Na co se vztahuje likvidita v životním pojištění? 3 užitečné výhody likvidace, které byste se měli naučit !!

Na co se v životním pojištění vztahuje likvidita? Likvidita označuje, jak snadno můžete uplatnit své životní pojištění s peněžními hodnotami. Pokud vás tedy zajímá, co tyto výrazy znamenají, jste na správné stránce.

Možná jste zažili, jak někdo klepe na vaše dveře, a když jste je otevřeli, uvidíte několik dobře oblečených mužů a žen. Nejsou tam, protože je někdo pozval, ale někdy nabízejí životní pojištění.

Ano, životní pojištění lze použít vždy, když v životě někoho dojde k nehodě, léku, nemoci a náhlé smrti. A když se řekne pojištění, peníze, které jste si nechali, stále rostou přesčasy.

Tato pojištění vám mohou výrazně pomoci, když jste nutně a nutně potřebovali nějakou hotovost utratit v závislosti na jejich podmínkách. Možná vás však zajímají některé podmínky použité ve vaší smlouvě. Pojďme vymazat jednoho z nich.

Likvidace v životním pojištění

Na co se tedy v životním pojištění vztahuje likvidita? Likvidita nebo likvidace v životním pojištění označuje, jak snadno lze převést aktiva na peníze. Mezi aktiva patří vaše nemovitosti, jako jsou domy, auta a šperky.

Když většina lidí potřebuje pouze jednoduché hotovostní krytí v podmínkách a zásadách, může likvidita v životním pojištění podpořit buď nouzový nebo penzijní fond s lidmi, kteří mají složitější potřebu.

Je likvidace dobrá nebo špatná věc?

Všechno, co bylo zavedeno, má samozřejmě své výhody i nevýhody. Pravděpodobně vás tedy zajímá, jestli je životní pojištění s likvidací dobrá nebo špatná věc, jste na správné stránce. Nejprve však probereme některé jeho výhody a pravděpodobné nevýhody.

#1. Výhody

Často si něco vybíráme kvůli možným výhodám, které bychom mohli získat. Ať je to pro naše zdraví, naši rodinu nebo pro nás samotné. Jaké jsou tedy podle vás výhody likvidity v životním pojištění? Číst dál.

Výhoda č. 1. Survivor potřebuje

Jedním z nejzákladnějších účelů životního pojištění je poskytnout finanční pomoc pozůstalým rodinným příslušníkům, pokud by majitel pojištění někdy zemřel. Pojišťovna může rodinným příslušníkům poskytnout okamžitý zdroj pro pohřeb nebo peněžní pomoc na pokrytí výdajů, dluhu nebo ztráty příjmu.

Výhoda č. 2. Potřeby nemovitostí

Potřeby majetku jsou nejběžnější mezi rodinami s většími podíly na majetku, což vyžaduje náklady na vypořádání. Výnosy osvobozené od daně, které by pojištění mohlo nabídnout, jsou cenným aktivem k pokrytí těchto poplatků za vypořádání a již nebudete muset majetek prodávat.

Výhoda č. 3. Obchodní potřeby

Stejně jako v případě realitních potřeb platí, že pokud firma používá životní pojištění jako zdroj příjmu, když zemře osoba, která byla zajištěna, můžete použít pojištění k výplatě zemřelých akcií z jejich rodiny. To se obvykle stává lidem s obchodními potřebami.

Výhoda č. 4. Podnikové životní pojištění

V případě korporátního životního pojištění může likvidita uvedeného pojištění pomoci využít pojištění vlastněná společností, obvykle z podnikových výnosů. Hotovostní hodnota osvobozená od daně nashromážděná z pojištění by mohla financovat plán odškodnění výkonného ředitele při úmrtí zaměstnance.

#2. Nevýhody

Jako všechno, nic není dobré. Likvidace v životním pojištění může mít také určité nedostatky. Někdy je však můžete ignorovat a podívat se na jasnější stránku věci. Ne, podle mého názoru byste si měli být vědomi možných nevýhod svého rozhodnutí.

Nevýhoda č. 1. Obchod může zaniknout

Vzhledem k tomu, že je podnik součástí likvidačního aktiva, může se podnikání ukončit poté, co majitel zemře. Rovněž již nebude povoleno obchodovat jako dříve. Společnost nebude moci používat svůj název k novému zahájení. Po ukončení podnikání ale samozřejmě přijdou o práci i zaměstnanci, kteří tam pracují. V důsledku toho mohou někteří akcionáři také muset vyplácet dividendy.

Nevýhoda č. 2. Můžete přijít o všechno

Pokud si firma vybudovala pověst, přijdete také o obchodování a další cenná aktiva. Likvidace podniku se netýká úvěrového skóre, které mají ředitelé společností. Ale nebojte se, protože toto obvykle probíhá pro ty, kteří mají velké částky pojistné smlouvy.

Druhy životního pojištění s likviditou

Jsou k dispozici různé druhy životního pojištění, možná ve vaší oblasti. Nejprve se však budeme zabývat 3 nejběžnějšími životními pojištěními, která nabízejí likviditu.

#1. Celý život

Celé životní pojištění je druh pojištění, které roste o sazbu stanovenou vašimi poskytovateli pojištění za minimální garantovanou sazbu. Je to jako běžný spořicí účet, na kterém můžete získat tolik, kolik jste uložili s úrokem.

#2. Univerzální život

Na druhou stranu Universal Life Insurance může růst vyděláváním úroků na základě výkonu tržního indexu. Podlahu a kapacitu určuje také váš poskytovatel. Je vhodnější pro lidi s vysokými výdělky, kteří si přejí vyčlenit dědictví osvobozené od daně pro své blízké.

#3. Variabilní životnost

Variabilní životní pojištění je jako investování do akcií. V závislosti na síle a výkonu trhu si můžete vybrat, zda investici přidáte a necháte ji získat nebo prohrát. A to je vše! Bez ohledu na to nesouvisí s tímto tématem, ale možná si budete chtít přečíst o nejlepších matracích pro lidi s artritidou, zajímavý a užitečný článek, jako je tento.

Závěr

Když to shrneme, co znamená likvidita v životním pojištění? Likvidita se týká aktiv, která můžete převést na hotovost nebo peněžní hodnoty. Pomohlo by vám, kdybyste se nestarali o nevýhody likvidity, ale je to nevýhoda pro ty, kteří mají větší aktiva.

Ať už to je cokoli, ujistěte se, že rozumíte všemu a všem zásadám, zejména pokud jde o pojištění. Možná nikdy nevíte, jestli vám někdo pomohl nebo byl podveden.