4 jednoduché způsoby, jak vyčistit krajkové závěsy

Krajkové závěsy jsou tradičně elegantní a krásné, ale mohou být bolestí při čištění. Často jsou zaprášené nebo potřísněné rozlitými potravinami. Naštěstí existuje několik účinných způsobů, jak vyčistit krajkové závěsy, aniž byste je zničili! V tomto příspěvku na blogu se dozvíte, jak čistit krajkové závěsy, od lehkých po mírně obtížné.

Krok 1: Prvním krokem při čištění krajkových záclon je určení vašeho materiálu. Rozhodněte se, jaký typ závěsu máte. Pokud se jedná o těžký krajkový materiál, který je možné čistit pouze suchým způsobem, doporučuji závěsy přivést k čisticím prostředkům pro odbornou práci. Pokud jsou však vaše závěsy vyrobeny z lehčí látky nebo je lze prát v pračce, čtěte dále!

Krok 2: Prvním a nejjednodušším způsobem, jak vyčistit krajkové závěsy, je prát je v pračce na jemném cyklu. Používejte velmi málo pracího prostředku a žádné bělidlo nebo aviváž, protože tyto přísady mohou poškodit váš krajkový závěs!

Krok č. 3: Dalším krokem k čištění krajkových záclon je použití čisticího prostředku. Pokud existují skvrny, které po praní nevycházejí, měli byste závěsy nejprve namočit na hodinu šálkem sody na pečení (ujistěte se, že není příliš horká!), Poté je vyperte jako obvykle.

Pro důkladné vyčištění můžete své krajkové závěsy vykoupat ve studené vodě s použitím mýdla nebo pracího prostředku a starého zubního kartáčku. Tím se zbavíte nečistot, které se časem hromadí. (Pokud jsou nějaké skvrny, namočte je nejprve asi na 30 minut trochou octa, abyste je rozložili.).

Krok č. 4: Posledním krokem k čištění krajkových záclon je opláchnutí. Poté je důkladně opláchněte ve studené vodě. Vysušte závěsy pověšením nebo je znovu nechejte projít strojem v choulostivém cyklu!

& nbsp;

Jaký materiál potřebuji k vyčištění krajkových záclon?

  • Mýdlo nebo prací prostředek a starý zubní kartáček.
  • Pokud jsou nějaké skvrny, namočte je nejprve asi na 30 minut trochou octa, abyste je rozložili.

Jaký je nejlepší způsob čištění krajkových záclon?

  • Umyjte je jako obvykle.
  • Pro důkladné vyčištění můžete své krajkové závěsy vykoupat ve studené vodě s použitím mýdla nebo pracího prostředku a starého zubního kartáčku. Tím se zbavíte nečistot, které se časem hromadí.

& nbsp;

Jaké je měření čisticího prostředku, který se má použít při čištění krajkových záclon?

Použijte jeden šálek čisticího prostředku na každé dva galony vody.

& nbsp;

Jaký je správný způsob čištění krajkových záclon?

  • Použijte jemný cyklus.
  • Krajkové závěsy prát v pračce na jemné prádlo nebo ruční praní, studenou vodu s jemným mýdlem.
  • Pokud se vyskytnou nějaké skvrny, nejprve je namočte na 30 minut a poté je vypněte jako obvykle pomocí stejného cyklu.
  • Pokud je to možné, vysušte linku, abyste zabránili smršťování teplem stroje.

& nbsp;

Jak dlouho mám po praní sušit svou krajkovou oponu?

Pokud krajkové závěsy vysušíte, položte na záclonu kolíček na prádlo, aby nezafoukal ve větru.

Jak často si mám čistit krajkové závěsy?

Krok 1: Krajkové závěsy lze prát každé dva týdny podle toho, jak jsou špinavé a zda mají někteří členové vaší domácnosti alergie, které je třeba vzít v úvahu.

Krok 2: Pokud nebudou krajkové závěsy dostatečně často prané, bude se na nich hromadit prach a špína, což v budoucnu znesnadní jejich čištění, takže mohou potřebovat hluboký čištění dříve, než se očekávalo.

& nbsp;

Mám si vyžehlit krajkové závěsy?

Pokud jsou vaše krajkové závěsy vyrobeny z hedvábí nebo jiné látky náchylné ke zvrásnění, můžete je vyžehlit.

Žehlení bude mít za následek svěží a profesionální vzhled, pokud je bude třeba zavěsit na akci, ale nemusí to vypadat dobře na parapetu, kde někteří lidé zobrazují své záclony .

Jak bělit krajkové závěsy?

Krok 1: Vytvoření jednoduchého bělícího řešení vytvoří z vaší krajky závěsy vypadají jasněji.

Krok 2: Přidejte přibližně půl šálku chlórového bělicího prostředku do čtyř šálků teplé vody v kbelíku nebo nádobě a před přidáním krajkové záclonové látky mu dejte čas na rozpuštění. < / rozpětí>

Krok 3: Nechte závěsy namočené asi hodinu a poté je dobře opláchněte chladem.

Jak bělit krajkové záclony?

Krok 1: Smíchejte ve své pračce roztok vody a chlóru na prádlo.

Krok 2: Přidejte krajkové závěsy do pračky, zavřete ji a nechte asi hodinu namočit, než je odstraníte, abyste je dobře opláchli studenou tekoucí vodou.

Krok č. 3: Pokud chcete více bělící síly, přidejte do vody další šálek nebo dva chlórové bělicí prostředky před přidáním záclon k namočení.

Krok č. 4: Pokud chcete ještě více bělící síly, použijte roztok chlórového bělícího prostředku smíchaného s peroxidem vodíku nebo TSP (fosforečnanem sodným).

Jaké jsou výhody a nevýhody používání bělidla na krajkové závěsy?

  • Jednou z výhod použití bělidla je, že bělí záclony.
  • Nevýhody spočívají v tom, že někteří lidé dávají přednost přírodním barvivům na tkaniny a nechtějí používat na své krajkové závěsy chemikálie, nebo se obávají poškození chlórem v pračce stejně jako výpary chlóru při jejich proplachování venku (pomocí hadice). Možná budete chtít jako alternativu použít peroxid vodíku nebo TSP.

& nbsp;

Na závěr

Krajkové závěsy dodávají soukromí a vyžadují náležitou pozornost. Při čtení tohoto článku doufám, že jste se naučili čistit krajkové závěsy. Kroky jsou snadné a jednoduché. K čištění špinavých krajkových záclon nemusíte být profesionál.