Kolik je EKG bez pojištění? 3 úžasné skutečnosti, které jste nevěděli!

Chystáte se zaplatit za EKG, ale najednou jste si vzpomněli, že nejste pojištěni, a přemýšleli jste: „Kolik je EKG bez pojištění?“ Pokud nejste pojištěni, přibližné poplatky, které se chystáte zaplatit, částku asi 3 000 $. Cena je vyšší než u pojištění, protože musíte zaplatit celkové náklady včetně EKG a návštěvního poplatku.

Částka přibližně 3 000 $ se však může lišit v závislosti na zařízení, kde budete test provádět. Ale co je to EKG?

EKG je zkratka pro elektrokardiogram, který lékaři a zdravotničtí pracovníci používají ke kontrole příznaků srdečních chorob nebo nežádoucích účinků způsobených léky. Měří elektrické signály srdce, které mohou ukázat, zda máte nějaké problémy se srdcem.

Jakkoli je to užitečné, může to být nákladné, protože cena za tento test se pohybuje v průměru od 500 do 3000 $. Celkově by průměrné náklady na EKG bez pojištění byly 1 500 $. To se může stále lišit v závislosti na různých faktorech. Pokračujte ve čtení a objevte tři fakta o poplatcích za EKG.

Náklady na EKG bez pojištění

Poplatky za EKG mohou být nákladné, ale pokud dokáže odhalit jakékoli abnormality vašeho srdce a poskytnout znalosti o vašem srdci, které vás mohou vyléčit, pak to stojí za to. Náklady na EKG bez pojištění však mohou být vyšší, než očekáváte. S tím jsou zde fakta o tom, kolik je EKG bez pojištění.

Fakt č. 1. Poplatky za vyšetření a analýzu EKG

Lékaři doporučený test EKG je obvykle rozdělen na dvě části: test a analýzu. Během testu lékaři umístí elektrody na různé oblasti těla, jako je hrudník, nohy a paže. Když pacient leží naplocho na lůžku, počítač zaznamenává vyslané elektrické impulsy a na základě těchto signálů vytváří grafy. Test trvá přibližně deset minut a jeho cena se může lišit v závislosti na umístění zařízení, kde jste test absolvovali, a pokud jste pojištěni.

U poplatků za test EKG se průměrná částka může pohybovat od 500 do 3000 USD. Některá zařízení nabízejí slevu pro pacienty bez zdravotního pojištění, ale člověk by na ni měl mít nárok. Kromě toho může pacient očekávat částku asi 1 500 $. S tímto vysokým rozsahem testovacích poplatků vám doporučujeme uzavřít zdravotní pojištění, které pokryje až 80 až 100 procent vašich výdajů.

Nezapomeňte, že poplatky se mohou lišit v závislosti na umístění zařízení a typu, kde jste test absolvovali.

Kliniky nacházející se v městských oblastech například účtují vyšší poplatky ve srovnání s klinikami ve venkovských oblastech. A konečně, některá zdravotnická zařízení účtují pacientům dodatečný poplatek za výsledky testů. Pokud tedy nejste pojištěni, musíte si připravit velkou částku na pokrytí výdajů.

Fakt č. 2. Poplatky za konzultace

Lékaři někdy účtují svým pacientům poplatek za konzultaci. Náklady na jejich konzultaci závisí na typu práce a zařízení, ve kterém pracují. Když jste se poradili se soukromým lékařem v soukromé nemocnici, kromě toho, že poplatky by byly vyšší ve srovnání s odborníky v oblasti veřejného zdraví ve vládních zařízeních. Bez pojištění by se poplatek za návštěvu účtovaný lékaři pohyboval kolem 300 až 600 dolarů.

Fakt č. 3. Umístění a typ zařízení

Jak jsme již zmínili dříve, poplatky za EKG bez pojištění by se lišily v závislosti na různých faktorech. Poloha a typ zařízení, které se chystáte provést test EKG, jsou jedním z významných faktorů, které mohou ovlivnit vaše poplatky. Pokud se zařízení nachází ve venkovské komunitě a je podporováno vládou, můžete očekávat, že náklady mohou být nízké.

Na druhou stranu, pokud je zařízení v městské oblasti, ale je podporováno vládou, poplatek za testy a analýzy EKG by byl vyšší než veřejná nemocnice na venkově. Navíc nejvíce zvýšené náklady jsou obvykle na soukromých klinikách v městských oblastech, přičemž částka je účtována až do výše 3000 USD. Pamatujte také, že ne každé zařízení má stejný rozsah poplatků za postup a výsledky elektrokardiogramu.

Některé nemocnice navíc nabízejí slevy až 35% pro nepojištěné pacienty. Pacient musí mít určité požadavky nezbytné pro kvalifikaci pro program finanční pomoci. Školní atletické programy navíc nabízejí slevy pro studenty, kteří potřebují vyzkoušet své zdraví srdce.

Naštěstí vám mnoho organizací může pomoci zaplatit účty za zdravotní péči a poskytnout slevy nepojištěným pacientům, takže byste se na ně mohli podívat.

Závěr

A to jsou tři skutečnosti o tom, kolik je EKG bez pojištění. Platba poplatků za EKG bez pojištění může být nákladná, a proto vám doporučujeme, abyste si zdravotní pojištění zajistili co nejdříve. S pojištěním můžete pomoci s 80 až 100 procentní slevou na poplatky za testy a analýzy EKG a platit pouze poplatky za konzultace. Mějte na paměti, že pojištěný se nebude příliš stresovat výdaji na ošetření a testy.