Jak mluvit s pojistitelem? 5 nejlepších tipů!

Zajímá vás, jak mluvit s pojistníkem? Nebojte se moji přátelé; v tomto článku vás naučíme pět tipů, o kterých jsem si jistý, že jsou účinné.

Mohlo dojít k nějaké nehodě, která se stala podél silnice, když jste jeli do cíle, takže pozornost, na kterou byste se měli přímo obrátit, je na pojistném seřizovači. Pokud je to možné, budete to muset udělat brzy po nehodě. V opačném případě propadá. I když, víš si s někým promluvit?

Přiblížení konverzace po nehodě může být zpočátku obtížné, protože některé části jsou ovlivněny nárazem, což je dvakrát těžší. Když narazíte na nehodu, jsou to první, ke kterým byste se měli přiblížit, až se vaše zdraví vrátí k normálu. Ačkoli nemáte nápady, jak je zvládnout.

Zpočátku může být těžké se s nimi vypořádat, ale nebojte se; zvykneš si. Také jsme tu, abychom vám pomohli, kdykoli něco potřebujete, takže neváhejte. Pokud to uděláte špatně, existují důsledky, kterým byste měli čelit. Výsledkem může být výrazné snížení vypořádání. Bez ohledu na to se tady dá mluvit.

Tipy, jak mluvit s pojistitelem

Jak tedy mluvit s pojistitelem? Než s nimi promluvíte, ujistěte se, že jste na rozhovor mentálně i fyzicky připraveni. Bude to nějaký rozhovor, ve kterém se vás pokusí zastrašit co nejvíce. S tím je několik tipů, které byste měli zvážit:

Tip č. 1. Zůstaňte klidní, klidní a zdvořilí

Víte, likvidátoři pojistných událostí mají na mysli jen jeden cíl, a to snížit co nejvíce peněz, které dostanete. Když to bylo řečeno, zlobit se na situaci moc nepomůže. Může to být jeden z důvodů, proč částka, kterou získáte, je tak nízká jako u malých účtů.

Při rozhovoru s někým byste měli vždy zůstat klidní a zdvořilí, když mluvíte.

Tímto způsobem vás mohou soudit z pohledu, kde si myslí, že říkáte věci správně. Když k tomu dojde, mohou váš požadavek rychle vyřídit.

Tip č. 2. Mějte dostatek informací o tom, s kým budete mluvit

To není nutné, ale může vám to dát náskok, abyste oba mohli situaci zvládnout mnohem jasněji, aniž byste se museli o něco starat. Než budete diskutovat s vaším seřizovačem, získejte jméno, číslo a adresu toho, kdo s vámi bude mluvit.

Díky tomu to může situaci trochu odlehčit. Přesto existuje několik faktorů, které byste měli zvážit. Když provedete kontrolu pozadí, budou s vámi zacházet jasněji než ostatní.

Tip č. 3. Neposkytujte žádné informace o svých zraněních ani o nehodě

Poskytnutí podrobností o tom, co se stalo, může ovlivnit pojištění, které získáte. Když s nimi hovoříte o tom, co se v dané situaci stalo, neposkytujte podrobné informace o podrobnostech nehody nebo svých zraněních.

Jediná věc, kterou budete chtít říct, je o základních věcech. Kdy se to stalo, kde, o jaké vozidlo se jednalo, totožnost řidiče a svědků a mnoho dalších. Kromě toho nechoďte dále a neříkejte, že nastavujete svou operaci ohledně toho, co se stalo s touto událostí.

Pokud jde o zranění, jde to stejným způsobem. Prostě jim o tom neříkejte a pokud možno se vyhýbejte dalším podrobnostem. Možná si stále nejsme jisti ránou, kterou máte. Řekněte tedy seřizovači, že se vám dostává řádného lékařského ošetření; nechat to tak.

Tip č. 4. Odmítněte poskytovat zaznamenaná prohlášení

Pojistný pojistitel vám určitě řekne, že může existovat zaznamenané prohlášení o tom, co se stalo nehodě nebo zraněním, která jste kvůli tomu utrpěli. Máte všechna práva a nemusíte to pro ně dělat. Nepotřebují vidět. Také se ujistěte, že jste jim nedali souhlas se záznamem.

Pokud ano, může dojít k významnému mínusu peněz, které obdržíte. Pamatujte, že je jejich cílem toho dosáhnout, takže se pokud možno nenechte zastrašit.

Tip č. 5. Při včasném vypořádání se vyhněte

Může být lákavé získat požadovanou hotovost co nejdříve, protože to potřebujete vy nebo někdo, kdo je účastníkem nehody. K tomu budete muset pochopit, že počáteční platby jsou uvedeny, protože jsou nižší než očekávaná míra toho, co dostanete.

Nikdy si tedy nenárokujte včasnou nabídku bez ohledu na to, co se stane. Pokud ano, měli byste už nyní znát důsledky, kterým budete čelit. Přijměte také pouze nabídku, která pokryje všechny potřebné výdaje.

Je to zábal!

Nyní, když jsme vám poskytli lepší přehled o tom, jak mluvit s pojistitelem, doufáme, že je můžete použít a zabránit tomu, aby seřizovatel dostal vaše peníze na nejnižší možnou částku.

Opět existuje několik tipů, které jsme poskytli a které můžete použít, kdykoli jste v dané situaci. Nejsou tak těžké a potřebují trochu spolupráce, jak věci dělat. Jinak to může dopadnout špatně.