10 jednoduchých tipů, jak vyrobit záclony s obráceným plisováním

Doc Translator: Jak mohu použít p...
Doc Translator: Jak mohu použít překladač dokumentů?

Záclony s obráceným plisováním jsou speciální druh záclon, které vyžadují vážnou pozornost a čas. Výroba záclon s obráceným plisováním je jednoduchá, i když poutavá, protože většina práce je lidská síla a ne šicí stroj. Deset kroků, jak vyrobit záclony s obráceným plisem, uvedené níže, vám poskytne podrobnosti o tom, jak mít záclony s obráceným záhybem.

Rozdíl mezi závěsy s obráceným plisováním a všemi ostatními závěsy spočívá v tom, že v profesionálně vyrobených závěsech nebudou žádné stopy po ručním šití.

Naproti tomu u záclon s obráceným plisováním se většina šití provádí pomocí jehly a nitě a mohou existovat stopy ručního šití. Zde je zapotřebí více práce a vyžaduje to také více času.

Níže jsou uvedeny materiály potřebné k výrobě záclon s obráceným plisováním; textilie pro závěsy, podšívka, závěsné závěsy, nit, ruční šicí jehla, železo, měřicí páska, špendlíky, nůžky a závaží.

Kroky k výrobě obrácených záhybů záhybů

Krok 1: Uspořádat záhyby < / h3>
Před řezáním textilních materiálů závěsu budete muset zjistit velikost záhybů. Velikost závisí na tom, jak chcete, aby se vrásky objevily.

První vzor uspořádává záhyby tak, aby se opakovaly jak na přední, tak i na zadní straně. Nejvýhodnější je uspořádat více vzorů na přední stranu než na zadní, protože je také obrácená.

Pamatujte, že pokud jsou závěsy estetičtější než jejich funkce, můžete použít přesnou velikost vrásek, zatímco pokud je funkční, menší záhyby budou vzadu perfektní.

Krok 2: Vezměte dimenze < / h3>
Nyní, když jste uspořádali záhyby, je dalším krokem převzít rozměry. Pomocí měřicí pásky určete délku a šířku látkového materiálu. V závislosti na délce okna a mapovaném vzoru můžete použít 13 palců dlouhý a 14 palců široký.

Aby se zajistilo vhodné řezání, měří se také podšívka závěsu. Před nahráváním je nezbytné porozumět parametrům. Chcete-li být při šití přesní, záclonové panely sešijte a před jejich skládáním proveďte nezbytné úpravy. Abyste se vyhnuli zbytečným chybám, vezměte rozměry a těšte se na další krok.

Krok 3: Vystřihněte látku Drapery

Podle provedených měření odstřihněte látku závěsu a upravte ji tak, jak je budete švovat. Připravte si nit a jehlu na ruce připevněním nitě na jehlu a ujistěte se, že je dvojitá a dlouhá.

Krok č. 4: Spojte materiál tkaniny

Tento krok je nejdůležitějším krokem k tomu, jak vytvořit záclony s obráceným plisováním, protože právě tam se projevují skici.

Pokud vyrábíte závěs z jednoho panelu, je nejlepší mít ve vnitřní části kus s poloviční šířkou, kde se hrana spojí s úzkým dílem, zatímco pokud při výrobě záclony s dvojitým panelem je nejlepší mít na vnitřní části kusy o celé šířce, kde se okraj spojí s úzkým kusem.

Šití tlusté látky je snazší s hladkým švem, zatímco vzorovaná látka vyžaduje složitější kroky. Začněte řezáním celého kusu látky, který je o 6 palců delší než hotová délka. Přidáte pár centimetrů navíc, abyste zajistili dostatek místa.

Krok 5: Seam the Lining < / h3>
Jak jste změřili v krocích výše, ořízněte celkovou šířku podšívky a ujistěte se, že je asi o 4 palce navíc delší než hotová délka. Odřízněte další kus délky a připněte spolu s předchozím a šijte.

Krok 6: Lemujte podšívku a přidejte váhu závěsu < / span>

Přeložte podšívku a žehlete jemně. Rozložte a vytáhněte jeden a půl. Přeložte ještě jednou a stiskněte. V případě potřeby přitiskněte lem, aby se nerozvinul.

Šitím uzavřete lem k okraji. Rozložte lem a připevněte jej tak, aby odpovídal surovému okraji. Závěs závěsu se používá ve dvou spodních rozích závěsu, aby se zajistilo, že závěsy visí rovně.

Krok 7: Šít všechny látky

Umístěte látku na obličej a podšívku, která je umístěna pod a připněte je k sobě. Zároveň získáte šicí stroj připravený k šití.

Na podšívce vidíte látku na obličeji. Projdete je šicím strojem, kde je následně sešijete a vyžehlíte.

Krok 8: Označte a šijte záhyby

Označte záhyby tak, aby bylo dostatek místa. Označte velikost zadního záhybu. Totéž proveďte pro přední záhyby. Pokračujte, dokud nedosáhnete správného měření.

Šít přední záhyby a ruční sešití zadního záhybu, aby zůstaly zploštělé. Nejlepší čas pro použití ručního šití je, když nechcete, aby se stehy zobrazovaly vpředu.

Krok č. 9: Přidejte háčky na závěsy

V tomto kroku se dozvíte, jak vytvořit obrácený záhyb závěsy jsou téměř u konce. Závěsy na závěsy umístíte na záhyby. Ukazují na té hraně, díky které se opona obrátila.

Krok 10: Zavěste závěsy < / h3>
Vzhledem k tomu, že háky jsou dobře uspořádané, protáhněte závěsy přes háky. Je to záclona s dvojitým panelem. Proto je umístěn zleva a zprava. Složením vytvoříte dokonalý výhled, jak ukazuje obrázek níže.

Dávají lidé přednost obráceným záhybům záclon před jinými záclonami?

Z výše uvedených kroků jsme viděli, že výroba záclon s obráceným plisováním není tak jednoduchá jako jiné způsoby výroby všech ostatních záclon.

Lidé navíc neváhají koupit již vyrobené záclony s obráceným plisováním, protože jsou krásné, když jsou umístěny v obývacím pokoji.

Závěr

Jak vyrobit záclony s obráceným plisováním není obtížné. Je to jen váš čas, málo úsilí a odhodlání, které vás mohou prožít. Podle výše uvedených kroků si můžete být jisti, že získáte nejlépe obrácené záclony, které jste si vybrali.