Jak ochladit stan bez elektřiny. 5 nejlepších hacků

Existuje několik způsobů, jak ochladit stan bez elektřiny; měli byste zvážit umístění, ventilaci, materiál, tvar atd. Je ještě mnoho věcí, které se musíte naučit; je to dobrý nápad číst dál!

Bylo by opravdu velkým zklamáním, kdyby vaši hosté během stanového večírku nebo akce byli zpocení a stěžovali si, že je to strašidelné horko. Nemůžete to jen tak nechat dopustit; určitě vám zničí váš velký den.

Pokud máte přístřešek pro auto, na druhé straně také nechcete, aby vaše auto bylo nesnesitelně horké, když je zaparkováno pod slunečním teplem. I kdybyste vstoupili trochu dovnitř, bylo by vám velmi teplo.

V tomto článku budete znát způsoby chlazení stanu, které lze provést bez elektřiny. Tímto způsobem můžete ušetřit peníze a navíc můžete mít skvělý stan nebo přístřešek pro auto.

Než se dostaneme do podrobností, pojďme nejprve pochopit, proč. Pokračujte v posouvání a dozvíte se více!

Proč jsou stany uvnitř horké?

Zajímá vás, proč je uvnitř stanu horko? Pokud jste postavili svůj stan na zahradě bez stínu, byla by vaše zkušenost hrozná. Častou chybou by však byla nedostatečná ventilace.

Stany uvnitř obvykle zachycují teplo. Pro jasnější představu je to jako mini skleník, kde díky malé a uzavřené ploše vzkvétá voda a pára.

Na barvě stanu záleží také proto, že přispívá k absorpci tepla. Je důležité, abyste věděli, jak stany ochladit, i když elektřina není snadno dostupná.

Způsoby chlazení stanu bez elektřiny

Existují konkrétní způsoby, jak ochladit stan bez elektřiny. Tímto způsobem můžete mít dobře větraný stan, aniž byste utratili značné množství peněz.

Určitě nebudete kupovat drahé gadgety a vybavení, abyste zajistili chlad stanu.

Tady jsou následující kroky:

Krok # 1. Vyberte ideální čas pro rozložení stanu

Při pořádání stanové akce je běžnou chybou nebrat v úvahu povětrnostní podmínky. Ideální čas pro postavení stanu je později odpoledne, kdy slunce není vysoko.

Díky této akci můžete mít menší šanci, že uvnitř uvíznete mnohem více tepla.

Krok # 2. Zajistěte větrání stanu

Musíte si být vědomi toho, že jistě potřebujete ventilaci, abyste umožnili průchod vzduchu dovnitř a ven ze stanu. Existují dva hlavní důvody, proč se teplo akumuluje:

První je kvůli slunci; druhý je způsoben teplem vypouštěným z lidského těla.

Abych vám řekl, čím více lidí se drží pohromadě na jednom místě, tím více tepla vyzařuje také z jejich těl. Takže pokud jste nabití hosty, měli byste mít na místě správné větrání.

Krok # 3. Vyberte si správný materiál stanu

Řekněme, že chcete udělat přístřešek pro auto pomocí stanu. První věc, kterou byste měli mít na paměti, je výběr správného druhu materiálů.

Můžete se například rozhodnout pro stan, který má nylonovou nebo polyesterovou složku. Tyto materiály jsou velmi cenově dostupné a lehké.

Stany jsou využívány jako přístřešky pro auto, protože jsou mnohem šikovnější a levnější. Vše, co musíte udělat, je vybrat správné složení pro pohodlný zážitek z carportu.

Krok č. 4. Vyberte správný tvar stanu

Kopulovitý stan je útulný a uvnitř může být velmi horký, když je slunce vysoko (i když je to vynikající výběr, pokud ho používáte v chladných zimních nocích).

Nejlepší volbou je však pořídit si stan v kabině, protože má nadměrně velkou hlavu, díky níž bude stan pro vaše akce pohodlnější.

Kromě toho má vnitřek stanu v kabině více prostoru, aby mohl dobře cirkulovat vzduch. Čím lepší bude proudění vzduchu, tím lepší bude váš stan.

Kromě toho jsou zvonové stany také dobrou volbou, protože je lepší, když mluvíme o dostatečném proudění vzduchu.

Krok č. 5. Používejte ventilátory napájené z baterie a pasivní chlazení

Vzhledem k tomu, že tento článek pojednává o chlazení stanu bez elektřiny, předpokládám, že je spravedlivé nastavit ventilátor napájený z baterie.

Proud vzduchu, ve kterém budou fanoušci vyrábět, způsobí, že teplo bude snesitelné pro každého uvnitř stanu.

Pokud si přejete další chlazení, můžete použít metodu DIY, pomocí které můžete před fanoušky umístit led.

Ledově chladný vánek se pak bude cítit smíchaný se vzduchem, který fouká fanoušci. Jediná věc, kterou musíte zajistit, je, abyste měli nádobu na vodu, když se led roztaje.

Závěr

Závěrem lze říci, že existuje mnoho způsobů, jak ochladit stan bez elektřiny. Dali jsme vám několik hacků, které můžete udělat pro menší zážitek ze stanu.

I když pro elektrické ventilátory neexistuje mnoho alternativ, jsou bateriové ventilátory jednou z možností, které můžete zvážit.

Musíte se soustředit na to, abyste zabránili tomu, aby vám teplo zničilo událost ve stanu, nebo dokonce aby váš přístřešek pro auto byl horký jako čert.

Naštěstí metody, které jsme zmínili, nevyžadují, abyste kupovali cokoli nákladného, ​​což znamená, že máte dobrou úsporu a další informace.

Hodně štěstí!