Kolik platíte za pojištění auta? 5 nejlepších tipů, jak ušetřit!

Kolik platíte za pojištění auta? To závisí, přátelé, ale je to kolem 2 000 dolarů. Náklady mohou každopádně záviset na mnoha faktorech; budete o těchto věcech vědět více, když budete číst dále.

Finančně musíte být za volantem chráněni pojištěním vozidla. Ať už máte jen základní pojištění odpovědnosti nebo úplné pojištění vozidla, je důležité získat nejlevnější dostupnou cenu.

Hledáte řešení, jak ušetřit peníze na pojištění auta? Nebojte se, přátelé, protože najdeme některá z nejlepších řešení, která můžete vyzkoušet. Takže bez dalších okolků začněme!

Kolik zaplatíte za pojištění auta

Náklady na pojištění auta se liší v závislosti na stavu řidiče, vybrané pojišťovně a typu krytí. Můžete ale ušetřit, pokud víte, kolik průměrný motorista utratí za pojištění auta.

V roce 2018 utratil typický spotřebitel na pojištění auta 1 190 dolarů na základě nejnovějších dostupných statistik Národní asociace komisařů pro pojištění (NAIC). Podle údajů NAIC se mezi lety 2014 a 2018 náklady na pojištění auta zvýšily o 30%, zatímco počet krytých vozidel se vyšplhal jen o 7 procent.

Podle AAA bude v roce 2020 průměrná sazba pojištění auta u nových vozů 1 202 dolarů ročně. Údaje jsou totožné, což znamená, že na pořízení nového automobilu v pojištění vozidla budete potřebovat 100 $ měsíčně. Zatímco některé faktory, jako je vaše historie řízení, ovlivňují ceny pojištění vozidel, jiné, například státní legislativa a nehodovost, mohou mít také dopad.

Jak ušetřit peníze na pojištění auta

Pojištění auta můžeme ušetřit řadou způsobů. Poté, co víte, kolik máte pojištění auta, můžete použít některé nebo všechny tyto strategie, které vás naučím níže:

#1. Využijte slevy pro více vozidel

Pokud hledáte cenovou nabídku od pojišťovací společnosti, můžete získat vyšší sazbu vozidla, než když požadujete pojištění pro mnoho řidičů nebo vozidel. Pojišťovny vám udělají hromadnou nabídku, protože chtějí vaše podnikání. Jistě, jsou připraveni vám za určitých podmínek nabídnout hodně, za předpokladu, že pro ně přinesete další peníze.

Zeptejte se svého pojišťovacího agenta, zda máte nárok. Většina řidičů musí bydlet ve stejném domě a být spojena krví nebo sňatkem. Může také existovat sleva pro dva nesouvisející lidi, i když za normálních okolností musí vozidlo vlastnit společně.

Pokud jste teenager, měli byste očekávat, že zaplatíte vyšší pojistné. Můžete získat výraznou studentskou slevu na pokrytí vašich dětí, které obvykle trvá, dokud vaše děti nedosáhnou 25. Ale to je možné pouze tehdy, pokud mají průměr B nebo lepší nebo pokud jsou v horních 20 procentech třídy. Toto snížení se může pohybovat od 1 do 39 procent. Ujistěte se tedy, že váš pojišťovací agent má důkaz, že vaše dospívající dcera je vynikající studentka.

Některé auto pojišťovny mohou navíc poskytnout slevu, pokud jsou uzavřena doplňková pojištění, například pojištění domácnosti. Allstate například poskytuje 10% slevu na pojištění auta a 25% slevu na pojištění domů při společném nákupu. Co se stane, když nezaplatíte pojištění auta.

#2. Dávejte pozor na silnici

Jinak řečeno, buďte pozorným řidičem. Mělo by to být samozřejmé, ale je důležité to v tento den zvýšeného rozptýlení v autě co nejvíce posílit. Budete -li opatrní, snížíte počet nehod a přestupků v pohybu; tyto události, které zvýší vaše ceny pojištění. Cestující poskytují bezpečné slevy pro řidiče ve výši 10% až 23% v závislosti na řidičském záznamu. Neznámí řidiči získávají body za přestupky v pohybu a mohou z toho vyplývat vyšší ceny pojištění.

#3. Zaregistrujte se pro defenzivní jízdu

Zákazníci, kteří absolvují kurz, mohou získat slevu od svého pojišťovacího operátora. Obranná jízda, prevence nehod a další školení mohou řidičům pomoci snížit jejich licenční body.

Před registrací na kurz si tuto slevu ověřte u svého agenta nebo poskytovatele pojištění. Koneckonců, práce a náklady na kurz musí mít za následek nedostatečné pojištění. Rovněž je nutné, aby se řidič zaregistroval na oficiální kurz. Každá země má svůj vlastní soubor pravidel pro schválené třídy defenzivní jízdy.

#4. Nakupujte o lepších cílech pro pojištění vozidel

Pokud se roční náklady na vaše pojištění obnovují, prozkoumejte a vyhledejte nabídky několika společností. Pokud je navíc nižší sazba, bude pravděpodobně mít smysl získávat roční prognózy od jiných společností.

Pamatujte, že levné není vždy dobré a nejnižší společnost není vždy tou nejlepší alternativou. Je tomu tak proto, že musí brát v úvahu také bonitu pojistitele. Koneckonců, pokud si společnost nemůže dovolit zaplatit pojistnou událost, jaký je účel pojistného krytí?

Zvažte použití webové stránky, která hodnotí finanční sílu pojišťovacích firem, ke studiu daného pojistitele. Finanční síla vašeho poskytovatele pojištění je zásadní, ale ujistěte se, že rozumíte tomu, na co se vaše pojistka vztahuje. Například čím méně kilometrů najezdíte každý rok, tím nižší je vaše pojistná sazba, proto se zeptejte firmy na kilometry. Možná budete chtít mít představu o tom, kolik stojí pojištění auta pro Camaro.

#5. Použití veřejné dopravy

Obvykle při registraci pojištění poskytovatel začíná dotazníkem. Jednou z otázek, které si kladete, by mohlo být, kolik kilometrů ročně najedete se svým pojištěným autem. Když cestujete tříhodinovou jízdou, vaše ceny pojištění jsou obvykle vyšší, než kdybyste každý den najeli míli.

Pokud je to možné, používejte veřejnou dopravu, abyste minimalizovali počet najetých kilometrů. Uvědomte si, že často budete muset míle zkrátit, než získáte slevu. Zeptejte se své pojišťovny na různé vzdálenosti od organizace, abyste měli jistotu, že vaše úsilí nebude vynaloženo. Zeptejte se také svého poskytovatele služeb, kolik kilometrů najedete, protože většina z vás může získat lepší pojistné.

Je to zábal!

Pojištění auta bude pravděpodobně i nadále stoupat v budoucích cenách. Pro snížení žihadla však můžete udělat hodně. Tyto indikátory by vám měly pomoci na začátku. Mějte také na paměti, že byste měli porovnat nejlepší poskytovatele pojištění pro vaše pokrytí a cenu. Nyní již víte, kolik platíte za pojištění auta. Můžete si přečíst, kolik je pojištění pro Nissan GTR.