých starých záclon bělidlo?

K čištění starých záclon není nutné používat bělidlo.

& nbsp;

Potřebujete před jejich zavěšením vyprat nové závěsy?

Pokud jsou závěsy vyrobeny z látky, kterou lze prát v pračce, pak ano, je důležité zajistit, aby byly zavěšené na oknech nebo dveřích čisté a čerstvé.

& nbsp;

Potřebujete sundat staré závěsy?

Pokud jsou úpravy oken potrhané nebo pokud jsou vyrobeny z látky, kterou nelze prát, je nejlepší nechat je před výměnou odborně vyčistit. Pokud jsou vaše závěsy v dobrém stavu a lze je prát v ruce, nezapomeňte je pověsit venku, abyste je usušili na vzduchu.

& nbsp;

Jak prát staré závěsy?

Chcete-li rychle vyčistit závěsy, jednoduše je zavěste ven na šňůru na prádlo a oba konce naplňte vodou, zatímco jsou uprostřed svázány. Tím se zajistí, že veškerá špína bude odstraněna z látky a bude vypadat svěží a čistá.

Pokud vaše závěsy nejsou vyrobeny z materiálu, který vydrží venkovní prvky, možná je budete muset prát ve skutečné pračce a sušičce jako jakýkoli jiný oděv – prostě ne nezapomeňte použít studenou vodu! Stejně dobře bude fungovat i zavěšení na prádelní šňůru se dvěma kbelíky naplněnými na obou koncích.

Mám si vyžehlit své staré závěsy?

Chcete-li odstranit vrásky ze starých záclon , žehlení je skvělý způsob. Jen se ujistěte, že teplota žehliček je teplá nebo studená a ne horká, aby se látka neroztavila nebo nespálila.

Mohu barvit své staré závěsy?

Pokud máte látku, která už nějakou dobu nepoužívá, může být vhodné ji obnovit, nebo už to není to, co hledáte. Barvení je vynikající způsob, jak dát starým záclonám nový život!

Pro dosažení nejlepších výsledků budete potřebovat Rit Dye buď v ostružině (tmavě fialové) nebo v černé třešni (jasně červené).

závěr

& nbsp;