Jaké jsou náklady na kolonoskopii bez pojištění? Úžasná fakta, která byste měli vědět!

Kolik stojí kolonoskopie bez pojištění? Obvykle se pohybuje mezi 2 100 až 3 764 dolary na základě údajů zveřejněných CostHelper.com. Ale průměrné náklady na kolonoskopii jsou 3 081 dolarů. Ti, kteří mají zdravotní pojištění, by obvykle platili spoluúčast podle svého plánu. Ty se mohou pohybovat od 0 do více než 1 000 dolarů.

Tento postup kolonoskopie je často doporučován lékaři pro vizualizaci vnitřní výstelky tlustého střeva pacientů. Tento test používá kolonoskop, což je flexibilní typ hadičky.

Jde o hledání známek vředů, nádorů, polypů a zánětů. Jakýkoli abnormální růst je odstraněn a vzorky tkáně jsou také odebrány k biopsii. I další nemoci se kontrolují snadněji. Přečtěte si více, abyste se dozvěděli o faktorech a nákladech, které to ovlivňují.

Faktory, které mohou ovlivnit náklady na kolonoskopii

Existuje mnoho faktorů, které mohou ovlivnit celkovou cenu kolonoskopie. Níže jsou uvedeny příklady:

Faktor č. 1. Zdraví pacienta

Těžce nemocní pacienti by žádali o provedení zákroku v nemocnici. Je to dražší než ambulantní zařízení. Rizikoví pacienti proto potřebují více prostředků navíc.

Faktor č. 2. Zeměpisná poloha

Náklady na zdravotní péči se liší region od regionu a také podle lokality.

Faktor č. 3. Umístěte postup se provádí

Chirurgické centrum pro ambulantní pacienty by si často účtovalo více menších než nemocnice.

Faktor č. 4. Náklady na zařízení

Cenu určuje zařízení, kde podstoupíte kolonoskopii. V lůžkovém zařízení je to mnohem dražší. Je to proto, že nemocnice je při operaci nákladná. To je pravda, pokud tam zůstanete dlouho. A náklady se mohou později nahromadit.

Faktor #5. Předpisy

Kolonoskopie často prováděné v USA mají určitou formu anestezie nebo sedace. Ve výsledku na to usnou i pacienti. Tehdy budete čelit vyšším nákladům na předpis. Tento problém je třeba konzultovat s lékařem. Raději požádejte o nějaké možné generické verze, abyste snížili náklady.

Faktor #6. Umístění

Los Angeles, Kalifornie může vyžadovat, abyste zaplatili nejvyšší náklady než ostatní hlavní města. Podstupte tedy proceduru mimo město, abyste ušetřili více peněz. Zeptejte se na to lékaře. Ještě lépe, zavolejte na různá zařízení ohledně cen.

Faktor #7. Ostatní náklady na kancelář

Po obdržení úvodní konzultace před zákrokem mohou vzniknout dodatečné náklady. Poskytovatelé zdravotní péče mohou požádat o návštěvu po kolonoskopii, aby viděli výsledky. Požádejte lékaře, aby tyto návštěvy zahrnul do celkových nákladů na proceduru. Lékař mohl odebrat vzorky tkáně.

Procedura kolonoskopie za průměrnou cenu

Průměrné náklady na kolonoskopický postup se značně liší. Záleží také hodně na více faktorech. Náklady na každého pacienta závisí do značné míry na jeho zdravotním pojištění.

  • Pacienti, kteří mají zdravotní pojištění, zaplatí 2 100 až 3 764 dolarů. Vychází z výše zmíněné webové stránky. Průměrné náklady na kolonoskopii jsou 3 081 dolarů.
  • Pacienti, kteří mají zdravotní pojištění, by platili spoluúčast podle svého plánu. Spoluúčast se může pohybovat od 0 do 1000 dolarů.
  • Ti, kteří mají Medicare, mohou zaplatit přibližně dvacet procent částky schválené Medicare. S ohledem na služby lékaře je to pravda. Je to kromě placení spoluúčasti za ambulantní poplatky v zařízení.

Kolonoskopie a její cena podle zařízení

Kolonoskopie se provádí v lůžkovém nebo ambulantním zařízení. Klinika je ambulantní zařízení, nepotřebuje hospitalizaci jako ambulantní péči. Stejně jako u lůžkových zařízení, jako jsou nemocnice, však vyžaduje přijetí a často prodloužený nebo krátký pobyt.

