10 Rychlý & amp; Snadné kroky, jak barvit polyesterové závěsy!

Polyesterové závěsy jsou syntetické materiály a je velmi obtížné je barvit. Proto v tomto procesu používáme speciální barvicí barvivo.

Polyesterové závěsy jsou lepší než jiné závěsy, protože se snadno vyrábějí a mají dlouhou životnost (vydrží dlouho). V tomto článku budeme diskutovat o tom, jak barvit polyesterové závěsy.

Následující materiály jsou to, co potřebujete, když plánujete Jak barvit polyesterové závěsy; Barvivo (Rit Dyemore), hrnec nebo rychlovarná konvice, šálek na měření množství barviva, kovové kleště, rukavice na ruce, prací prostředek nebo tekuté mýdlo, tlusté střevo, odměrka a vařič.

Jednoduché kroky, jak vyrobit barvené polyesterové závěsy

Krok 1: Změřte hmotnost polyesterové opony

Když plánujete, jak barvit polyesterové závěsy, je prvním krokem měření. Tím se zjistí množství použitého barviva. Pomocí měřící stupnice využijte kapacitu polyesterového závěsu.

U záclon ze 100% polyesteru se nanáší dvojnásobek barevného barviva použitého na obyčejný hadřík, protože je obtížné jej skvrnit.

Krok 2: Ponořte polyesterové závěsy do teplé vody

Ponořte polyesterový závěs do teplé vody. Výhodně se přidá malé množství tekutého mýdla, aby se odstranily nečistoty, které by narušily barvení při barvení záclon.

Krok č. 3: Připravte sporák a velký hrnec na vroucí vodu

Dalším krokem, když plánujete, jak barvit polyesterové závěsy, je postavit na sporák velký hrnec. Přidejte 10 litrů vody a nechte působit 30 minut. Množství vody by mělo být dostatečné k zajištění volného pohybu záclon ve vodě.

Zahřejte vodu na 200 ° F nad teplotu varu vody. Přidejte jednu čajovou lžičku plného pracího prostředku, abyste zvýšili úroveň barvení polyesterových záclon.

Krok č. 4: Noste rukavice a změřte množství použitého barviva

Abyste zabránili poškození rukou barvivem, použijte rukavice, protože je to silná chemikálie. Získejte šálek a nabrat dostatek barevného barviva a přidat do střeva, kde je již připravena horká voda.

Krok č. 5: Vyzkoušejte barvicí schopnost barviva

Dalším krokem, jak barvit polyesterové závěsy, je získání bílého kusu papíru nebo kartonu. Naberte malé množství a nalijte na bílý papír nebo karton, abyste otestovali jeho schopnost barvení.

Krok č. 6: Ponořte polyesterové závěsy do barvicí lázně

Záclony se ponoří do barvicí lázně a pomalu se míchají kovovými kleštěmi. Pokračujte v míchání po dobu 10 minut a chvíli ji nechejte. Míchání určuje množství barviva, které pronikne polyesterovými závěsy.

Krok č. 7: Ponechte polyesterové závěsy na chvíli v barvicí lázni

Záclony se ponechají v barvicí lázni déle než 30 minut až hodinu. Míchá se v intervalech, aby se zajistilo, že barviva důkladně nasákly celé polyesterové závěsy.

Krok č. 8: Odstraňte polyesterové závěsy z barvicí lázně kovovými kleštěmi

Když dosáhnete požadované barvy, odstraňte závěsy z barvicí lázně. Opláchněte čistou teplou vodou bez čisticího prostředku, dokud oplach nebude čirý.

Krok č. 9: Složte barvené polyesterové závěsy na látkový materiál

Rozložte silný látkový materiál jako silný ručník na stůl. Umístěte barvené polyesterové závěsy jednou z barvicí lázně. Ručník je složen do záclon a na chvíli mačkán, aby se zajistilo proniknutí barviva.

Krok č. 10: Perte v teplé vodě a osušte pro použití

Barvené polyesterové závěsy omyjte v teplé vodě tekutým mýdlem. Nechte uschnout. Nyní jsou připraveny k použití.

Můžete barvit 100% polyesterovou oponu?

Polyesterové závěsy jsou zvláštním druhem záclon. Barvení není snadné kvůli obsahu, který mají. Proto je obtížné barvit polyesterovou oponu. Protože voda neproniká záclonami, lidé je málokdy zabarvují.

K barvení polyesterových záclon použijte barvivo Disperse dye. Toto barvivo si můžete koupit v jakémkoli obchodě nebo ve farmaceutických obchodech.

Kromě toho, že jsou zvláštním druhem opony, nezpěňují se polévkou. Umírající polyesterové závěsy proto zmenší jejich tloušťku a zlepší jejich pórovitost pro průchod kapaliny.

Jaká jsou nejlepší barviva pro polyester?

Nejvhodnější volbou textilních barviv, která se nejčastěji používá, je Rit Dyemore. Umožňuje snadný průnik barviv do polyesteru. Funguje více v horké vodě a při stabilní teplotě.

Polyester vyžaduje speciální druh barviva a používá se ve velkém množství v závislosti na hmotnosti závěsu. V některých případech necháme na sporáku vodu pro barevné barvivo. Přidejte barevné barvivo, i když je na sporáku.

Lidé používají Rit Dyemore často, protože:

  • je to levné a
  • barvit látku trvale

Můžete použít barvení potravin k barvení polyesteru?

Ano! K barvení polyesteru můžete použít potravinářské barvivo, protože je to látkový materiál. Co tak umýt polyester po umírání?

Potravinové barvivo je dočasné barvivo, což znamená, že nevydrží. Rit Dyemore je permanentní barvivo. Polyester zadržuje více Rit Dyemore než potravinářské barvivo.

Chcete-li použít potravinářská barviva, nemůžete polyester prát. Když to uděláte, omyjete barvivo.

Závěr

Polyesterová opona je volbou každého domu kvůli jeho autentickým a estetickým pohledům. Není to příliš přitažlivé, protože tento typ záclonového materiálu můžete vyrobit z pohodlí vaší kuchyně nebo koupelny smrtí.

Mnoho domů, které si nemohou dovolit koupit záclony, si tyto materiály mohou pořídit a postupovat podle pokynů, jak je vyrobit a vyrobit.

Vždy je vhodné jít na domácí polyesterové závěsy, protože při barvení záclon se o ně budete starat. Můžete to získat z trhu. Ale kvality nejsou stejné, bez ohledu na množství, které chcete.