12 DIY kroků, jak vyrobit závěsy pro francouzské dveře

Nezáleží na tom, jak krásný je váš obývací pokoj; pokud na francouzských dveřích nemáte závěsy , bude to stále nedokončené. Toto shrnutí vám ukáže, jak vyrobit závěsy pro francouzské dveře v několika jednoduchých krocích.

& nbsp;

Kroky při výrobě záclon pro francouzské dveře

Krok 1: Změřte šířku a délku vašich francouzských dveří. Budete muset nastříhat dva obdélníkové kousky látky, které jsou o něco delší než rozměry, které jste dostali pro jednu stranu a o pár palců kratší na obou koncích pro každý kus.

Krok 2: Přeložte jeden obdélník na polovinu a pravé strany k sobě, poté šít po celé délce obdélníku, na jednom konci ponechat malý otvor pro vytočení pravé strany.

Krok 3: Otočte látku se špatnými stranami k sobě a dobře stiskněte než jej otočíte na pravou stranu, abyste viděli svůj úhledný šev zevnitř. Nyní šijte kolem tří čtvrtin okraje – tentokrát bez povolení pro otevření.

Krok 4: Spojte dva obdélníky tak, aby pravé strany směřovaly dovnitř a sešijte tři čtvrtiny každé strany, jako jste to udělali ve třetím kroku. Před šitím budete muset na jedné hraně označit do poloviny – to je místo, kde bude vaše kapsa na prut, aby se nezobrazovala, když jsou zavěšeny.

Krok č. 5: Budete muset odříznout čtverec látky z přebytek. Přeložte jej na polovinu, přišijte přes jednu stranu a poté před přišitím dalších tří stran otočte pravou stranou ven, jako tomu bylo u původního obdélníku. Tím se vytvoří kapsa na prut, kterou lze vložit do obou závěsů; záleží to na tom, kolik světla chcete dovnitř pustit.

Krok č. 6 : Nyní musíte na tyč nasadit záclonu, takže začněte zasunutím tyče do jednoho ze svých obdélníků – bude to na nejméně čtyři palce pod místem, kde to chcete, a na obou stranách by měl zůstat palec nebo dva mezery, ze kterých by mohly viset závěsy (pokud chcete, aby byl prut neviditelný, můžete na obě strany závěsu přidat kapsu na prut). < / rozpětí>

Krok 7: Navlékněte jehlu nití (v tomto případě používal bílou bavlnu, protože se mísila ve více než černé barvě), poté každou lemujte šitím nahoru a dolů na obou stranách. Chcete-li vytvořit hotový okraj, budete muset přehnout asi jeden palec a přišít zpět přes konce.

Krok 8: Sklopte asi horní část opony palce a šití zpět přes konce, takže všechny čtyři strany jsou nyní úhledně lemovány, než je zavěsíte! Když jsem byl hotový, moje závěsy na francouzské dveře vypadaly takto (můžete vidět, jak viseli dolů z tyče uprostřed této fotografie):

Krok 9: Zavěste oponu na tyč a uvidíte, jak se vám líbí to! U francouzských záclon dveří jsem použil nastavitelnou napínací tyč, která je dostatečně dlouhá, aby projela oběma dveřmi. Délka 60 „znamená, že každá strana má dole asi 12–14 palců pro úplnost.

Krok 10: Před tím se podívejte, jak se vám líbí vaše opona je trvale nainstalován! Proveďte jakékoli úpravy nebo vylepšení a poté nainstalujte tyč, abyste si mohli užít dokonalé francouzské závěsy (některé si to rozmyslím na dobu, po kterou musí být otevřené)! Posledním krokem při výrobě záclon pro francouzské dveře je instalace tyče, abyste si mohli užít dokonalé nastavení!

Krok č. 11. Začněte položením úrovně přes oba dveřní zárubně a vyrovnáním na obou stranách místa, kam chcete tyč použít. Provlékněte šňůru skrz každý z vašich závěsných panelů a poté je spojte ve středním bodě, přičemž na obou stranách zbude spousta přebytku, který můžete později použít jako zpětné vazby nebo táhne.

Na jeden konec tyče nasaďte koncovku, aby byla připravena k trvalému připevnění pomocí šroubováku. Tyč připevněte ke zdi pomocí vrtačky a šroubů, které jsou dostatečně dlouhé, aby prošly oběma stěnami vašich francouzských dveří, aniž byste se dostali do čehokoli jiného, ​​jako jsou čepy nebo elektrické prodejny.

Krok č. 12. Nyní můžete zavěsit každý panel odděleně od sebe tak, že jej spojíte jedním z jeho dlouhých bodů na nejvyšším bodě prutu. končí.

& nbsp;

Tipy: Při montáži zvenčí držte každý panel jednou rukou a zavěšujte jej kolem tyče těsně pod nejvyšším bodem. Po zajištění jej připněte na místo pomocí háčků nebo spon, aby byly bezpečně namontovány ve vašich francouzských dveřích.

Pokud chcete mít možnost otevřít své závěsy

zcela bez toho, aby při otevření padly na obě strany dveří, pak budete potřebovat dostatečně dlouhou tyč pro tento úkol a držák na záclonovou tyč, který udrží váhu obou záclon a rozevře je. Budete také potřebovat způsob, jak tyto závěsy zavěsit na francouzské dveře, což můžete udělat také pomocí háčků nebo spon.