3 kroky, jak vyrobit lodní závěsy

Ahoj kluci, jsem tu, abych hovořil o velmi zajímavém tématu, a to je Jak na to Závěsy lodí . Už jste někdy cestovali na lodi? Pokud ano, určitě jste si všimli, že uvnitř lodi je závěs.

Už jste si někdy představovali proces plánování, navrhování, šití a instalace záclon? O to se budeme v průběhu tohoto tématu starat. Pokud jste připraveni se učit, jsem připraven vám tyto informace poskytnout. Pojďme tedy začít!

& nbsp;

Průvodce krok za krokem, jak vyrobit závěsy na člun

Chcete-li si vyrobit lodní závěsy pro své použití, postupujte podle následujících pokynů, jak vyrobit lodní závěsy.

Krok 1: Instalace montážního klipu

První věc, kterou musíte udělat při vytváření opony pro loď je instalace upevňovací spony. Pokud vás zajímá, co jsou to namontované klipy, jedná se jednoduše o klip, který udrží montážní tyč pro závěs.

Chcete-li nainstalovat tento klip, navrhuji umístit metrové pravidlo na délku okna lodi a nakreslit rovnou vodorovnou čáru přes okno. Po nakreslení čáry změřte jeden palec od obou konců závěsu. Tento 1 palec by měl být označen po délce závěsu.

Dále umístěte upevňovací sponu na značku, kterou jste právě vytvořili, vyvrtejte otvor pro šroub, který bude držet sponu na místě. Musíte zajistit, aby otvor nebyl příliš hluboko ve zdi lodi.

Po vyvrtání díry použijte šroub a přidržte sponu ke stěně lodi.

Nejprve musíte nainstalovat montážní sponu na oba konce okna a poté další dvě spony mezi oknem, abyste na každé okno získali celkem čtyři upevňovací spony.

Ve stejném kroku nakreslete pod oponou čáru rovnoběžnou s tou, kterou jste nakreslili, a potom také nainstalujte montážní klipy na čtyři pozice, stejně jako v případě další řádek výše.

Změřte vzdálenost mezi středem jednoho z klipů nahoru a odpovídajícím klipem dolů, abyste získali měření šířky stopy. Vyznačte jeden palec ze dvou montážních spon na konci a poté změřte jejich vzdálenost od sebe, abyste získali délku stopy.

Krok 2: Výměna látek

Závěsy lodí obvykle používají faktor plnosti 1,25%. Chcete-li získat celkovou šířku materiálu, který potřebujete pro záclonu, musíte provést malý výpočet (délka stopy + 2) x 1,25 / 2.

Pokud jde o délku textilií, musíte provést následující výpočet: výška okna + 2 palce + 3 palce pro lem.

Dále vyberte látku podle vašeho výběru a poté s výše měřenou šířkou a délkou změřte a vystřihněte přesné množství látek podle potřeby.

Krok č. 3: Šití tkanin

V této fázi zahajujeme šití. Nejprve budete potřebovat zacvakávací pásku pro horní část a obě závěsy. Vystřihněte patentní pásku na stejnou délku jako je délka látek na záclonu.

Dále v této fázi lemuje oponu. Změřte 3 palce od obou stran látky a přeložte, aby se vytvořil lem 1,5 palce na každé straně.

Umístěte zacvakávací pásku na horní část a lem knoflíku a šijte pomocí šicího stroje.

Změřte ½ palce od ostatních dvou stran a vytvořte lem ¼ palce na obou stranách.

Nakonec v této fázi na každý ze snímků nainstalujte nosný modul. To, co byste měli dostat, by mělo vypadat jako na obrázku níže. Vyrobte dva z nich pro každé okno lodi.

Jo, takhle vypadá lodní opona a věřím, že byste ji teď měli mít.

Jak instalovat lodní závěsy

Vedl jsem vás výrobou lodních záclon, ale měli byste také vědět, jak je instalovat na loď. V následujících krocích vás provedu procesem instalace tohoto typu závěsu.

Krok 1: Potřebujete dráhu pro povrchovou montáž. Prořízněte tuto stopu ruční pilou, aby vyhovovala vašim potřebám. To znamená, aby bylo možné pokrýt celou délku okna.

Krok 2: Nainstalujte obě záclony na montážní kolejnici posunutím každé ze dvou clon na každý konec montážní koleje. Na každý konec dráhy také nainstalujte zastavovací smyčku.

Krok č. 3: Nakonec pro dokončení této instalace uveďte oponu a montážní lištu a nainstalujte ji na montážní sponu. Vysvětlení, jak nainstalovat montážní sponu, jsem vysvětlil dříve, když jsem vysvětloval, jak vyrábět lodní závěsy.

<

Věřím, že byste již měli být schopni vyrobit lodní oponu. Budu rád, když si to sami vyzkoušíte a podělíte se s námi o své vlastní zkušenosti. Možná bych se od vás mohl dozvědět více o tom, jak vyrábět lodní závěsy. Obraťte se na mě prostřednictvím pole pro komentáře ohledně návrhů a otázek a buďte si jisti, že na všechny odpovím.