2 rychlé a snadné metody, jak prát pletenou deku

Toužíte vědět, jak vyprat pletenou deku v pohodlí vašeho domova?

Ne tak rychle; nejprve musíte myslet na metodu praní vhodnou pro vlákno. Ačkoli je to upřímné, důvěryhodný způsob, jak to udělat, je ručně.

V tomto tutoriálu vám pomůžeme rozhodnout, co je pro vaši deku nejlepší. Pomocí níže uvedených jednoduchých kroků můžete tento proces sledovat.

Rovněž jsme odpověděli na běžné otázky, abychom vám pomohli při rozhodování.

Znát typ příze

Vzpomínáte si, že jste si přikrývku vyráběli sami? Pokud ano, přejděte k pokynům pro péči o přízi, abyste měli jasnou představu o tom, co dělat a co nedělat.

Pokud je však přikrývka zakoupena nebo pokud jste vlákno již vyhodili, můžete hazardovat s dohady podle textury nebo vzhledu.

Jeden jednoduchý trik, který můžete udělat, je spálit uvolněná vlákna. Zbytky popela jsou známkami materiálu a vzniklý zápach poskytuje další vodítka.

Udělejte to odříznutím malé části nebo odtažením střapců z deky.

Zde je uvedeno, jak od sebe oddělit bavlnu, akryl, vlnu a polyester. U bavlny by vlákno mělo být chladné, na rozdíl od akrylu a vlny, která dlouho udržuje teplo.

Po spálení je konzistence popela zanechaného bavlnou jemná a bude cítit listy.

Pokud jde o vlnu, struktura je drsná. Vystavte jej plameni a očekávejte, že u vlhkého psa ucítíte vlhkou srst. Popel po sobě zanechaný je tvrdý a rozpadá se na dotek.

Nyní, prosím, nepodlehněte podobnému pocitu vlny a nezaměňujte ji s akrylem. Ano, jsou stejné, ale akryl nemá vůbec žádný zápach – s výjimkou spálení.

Rychle poznáte, protože taje a produkuje kouř a vytváří chemický zápach.

Nakonec polyester vyniká nejvíce díky své sladké vůni. Hoří rychle, ale nezanechává stopy po popele.

Místo toho produkuje roztavené kapky spolu se znatelným černým kouřem.

Tipy, jak prát pletenou deku

  • Co když mají položky otvory, které je třeba opravit? V takovém případě to můžete opravit sami pomocí štěpového stehu. Pokud je však mezera příliš malá, můžete chytit jehlu a sešít ji blízko.

Pokud si nejste dostatečně jisti, můžete si najmout pletařku, která opraví poškození. Profesionální pletařky přesně vědí, jak problém vyřešit.

Pravděpodobně také mají správné barvy nití, které odpovídají vaší přikrývce.

  • Pokud máte odolné skvrny, ošetřete je přímým nasypáním přibližně kapky čisticího prostředku na dané místo. Před umytím místo otřete a nechte chvíli sedět.

Najděte hadřík, namočte jej do vody a „opláchněte“, dokud skvrna nezmizí.

  • Horká voda rozbíjí pletené deky. Nikdy je nepoužívejte, aby se vlákna neroztavila, nezkazila předmět nebo nezpůsobila smrštění.

Nyní přistoupíme ke dvěma možnostem metod čištění. Všechny přikrývky jsou odlišné a bude třeba jim věnovat pozornost. V tomto ohledu je vaším štítkem péče o výběr, který funguje nejlépe.

Metoda č. 1. Praní v pračce

  • Krok 1. Vyberte jemný prací prostředek.
  • Krok 2. Umístěte pletené deky do síťovaného vaku na prádlo.


  • Krok č. 3. Perte ve studené vodě v jemném cyklu na prádlo a bavlnu a běžně perte v jiných věcech.


  • Krok č. 4. Přikrývku osušte.

Metoda č. 2. Ruční praní

  • Krok 1. Vyberte si prací prostředek šetrný k rukám.


  • Krok 2. Pokračujte v mytí rukou.


  • Krok č. 3. Smíchejte prací prostředek se studenou vodou a namočte přikrývky.


  • Krok č. 4. Opláchněte deku studenou vodou v nové pánvi.


  • Krok č. 5. Opatrně stlačte pokrývku přebytečné vody.


  • Krok č. 6. Zavěste deku na místo s dobrým prouděním vzduchu.

Mám se prát ručně nebo v pračce?

To, zda byste měli prát ručně nebo v pračce, bude záviset na typu příze.

S vlákny, jako je bavlna, polyester nebo akryl, máte zelenou pro praní v pračce.

Jinak u vlny a zřídka u dražších tkanin, jako je kašmír, dávejte přednost ručnímu praní ve studené vodě, aby nedošlo k poškození.

Který prací prostředek mám použít?

Chcete-li si chránit ruce během mytí rukou, rozhodněte se pro čisticí prostředky, které jsou jemné k pokožce a jemné k látkám.

Volba vhodného pracího prostředku je stejně důležitá jako metoda čištění spolu s teplotou vody. Při mytí použijte studenou vodu a při oplachování postupujte stejně.

V konkrétním případě vlny hledejte prací prostředek obsahující lanolin. Nejen, že zachovává vlněná vlákna, ale tento přírodní olej také zachová původní stav o něco déle.

U vlny striktně perte ve studené vodě, aby zůstala neporušená tkaná vlákna, zatímco u syntetických nebo bavlněných si můžete libovolně vybrat mezi teplou a studenou vodou.

<

Pletené deky nás udrží v teple a pohodlí během chladných nocí. I když jsou ceněné, ne každý ví, jak doma prát pletenou deku.

Platba za suché čištění poškodí pouze vaše kapsy, takže praktičtějším krokem je vyčistit sami.