Rychlá odpověď na otázku: kdo volí řídící orgán vzájemné pojišťovny, jsou pojistníci. Důvodem je, že oni jsou těmi, kdo vlastní vzájemnou pojišťovnu. Mohou obdržet přebytek prostřednictvím dividend nebo se mohou rozhodnout jej ponechat výměnou za budoucí snížení pojistného.
Bez ohledu na to jen krátký popis vzájemného pojištění je, že je ve vlastnictví pojistníků. A účelem tohoto typu pojištění je poskytnout pojistníkům svobodu vybrat si, jaký management chtějí, a nabídnout pojistné krytí. Abyste o tom věděli více, pojďme si promluvit o vzájemných pojišťovnách a dozvědět se více o vzájemném pojištění.
Co je vzájemná pojišťovna?
Jedná se o typ pojišťovny, kterou vlastní pojistníci. Je vytvořen za jedním hlavním účelem, a tím je poskytnout pojistníkům a členům pojistné krytí. Členové mají také právo zvolit si vedení.
V zásadě investuje vzájemná pojišťovna do portfolia. Funguje to jako běžné podílové fondy, ve kterých jsou zisky vráceny jeho členům. Jak již bylo zmíněno dříve, může to být ve formě dividend, ale může to být také zachováno pro snížení pojistného.
Federální a nikoli státní zákony určí, zda je konkrétní pojistitel považován za vzájemnou pojišťovnu či nikoli.
Na rozdíl od jiných typů společností není vzájemná pojišťovna obchodována na burze, což znamená, že investiční strategie člena se může vyhnout tlaku na dosažení cíle zisku v krátkém období. Navíc to může fungovat v čemkoli, co členu nejlépe vyhovuje.
Jejím cílem je dosáhnout dlouhodobého prospěchu pro své členy. To znamená, že členové investují do bezpečnějších aktiv s nižšími výnosy. Jelikož ale není veřejně obchodovatelný, je pro pojistníky mimořádně těžší identifikovat finanční solventnost vzájemné pojišťovny.
Stejně tak je obtížné zjistit, jak se vypočítávají a rozesílají dividendy jejích členů. Kterákoli z velkých společností může vytvořit vzájemnou pojišťovnu, aby se pojistila. Toho lze dosáhnout kombinací různých divizí s různým rozpočtem nebo vytvořením týmů s podobnými společnostmi.
Například skupina účetních se může rozhodnout spojit se, protože budou moci mít nižší pojistné a lepší pokrytí kombinací fondů na pokrytí stejných typů rizik.
Vzájemná pojišťovna se však může také rozhodnout přejít z vlastnictví člena na společnost obchodovanou na akciovém trhu. Toto je známé jako demutualizace. Dříve známá jako vzájemná pojišťovna se stane akciovou pojišťovnou.
V důsledku tohoto posunu budou moci pojistníci získat akcie zvýšením kapitálu. Akciová pojišťovna může také získat kapitál distribucí akcií. Zatímco ve vzájemné pojišťovně může být kapitál získán pouze zvýšením sazeb nebo půjčováním peněz.
Kdo volí vedoucí orgán vzájemné pojišťovny; Práva a povinnosti představenstva
Správní rada je ta, která řídí vzájemnou pojišťovnu, a pojistníci jsou ti, kteří je volí. Jejich úkolem je rozvíjet cíl společnosti. Kromě toho také implementují firemní strategie tak, aby byly dodávány kvalitní produkty.
Představenstvo dále zajišťuje finanční solventnost společnosti. Aby dosáhli svých cílů, potřebují udržovat efektivní provoz a kontrolu řízení a také přesně měřit výkonnost společnosti.
Nejen to, ale jsou také těmi, kdo mají za úkol pravidelně kontrolovat solventnost společnosti. Aby byla společnost úspěšná, měli by se smysluplně podílet na podnikání všichni členové představenstva.
Vedení ve správní radě
Vedení rady ve vzájemné pojišťovně lze zajistit mnoha způsoby. U některých společností plní role předsedy představenstva a generálního ředitele stejná osoba.
Společnost může také vytvořit pozici pro vedoucího ředitele, aby někteří mohli společnost vést i v případě, že to generální ředitel není vhodný nebo možné. Zvolený předseda vede představenstvo, ale sdílí stejné hlasovací právo.
Výbory vzájemné pojišťovny
Určité odpovědnosti mohou být představenstvem přiděleny nebo přeneseny na malé skupiny označované jako výbory. Ve většině společností zřizují výkonný výbor, který může vykonávat autoritu na zasedáních představenstva.
Představenstvo vzájemné pojišťovny obvykle také tvoří výbor pro správu, výbor pro odškodnění/personál a výbor pro audit. Většina členů výboru je mimo představenstvo, aby se předešlo střetu zájmů.
Od vzájemných pojistitelů, kteří jsou rovněž členy vzájemné pojišťovny, se požaduje, aby jako kompenzační, nominační a auditorské výbory měli externí ředitele. To je pro „Kdo volí řídící orgán vzájemné pojišťovny?“
Je to zábal!
Vraťme se k otázce: kdo volí řídící orgán vzájemné pojišťovny? Nyní víte, že odpovědí jsou pojistníci. V podstatě jsou to oni, kdo vlastní vzájemnou pojišťovnu. Protože vlastní společnost, mají právo být zapojeni do výběru managementu.
Tento typ společnosti je vytvořen za jediným účelem poskytnutí pojistného krytí jak členovi, tak pojistníkům. Členové se mohou rozhodnout ponechat si údajné dividendy, aby se snížilo jakékoli budoucí pojistné. Na druhou stranu by vás mohlo zajímat, proč k čištění lednice obvykle používáme jedlou sodu, tu si můžete přečíst také.