2 jednoduché způsoby, jak chemicky vyčistit pouze záclony

Standardizované zkušební pravidlo pro čištění záclon není stejné jako samotné čištění suchým způsobem. Někdy však není praktické čistit, aniž byste věděli, jaké kroky nebo osvědčené postupy byste měli použít, a jako takové se chcete přizpůsobit tak, aby počasí odpovídalo vašim záclonám.

V tomto případě, jak chemicky čistit pouze záclony, poskytneme podrobné vysvětlení, které vás provede suchým čištěním pouze závěsy .

Můžete také zvážit udržování suchých a čistých záclon. Můžete to zkusit udělat sami, protože vzít závěs do čistírny může být docela drahý.

Pokud chcete čistit pouze záclony a používat běžnou metodu praní a žehlení, riskujete, že změníte vzhled a povahu záclonové tkaniny.

Naučíte se nejlepší a nejjednodušší způsob, jak chemicky vyčistit pouze záclony, pokud si to přejete sami.

Poznámka: Záclony vyžadující pouze suché čištění vyžadují při ošetřování a udržování čistoty speciální zacházení a nelze použít žádnou metodu. Pokud jsou sušeny venku, látky k sobě přitahují mnoho prachu kvůli vlhkosti (vodě) v nich obsažené.

Snadné kroky, jak chemicky vyčistit pouze závěsy

Následující kroky vás seznámí s tím, jak čistit pouze záclony, a jednoduché pochopení těchto kroků vás bude informovat o tom, jak to udělat sami.

Krok 1: Použití pračky

Pokud již máte pračka , pak může být tento krok tou nejlepší volbou pro vás. Pamatujte, že závěsy nepraní jako běžný způsob suchého čištění běžného oblečení.

Tento postup provádíte, protože běžné látky mohou být obarveny a jejich smícháním pouze pomůžete zbarvení barevné látky druhé (Záclona) – což způsobí změnu její barvy.

Abyste mohli pračku úspěšně používat v záclonách pouze pro suché čištění, musíte do pračky vložit pouze záclonu a vlažnou vodu vyměnit za studenou nebo studenou. Důvodem je, že studená voda pomáhá ponořit prací prostředek do namočených tkanin pro snazší praní.

Používejte prací prostředek nebo mýdlo, které se doporučuje pouze pro lehké tkaniny, nebo pouze závěsy pro praní, protože běžný nebo normální prací prostředek obsahuje reaktivní chemikálie, které mohou změnit strukturu tkanin.

A u záclon, které mají linii, přidržíte lem látky na místě, kde se linka zastaví, a jemně ji perete.

Tato praxe se pokusí zachovat pouze čáru na závěsech. Perte vlasové prádlo, dokud se nedostanete k poslednímu vlasci, a poté pověste záclonu, aby se osušila, nebo látku roztáhněte a nechte ji zaschnout.

Krok 2: Praní opony doma

Ve snaze odpovědět „Jak chemicky čistit pouze záclony“, způsob praní látky doma (udělejte to sami), zde může být efektivní jako cena za pronájem profesionálního závěsu čistírny mohou být nákladné.

Tento krok je překvapivě jednoduchý, ale komplikovaný, pokud jste dosud nedostali skutečného průvodce, jak začít.

Tento krok zahrnuje odebrání umyvadla (nebo jakéhokoli zařízení, které používáte k mytí, nejlépe vany) a naplnění studenou vodou.

Nalijte doporučené prací prostředek na praní záclon pouze ve vodě a míchejte. Vezměte záclonu a jemně ji vložte do vany a perte tak opatrně, jak jen můžete.

Tato akce pouze pomůže vyhnout se změnám barvy nebo textury. Dále očistěte záclonu – pokud má vaše záclona čáru, jemně a vyhněte se hrubování látky, aby byla zachována její struktura a vypadal úhledně.

Čáry v závěsu jemně perte z jednoho řádku na druhý.

Pokračujte v praní, dokud nedosáhnete rovnoměrného praní v látkách. Zavěšené prádlo / závěsy zavěste, aby nedocházelo k rušení záclon.

Věnujte zvláštní pozornost typu pracího prostředku, který chcete použít, a před použitím zkontrolujte jeho doporučení, protože tento prací prostředek může poškodit vaše látky.

Pro tyto výukové programy byly pro vaše pochopení níže přidány další odpovědi.

& nbsp;

Jak sušit, vyčistit pouze záclony, aniž byste je srazili?

Pokud nechcete svléknout záclonu k praní a hledáte způsob, jak udržet záclonu čistou, použijte;

  • Vysajte, abyste oponu zbavili prachu
  • Kartáč na oprášení drobných vláken opony
  • Zatřeste závěsem, abyste jej zbavili prachu.

Mohu použít jakýkoli čisticí prostředek k praní záclon pouze pro suché čištění?

Odpověď na tuto otázku, pokud jde o téma „jak chemicky čistit pouze záclony“, zní ne. Tato odpověď spočívá v tom, že běžný prací prostředek / mýdlo má reaktivní obsah, který může poškodit váš závěs.

Mohou se závěsy při suchém čištění zmenšit?

Ano, záclona se zmenší, když se špatně vysuší a když je omyjete nesprávným mýdlem / saponátem, a jako taková záclona špatně vypadá.

Kdy byste si měli umýt závěsy?

Jakmile zjistíte, že vaše záclony jsou špinavé a urážlivé a všudypřítomné, vězte, že musíte záclonu umýt, maximálně však dvakrát za 4 měsíce.

Závěr

V tomto článku o kutilství jsme podrobně diskutovali, jak chemicky čistit pouze záclony. Doufám, že čtením tohoto DIY jste si rozšířili obzor.