  • Stacionář stojí 4 350 dolarů
  • Ambulantní zařízení stojí 2 550 dolarů

Průměrné náklady na stacionář jsou o jedenačtyřicet procent vyšší ve srovnání s ambulantním zařízením. Je proto důležité pochopit, kde získáte postup. A to v případě, že si náklady nemůžete dovolit nebo ne.

Důvody pro podstoupení kolonoskopie

Následující důvody by přiměly pacienta, jako jste vy, podstoupit kolonoskopii.

Důvod č. 1. Screening rakoviny tlustého střeva

Kolonoskopie může být doporučena každých deset let nebo i dříve při screeningu rakoviny tlustého střeva. Poraďte se o této možnosti se svým lékařem. Je to pravda, pokud je vám padesát nebo dokonce více. Kdybych byl vámi, věděl bych více o screeningu rakoviny tlustého střeva.

Důvod 2. Střevní příznaky & vyšetření symptomů

Kolonoskopie může pomoci lékaři při zkoumání možných příčin tohoto stavu. Řekněte jim, co zažíváte, jako je bolest a amp; další související symptomy, jako je rektální krvácení, bolest břicha, chronický průjem, chronická zácpa a podobně; střevní potíže.

Důvod č. 3. Další nebo nové polypy

Polypy jsou buňky tvořící se ve výstelce tlustého střeva. Lékař často doporučuje následnou kolonoskopii, pokud jste ji již dříve podstoupili. Budou také odstraněny další polypy. To pomáhá snížit pravděpodobnost výskytu rakoviny tlustého střeva.

Jak funguje kolonoskopie

Připravte se tím, že podstoupíte kolonoskopii, která může trvat třicet až šedesát minut. Funguje pomocí flexibilní a dlouhé trubice známé jako kolonoskopie. Často se zavádí přímo přes konečník. Malá videokamera umožňuje lékaři vidět vnitřní část tlustého střeva.

Je to rozsah, který je dostatečně dlouhý, aby dosáhl délky dvojtečky. Hadička a světlo umožňují lékaři pumpovat oxid uhličitý nebo vzduch do tlustého střeva. Oxid uhličitý nebo vzduch nafouknou tlusté střevo. To proto poskytuje dobrý výhled na výstelku tlustého střeva.

Nástroje budou vloženy do kanálu tak, aby byly odebrány vzorky tkáně. Polypy nebo dokonce abnormální tkáně budou také odstraněny. Abyste měli jasnou perspektivu, přečtěte si věci, které potřebujete vědět o kolonoskopii.

Doporučení je podle potřeby

Pacienti ne vždy potřebují doporučení, aby podstoupili kolonoskopii. Kolonoskopie s přímým přístupem je povolena, pokud neexistují žádné závažné zdravotní stavy. Umožňuje poskytovateli zdravotní péče doporučení pacientů poskytovateli zdravotní péče. Tak je tomu bez úplné konzultace o gastrointestinální poruše.

Je zvláště vhodný pro zdravé pacienty, kteří by měli podstoupit rutinní screeningovou kolonoskopii. Nemělo by to však být spojeno s jinými vážnými zdravotními stavy. Ale pak by se měl pacient kvalifikovat.

Doporučení kolonoskopie s přímým přístupem by bylo vhodné pro:

  • Asymptomatičtí a zdraví jedinci ve věku nad 45 let
  • Jedinci, kteří mají v rodině rakovinu tlustého střeva ve věku nad čtyřicet let
  • Jednotlivci, kteří mají v anamnéze polypy tlustého střeva
  • Program je v souladu s vámi a místními PCP. Je to proto, aby se lépe zefektivnil proces doporučení screeningu tlustého střeva. Je to při současné minimalizaci nepohodlí a nákladů pro pacienty, kteří to potřebují. Pokud pro to nesplňujete kvalifikaci, je pravděpodobně nutná konzultace s lékařem. Naplánujte si tedy konzultaci na nějaké doporučení.

Sbalte to!

Zjistěte, jaké jsou náklady na kolonoskopii bez pojištění, kterou potřebují získat ženy i muži. Platí, pokud jsou starší padesáti let nebo jim hrozí možné riziko rakoviny tlustého střeva.

Může to být nákladný postup, zejména pokud není pojištěn. Vždy však existují způsoby, jak kontrolovat náklady, jako je návštěva ambulantního zařízení, cesta na místo s levnou procedurou a žádost o předpis na generickou sedaci. Pro další články o pojištění si přečtěte, jaké pojišťovny hradí terapii PRP a jaké jsou nejlevnější léky na ADHD bez pojištění. Až sem, přátelé! Děkuji za přečtení!