Proč je životní pojištění Haram? 3 důležité islámské finanční pohledy!

Jste zmatení, uvízlí a snažíte se najít odpověď na; proč je životní pojištění haram? Pak nám pomozte snížit váš stres. Chcete-li odstranit všechny své pochybnosti a vzdělávat se v tomto tématu, pokračujte ve čtení tohoto článku. Nyní je to proto, že jsme shromáždili spoustu různých pohledů, názorů a faktů souvisejících s tímto tématem, které vám pomohou si tuto záležitost mnohem lépe uvědomovat.

Než k tomu přistoupíme, rádi bychom vás pochválili za snahu vzdělávat se o islámských zákonech v generaci, kde je většina muslimů nezná. Abyste porozuměli životní pojistce, stačí si důkladně přečíst tento článek.

Co je životní pojištění?

Dohoda mezi takovým klientem a poskytovatelem pojištění se nazývá životní pojištění. V této smlouvě jednotlivec platí pojistné. Na oplátku jsou jejich příjemcům po jejich smrti vyplaceny tučné částky. To se v podstatě děje kvůli zajištění finančního zabezpečení příjemců po smrti jednotlivce. Je pak na rozhodnutí příjemců, jak chtějí tuto částku využít. Obvykle se peníze používají z následujících důvodů:

  • Splatit zůstatek hypotéky
  • Utrácet za každodenní potřeby
  • K zaplacení školného

Kolik druhů životního pojištění existuje?

Existují dva druhy životního pojištění. Za prvé, je tu termínované životní pojištění. Tato pojistka vám zaručuje výplatu uvedené dávky v případě smrti, pokud během období zemřete, výměnou za vaše pojistné. Za druhé, existuje celé životní pojištění. Toto pojištění je vám s největší pravděpodobností známé, protože je běžnější. Jeho proces je jednoduchý, ten, který jsme vysvětlili dříve v článku.

Islámský pohled na životní pojištění

Proč je životní pojištění haram? V islámu haram znamená „zakázaný“. Mnoho muslimů se nehlásí k pojistné události. Některé společnosti mohou investovat své peníze do podnikání, které zahrnuje hazardní hry, alkoholismus nebo zábavu, což jejich islámský zákon nepovoluje. Abychom pochopili, proč je životní pojištění v islámu haram. Pokusili jsme se najít tři základní příčiny, které jsou uvedeny níže:

#1. Riba a Gharar

Toto slovo znamená „lichva“ nebo nespravedlivý. Bylo to několikrát zmíněno ve Svatém Koránu. Navíc je v islámu odsuzován, protože tento systém obohacuje bohatší a způsobuje nespravedlnost ve společnosti. Na druhé straně slovo „Gharar“ znamená riziko, nejistotu nebo náhodu. Islámský slovník (A Concise Dictionary of Islamic Terms) definuje význam tohoto slova jako prodej toho, co není přítomno. Více o termínech se dozvíte zde: „Porozumění Ribě a Ghararu v islámských financích.“

#2. Maysir

Maysir je hazard a jednoduchá definice tohoto by byla věcí náhody. Tento akt je v islámu přísně zakázán, protože způsobuje, že účastníci ztrácejí schopnost být racionální. Účastníci této hry; lpět na pouhé naději vyhrát jednorázovou částku peněz. Často zapomínáte zvážit škody, které ztráta způsobí. Navíc je to závislost. Pokud jednou vyhrajete tuto hru, můžete získat jeden yusun.

Yusun znamená přát si něco cenného, ​​ale nepracovat pro to.

Spojení těchto příčin se životní pojistkou

Jak jsme vysvětlili dříve, riba je systém, díky kterému dochází k nespravedlnosti. A pokud se podíváme na pojmy životní pojistka, způsobí to buď pojistitel, nebo pojištěná osoba, aby vydělávala vykořisťovatelskými zisky. Například:

  • Člověk si pro sebe vystaví pojistku doživotního pojištění, poté zaplatí pouze několik měsíců a během tohoto období zemře. Pojišťovna však i tak bude muset vyplatit celkovou částku uvedené dávky pro případ smrti, takže dají více, než vydělali; přečtěte si „Která z nich popisuje účastnické životní pojištění?“
  • Pokud si osoba opatří termínovanou pojistku a přežije dobu trvání, přičemž pravidelně platí pojistné; již nebudou dostávat pohřebné

Utratíte pěknou část svých výdělků za zabezpečení budoucnosti své rodiny a nakonec o všechno přijdete jen proto, že jste přežili

Za druhé, pojďme se podívat na další hlavní příčinu, kterou je Maysir. Ano, chápeme, že životní pojištění nemůžeme označovat jako hazardní hry. Ale když se na to podíváte, jedna věc, kterou tito dva mají společnou, je nedostatek jistoty. Když člověk hraje, není si jistý, zda vyhraje nebo ne. Přesto se rozhodnou držet se sebemenší naděje.

A to kvůli rostoucí chamtivosti v jejich srdcích. Hodně riskovat výměnou za něco, o čem ani nevědí, že budou schopni dosáhnout nebo ne. Třetí hlavní příčina; Gharar. Upřímně řečeno, o Ghararu není moc co mluvit, protože sdílí stejný princip s Maysir, což je nejistota. Existuje však názor, o který bychom se s vámi rádi podělili.

No, nedostatek jistoty vzniká, když nedůvěřujeme svému stvořiteli. Tak se zeptejte sami sebe; proč chcete důvěřovat organizaci při zajišťování finančního zabezpečení vašeho milovaného, ​​když můžete věřit svému stvořiteli, všemohoucímu. Koneckonců, je to on, kdo vám všechno poskytl. A proto je pojištění v islámu haram.

Závěr

Doufáme, že jste dostali odpověď na otázku, proč je životní pojištění haram? Ale to, že si nemůžete sjednat životní pojištění, neznamená, že nemůžete zajistit budoucnost své rodiny. Existuje mnoho způsobů, jak zajistit finanční zabezpečení vaší rodiny. Například tím, že spoříte a investujete do nemovitostí. Na druhou stranu si možná budete chtít přečíst tento s tématem „Co je to životní pojištění MEC?“ Každopádně díky za váš čas!