Kdo si kupuje pojištění? 5 nejlepších důvodů, proč si ho pořídit, když jste mladí!

Možná si říkáte, kdo si kupuje pojištění. Životní pojištění si pořizují lidé různého věku, socioekonomického prostředí a rodinného stavu.

Je třeba poznamenat, že životní pojištění je základní součástí finančního plánování a je zdaňováno samostatně. Peněžní hodnota celého životního pojištění roste s odložením daně a dávky při úmrtí nejsou zdaněny na federální ani státní úrovni.

V dnešní společnosti má více než 80 procent amerických rodin různé druhy životního pojištění. Většina lidí, kteří si kupují životní pojištění, tak činí kvůli ochraně finančních potřeb svých blízkých v případě jejich smrti, jako je manželský partner, děti nebo stárnoucí rodiče. Jako alternativu si mnozí kupují životní pojištění, aby ušetřili peníze pro budoucí příležitosti, jako jsou výdaje na školu, odchod do důchodu nebo daně z nemovitosti.

Kdo si chce koupit pojištění?

Kdo si tedy kupuje pojištění? Zde jsou následující fakta, která byste měli vědět:

Muži a ženy si kupují pojištění

Muži i ženy si kupují životní pojištění, aby zajistili finanční zabezpečení pro své blízké. Přesto podíl žen na trhu životního pojištění v posledních letech neustále roste. Ženy stále častěji přebírají vůdčí role v rodině. Oba rodiče si sjednávají životní pojištění na pokrytí nákladů na údržbu domácnosti a péči o děti v případě jejich předčasného úmrtí.

Vyšetřování před získáním pojištění

Bylo 86 procent dotázaných, kteří uvedli, že před zakoupením online prošetří životní pojištění, ale pouze 16 procent uvedlo, že nákup uskuteční. Osm procent dotázaných uvedlo, že plánuje získat životní pojištění v průběhu následujícího roku. Většina lidí, kteří říkají, že si chtějí zkontrolovat své životní pojištění, nebo si myslí, že by mohli potřebovat více, tak činí.

Stanovení priorit podle dostupných finančních prostředků

Mnoho lidí uvedlo, že nemají životní pojištění, protože si to nemohou dovolit. Přibližně 86 procent lidí bez zdravotního pojištění, kteří ale věřili, že to potřebují, uvedlo, že si to nemohou dovolit.

Lidé měli z drtivé většiny strach o své finance. Primárním finančním cílem pro téměř sedm z deseti respondentů bylo mít peníze na příjemný důchod. Mezi dotázanými se méně než 40 procent zaměřilo na standardní otázky životního pojištění, jako jsou náklady na pohřeb, nedonošenost a zanechání závěti a majetku. Neschopnost lidí šetřit na své finanční cíle byla nejčastěji uváděna kvůli každodenním výdajům, včetně účtů za energie, oblečení, jídla a dopravy.

Vztahy uvnitř rodiny

Životní milníky, jako je manželství, narození dětí nebo koupě domu, přiměly 41 procent respondentů, aby vyhledali životní pojištění. Ve čtyřech z deseti rodin s dětmi byla žena jedinou nebo primární mzdou. Ženské životní pojištění bylo v průměru 69 procent krytí mužského.

Proč si kupovat životní pojištění, když jste ještě mladí

Možná si říkáte, v jakém věku si pořídit životní pojištění. Nákup životního pojištění jako mladík nemusí být na seznamu vašich priorit. Vzhledem k výše uvedeným faktorům pravděpodobně nejste ženatý, nemáte děti a jste obecně v dobrém zdravotním stavu. S malým platem se můžete obejít, pokud získáte práci na konci podnikového žebříčku. Pokud právě nepotřebujete životní pojištění, proč jej platit?

Nejlepší doba k uzavření životního pojištění je, když vám je 20 nebo 30 let. Pomohlo by, kdybyste si jako mladí pořídili životní pojištění z následujících důvodů:

#1. Nízké úrokové sazby jsou zaručeny

Vaše pojistné na životní pojištění se nezmění, pokud nezměníte krytí. Dlouhodobě ušetříte peníze zakoupením životního pojištění, když jste mladší a platíte nižší sazby. Sazby životního pojištění mladých lidí prostě nemají obdoby.

Pojistné na životní pojištění ovlivňuje řada faktorů, včetně vašeho věku a celkového zdravotního stavu. Pokud jste však krytí dříve, než budete mít nějaké zdravotní problémy, jako je vysoký cholesterol nebo vysoký krevní tlak, můžete zamknout desítky let dostupné prémie.

#2. Zajistěte pohodu svých nejbližších

Nákup prvního domu může být mimo dosah kvůli dluhům z účtů kreditních karet, plateb studentských půjček nebo půjčky na auto. Pokud zemřete bez životního pojištění, vaši rodiče ani spoluvlastníci půjček nenesou odpovědnost za vaše dluhy.

Životní pojistka může ochránit vašeho partnera před nutností provést poslední splátku hypotéky nebo přijít o dům, pokud zemřete a přitom stále dlužíte peníze na hypotéce. Kromě toho je mezi mladými páry s omezeným rozpočtem populární termínované životní pojištění, protože jde o dostupnou metodu k získání krytí na určité období, například na dobu hypotečního úvěru.

#3. Vytvořte si solidní kreditní historii

Kromě úspory peněz vám výběr dlouhodobého zdravotního pojištění pomůže zřídit kredit. Budete si moci půjčovat proti hodnotě peněžní hodnoty vaší pojistky, jak se její hodnota zvyšuje. Když si koupíte pojistku, čím mladší jste, tím déle bude trvat, než se hodnota zvýší. Možná také budete chtít vědět, kdy je nejvhodnější doba pro pojištění auta.

#4. Plánujte budoucnost zavedením ochranných opatření

V tuto chvíli možná nemáte žádné závislé osoby, ale to se může v budoucnu změnit. Pokud máte manžela / manželku, nezaopatřené děti nebo starší rodiče, kteří spoléhají na váš příjem, možná byste měli zvážit investování hned teď, abyste se ochránili. Zpoždění by mohlo ztížit a prodloužit získání pokrytí. Nejlepší je vědět, proč pojištění často poskytuje klid.

#5. Využijte speciální nabídky

Kombinací životního pojištění s dalšími pojišťovacími produkty spolupracujících operátorů, jako je pojištění domácnosti nebo auta, můžete získat výraznější slevu a ušetřit peníze na celkových nákladech na pojištění. Zjistěte, jak vypočítat pojistné.

Je to Wrap!

Nyní víte, kdo si kupuje pojištění. Ať jste kdokoli, muži a ženy, mladí i dospělí, pojištění je zachránce. Investování do něj vám může pomoci mnoha způsoby, zejména v nevyhnutelných podmínkách, jako je smrt, stáří a nemoc.