Kolik je kolonoskopie bez pojištění? Dávejte si pozor na 2 důležité typy kolonoskopie!

Chcete zjistit, kolik stojí kolonoskopie bez pojištění?

Kolonoskopie stojí v průměru kolem 2750 USD bez pojištění.

Náklady mohou být také výrazně ovlivněny několika faktory. Kolonoskopické procedury mohou být hrazeny ze zdravotního pojištění. To výrazně snižuje částku, kterou musíte zaplatit. Někdy ani nemusíte za nic platit. To vše závisí na vašem pojistném plánu.

To také závisí na typu kolonoskopického postupu a na tom, jaký je důvod. V závislosti na vaší situaci to pak může vaše pojištění plně zaplatit a vy si nebudete muset ublížit.

V některých případech by po zaplacení spoluúčastí stačilo zaplatit pouze malou částku jako spoluúčast na službách pojišťovny. Je důležité si tyto věci uvědomit, aby vám neuniklo nárokování krytí při podstupování důležitých lékařských zákroků.

Zvláště pokud by lékařský zákrok mohl potenciálně zabránit život ohrožujícím komplikacím, pokud potřebujete podstoupit kolonoskopický postup, vláda přesto nepokrývá náklady ani jiného poskytovatele pojištění, pak to znamená, že za něj musíte zaplatit ze své vlastní kapsy.

Pokračujte ve čtení tohoto článku, abyste se dozvěděli více o tom, co je kolonoskopie. Zjistíte více o různých typech kolonoskopie a věcech, které způsobují, že se náklady liší.

Co je kolonoskopie?

Než cokoli jiného, ​​co přesně je kolonoskopie? Kolonoskopie je důležitý postup, který se používá ke kontrole a zjištění, zda je vnitřek tlustého střeva nebo tlustého střeva v pořádku.

Zkontroluje, zda existují abnormality, které by mohly vést k indiciím o příčině a důvodu, proč máte příznaky určité nemoci, což by lékařům pomohlo určit, jaký postup podniknout.

Potenciálním zdravotním komplikacím v budoucnosti lze také předcházet, pokud budou odhaleny v počátečních fázích.

To jsou některé z důvodů, proč lidé podstupují kolonoskopické procedury. Kolonoskopie se provádí pomocí flexibilní trubice nazývané kolonoskop. Jedná se o dlouhou trubici, která se zavádí konečníkem a do tlustého střeva. Lékař pomocí kamery na špičce vidí, co je uvnitř tlustého střeva, a určuje případné abnormality.

Kolonoskop lze také použít během postupu k odběru biopsií abnormálních tkání, jako jsou polypy. Díky tomu mohou lékaři prozkoumat potenciální příčinu vašich střevních potíží. Mohou ji také použít k screeningu rakoviny tlustého střeva pro osoby s rizikem.

Před zákrokem vám lékař řekne, co musíte udělat, abyste se připravili na kolonoskopii. Například by to mělo být to, co musíte vzít, nebo typ diety, kterou musíte dodržovat, abyste před vyšetřením vyprázdnili tlusté střevo.

Lékař vás také provede věcmi, které musíte udělat po zákroku. Chcete -li se dozvědět více o tom, kolik je kolonoskopie bez pojištění a jejích různých typech, pokračujte v rolování.

Různé typy kolonoskopií

Existují dva typy kolonoskopických postupů, které se nazývají screeningová kolonoskopie a diagnostická kolonoskopie. Další podrobnosti a informace o každém typu jsou rozpracovány a poskytnuty níže.

1. Screeningová kolonoskopie

Screeningová kolonoskopie se používá k pohledu na tlustá střeva jedinců s rizikem rakoviny tlustého střeva. To má zajistit, že tlusté střevo je zdravé a zkontrolovat, zda nedochází k abnormálním růstům tkání. Tento typ kolonoskopie se používá k prevenci rakoviny. S největší pravděpodobností je pokryto vaším pojistným plánem, protože se považuje za preventivní opatření, zvláště pokud jste ve vysoce rizikových skupinách.

2. Diagnostická kolonoskopie

Diagnostická kolonoskopie je kolonoskopický postup, pokud se provádí z jiných důvodů, než je pozorování potenciálních zdravotních komplikací na tlustém střevě. Pokud je například kolonoskopie provedena u pacientů, kteří již vykazují gastrointestinální problémy nebo příznaky rakoviny, pak je považována za diagnostickou.

Bez ohledu na to se chcete seznámit s jakou biopsií. Na druhou stranu diagnostická kolonoskopie slouží k tomu, aby se symptomy pacienta něco dělalo.

Screeningová kolonoskopie se může také změnit na diagnostickou. To je, pokud jsou během vyšetření odebrány polypy nebo biopsie

Kolik kolonoskopií obvykle stojí; Faktory ovlivňující ceny

Stejně jako jakýkoli jiný poplatek za lékařskou službu se náklady na kolonoskopii liší. Největším faktorem, který se podílí na nákladech na kolonoskopii, by byla poloha. V závislosti na tom, kde se postup provádí, by se náklady mohly výrazně zvýšit nebo snížit.

Ve Spojených státech se náklady mohou pohybovat od 925 do 3500 USD, v průměru 2750 USD. Různé státy nebo národy mají také různé programy týkající se screeningu kolonoskopií.

Dalším faktorem je, zda je pacient pojištěn či nikoli. Pokud pacient nemá pojištění, musely by mu z kapsy vyjít plné náklady na zákrok. Pokud jsou pojištěni, náklady, které by jednotlivec musel zaplatit, však masivně klesají. Ale opět je to proto, že většina nákladů by byla pokryta pojištěním.

Důležitý je také typ postupu, a jak všichni víme, screeningovými kolonoskopiemi nebudeme muset trávit většinu času. Diagnostické je však obecně pravděpodobnější, že vás finančně praští.

Nakonec vše závisí na individuálních okolnostech. Celkové náklady závisí na konkrétním množství předpisů, které vám byly před a po zákroku předepsány. K celkové částce se přidávají také náklady na další konzultace a schůzky po vyšetření.

Závěrečná slova

Doufám, že jste se na konci tohoto článku dozvěděli, kolik stojí kolonoskopie bez pojištění. Děkujeme, že jste dočetli až do tohoto bodu článku. Váš čas a úsilí si velmi vážíme. Naproti tomu u dalšího informativního článku byste si chtěli přečíst článek o krocích, jak opravit auto poškozené vodou.