Kdy dítě potřebuje zubní pojištění? 3 důležité věci, které je třeba vzít v úvahu

Kdy dítě potřebuje zubní pojištění? Těhotné ženy budou bezpochyby čelit problému zdravotního pojištění, ať už hledají prenatální péči nebo navštěvují porodníka. Ale jen malé procento rodičů přemýšlí o tom, kdy dítě potřebuje zubní pojištění. Pamatujte, že děti nevycházejí z lůna se zuby a objevují se až nejpozději přibližně do šesti měsíců. Také celkový zdravotní stav dítěte závisí na dobrém orálním zdraví.

Je dobré začít přemýšlet o zápisu zubního pojištění pro děti, než bude vaše dítě muset jít k zubaři. Chcete -li lépe porozumět zubnímu pojištění pro děti, pokračujte v čtení tohoto příspěvku. Obsahuje cenné informace.

Kdy a proč byste si měli pořídit zubní pojištění?

Kdy dítě potřebuje zubní pojištění? Vzhledem k tomu, že se dutiny mohou tvořit, jakmile praskne první zub dítěte, je důležité mít zubní pojištění co nejdříve. Váš zubní lékař zkontroluje zoubky vašeho dítěte a poskytne vám rady, jak si je v budoucnu udržet zdravé, pokud se budou zdravě usmívat.

Děti mladší jednoho roku jsou bohužel náchylné na zubní kaz. U mladých lidí může zubní kaz vést k různým problémům, včetně bolestivých nebo oteklých dásní, obtíží při žvýkání nebo mluvení a infekci trvalých zubů vyvíjejících se pod linií dásní.

Děti ve věku šesti měsíců mohou vyžadovat chirurgický zákrok v celkové anestezii, pokud jsou jejich dutiny závažné nebo rozšířené. Z tohoto důvodu se rodiče možná budou muset vypořádat s emocionálními a peněžními důsledky. Čtvrtina dětí má dutiny do pěti let a dalších deset procent těchto dětí má kaz, který dosud nebyl vyřešen. Navíc rodiče, kteří nepraktikují dobrou ústní hygienu, jsou v dospělosti náchylnější k problémům.

Věci, které je třeba vzít v úvahu při nákupu zubního pojištění

Vyvážená strava, dobrá ústní hygiena a časté zubní prohlídky mohou u dětí předejít mnoha zubním problémům. Studie zjistila, že u dětí se zubním pojištěním byla dvakrát vyšší pravděpodobnost léčby než u dětí bez ní. Děti se špatným orálním zdravím si navíc vedou akademicky hůře a docházejí do školy častěji než jejich zdravé protějšky. Při nákupu pojistné smlouvy hledejte následující vlastnosti:

#1. Věk

V závislosti na plánu se možnosti pokrytí liší rozsahem. Před rozhodnutím je důležité vědět, co je součástí každého plánu. Zamyslete se nad věkem svých dětí a nad tím, co budou příští rok vyžadovat. Věk vašeho dítěte může ovlivnit jejich pojistné krytí, proto ho nezapomeňte zahrnout.

#2. Náklady

Preventivní péče (vyšetření, čištění, rentgenové záření) a náklady na primární péči by měly být v maximální možné míře financovány federální vládou (výplně, extrakce zubů). Většina pojišťoven kryje ošetření fluoridy a zubní tmely k prevenci dutin u dětí, ale před použitím je určitě zkontrolujte.

Zajistěte, aby vaše zubní pojišťovna nabídla rozsáhlou síť lékařů, včetně dětských zubních lékařů a specialistů. Zvažte také všechny možné výdaje, včetně odpočitatelných položek, maximálních částek z kapes a spoluúčastí nebo spoluúčastí. Pokud se pojištění nevztahuje na zvoleného zubaře, ušetříte peníze výplatou z kapsy.

#3. Potřeby budoucnosti

Kolem šesti let vybuchne vašemu dítěti první stálý zub. Pojištění zubních tmelů je dnes velmi důležité, protože byste měli pečetit trvalé zadní zuby dětí co nejdříve po narození. Zubař může doporučit, aby vaše dítě navštívilo ortodontistu ve věku sedmi let, aby zjistilo, zda vyžaduje rovnátka. Pokud vaše dítě potřebuje rovnátka nebo je může v budoucnu potřebovat, utrácejte peníze za důkladnou zubní práci a ortodoncii.

Metody pro získání pojistné ochrany

Pokud během otevřené registrace máte vy nebo váš manžel zubní plán poskytovaný vaší prací, možná se budete moci zapsat do rodinného plánu. Kromě toho mohou být do vašich výhod zahrnuty jakékoli děti narozené v určitém období způsobilé životní události, jako je narození dítěte.

Mnoho poskytovatelů pojištění, jako je Delta Dental, nabízí individuální i rodinné plány a mohou vám pomoci objevit ten, který je pro vaši rodinu to pravé. Prostřednictvím svého podnikání můžete mít možnost získat zubní pojištění svých rodičů. Pokud se na ně pojištění nevztahuje nebo není možné, mohou jít k zubaři samostatně. Dětské zubní pojištění je možné získat dvěma různými způsoby.

#1. Zahrnuto v mimořádných zdravotních výhodách

Zubní ošetření je zahrnuto v pokrytí dalších zdravotních výhod integrovaným plánem. Individuálně prodávané zdravotní pojištění, například zubní a zrakové, není zahrnuto v balíčcích plánů. Přidání doplňků do balíčku vám umožní jej ještě více přizpůsobit. Zdravotní pojištění je velmi užitečné, takže si raději pořiďte, pokud můžete, a pokud nějaké máte, možná budete chtít vědět, co je zdravotní pojištění proti ztrátě.

#2. Záložní pojištění

Tyto plány jsou zdravotním pojištěním zakoupeným samostatně. V některých případech tyto výhody poskytují zdravotní pojišťovny, zatímco v jiných je nabízí samostatný poskytovatel zubního pojištění. V důsledku toho se mezi těmito dvěma typy pojištění liší pojistné, spoluúčast, kryté zákroky a dokonce i zubaři.

Je to zábal!

Kdy dítě potřebuje zubní pojištění? Pokud jde o odvádění malých dětí k zubaři, rodiče vědí, že to musí udělat, ale nejsou si jisti, zda by měli pokrýt náklady. Každý bude mít na každou z těchto otázek jedinečnou odpověď. K určení druhu a rozsahu zubního plánu rodiny byste měli porovnat ceny zubního pojištění s poplatky účtovanými zubními lékaři; někteří lékaři však nevědí, kdy vaše dítě potřebuje zubní pojištění. Ale teď víš.

Na druhé straně existují některé operace nebo postupy, které nejsou zahrnuty v pojištění, jako jsou ty pro kosmetické účely. A u vašeho pojištění zubní péče některé společnosti zubní implantát nekompenzují. Pokud vás zajímá, můžete si přečíst toto téma, proč nejsou zubní implantáty kryté pojištěním.