Jak inspektoři pojištění pro případ invalidity provádějí vyšetřování? 4 snadné způsoby!

Jak inspektoři pojištění invalidity provádějí svá vyšetřování? Existují čtyři snadné způsoby, jak pojišťovny provádějí důkladné vyšetřování, aby odůvodnily vaše nároky, a tyto věci budete vědět, až budete číst dále.

Dlouhodobým pojišťovnám by vznikly mnohé výdaje, řekněme miliony každý rok, pouze na pojistné události. Inspektoři si tedy kladou za cíl vás chytit; vyšetřují, zda provádíte činnosti, které mohou být v rozporu s vaším pojištěním. Pokud pojišťovna uspěje, monitorování škod se používá k zastavení nebo zamítnutí plateb dlouhodobé invalidity, čímž se ušetří peníze vašeho pojistitele.

Pojišťovny považují monitorování za legitimní způsob, jak zvýšit své zisky. Je smutné říci, že tato taktika funguje většinou. Ve skutečnosti mohou ušetřit nespočet dlouhodobých nároků na invaliditu na základě údajů získaných během monitorování.

Chcete tedy vědět, jak daleko vás vaše pojišťovací společnost sleduje? Možná jste zaskočeni. Ale pak se seznamte se zavádějící taktikou, kterou tito pojišťovací inspektoři používají pro váš dohled.

Způsoby, jak inspektoři pojištění invalidity provádějí vyšetřování

Jak tedy inspektoři pojištění invalidity provádějí svá vyšetřování? Naučme se následující:

#1. Zkoumají vaše pozadí

První věc, kterou pojišťovna dělá, je obecně najímání vyšetřovatele třetí strany, který provede komplexní hodnocení pozadí podobné soukromému vyšetřovateli. Výsledky jsou poté shromážděny a výzkumník vytvoří zprávu. Zpráva může obsahovat následující:

 • Místo, kde žijete;
 • Druh vozidla, které řídíte;
 • Lidé, se kterými jste, například vaši rodiče, manžel/partner nebo děti;
 • Ostatní auta řídili vaši rodinní příslušníci;
 • Vlastnost na vaše jméno;
 • Podniky registrované vaším jménem nebo jménem vašeho manžela/manželky;
 • Licence a povolenky aktivní; a
 • Rejstříky trestů.

Jak je uvedeno níže, vyšetřovatel obvykle používá tyto informace jako výchozí bod pro budoucí sledování.

#2. Monitorování videa a fotografií

Monitorování videa a fotografie je extrémně rozšířené. Vyšetřovatel obvykle zaparkuje malou kameru před vaším bydlištěm, možná den nebo dva, nebo dokonce tři. Poté několik hodin sedí inspektor pojištění ve svém autě a hledá ve svém fotoaparátu „pohyb“.

Inspektor vás může sledovat, když odcházíte z domova; dokonce ví, kdy venčíte svého psa. Kdykoli jedete, může vás dokonce doprovodit do auta a na videokazetu, když se tam dostanete. Také zkoumá, zda chodíte domů, jak často chodíte domů a co děláte prostřednictvím sledování videa a fotografií. Vyšetřovatel si tedy všimne i těch nejjednodušších detailů.

Není to úplný seznam. Určitě bude sledovat vše, co děláte. Pojišťovna však na základě jakéhokoli fragmentu malé akce s největší pravděpodobností váš nárok zamítne.

#3. Recenze na sociální média

V dnešní době pojišťovny stále častěji vyšetřují své žadatele o sociální média. Je snadné pochopit proč: pojišťovny často získávají informace týkající se jejich nároků rychle a cenově dostupné prostřednictvím profilů sociálních médií. Mnoho profilů online navíc poskytuje jakékoli osobní údaje, které může pojišťovna použít pro rozhodování.

Obecně vyšetřovatel používá k identifikaci vašeho jména a známých přezdívek důležité sítě sociálních médií. Obvykle jsou zahrnuty platformy jako LinkedIn, Twitter, Facebook a Instagram.

Budou zkoumat vaši každodenní aktivitu a při hledání sociálních médií identifikují co nejvíce skutečností. Následující informace zahrnují váš obrázek, aktuální stav zaměstnání, umístění, koníčky, aktualizace a připojení.

Jakékoli činnosti v sociálních médiích, které jsou v rozporu s dávkou dlouhodobé invalidity, pro vaši pojišťovnu hodně znamenají. To je zásadní, protože vaše přítomnost v sociálních médiích nemusí nutně odrážet váš každodenní život. Lidé maximálně využívají sociální média tím, že místo svých každodenních problémů zveřejňují informace o pozitivních událostech a úspěších.

Fotografie s úsměvem v sociálních médiích jsou například pravděpodobnější než fotografie, které provádějí běžné každodenní úkoly, jako je vaření, úklid a dokonce i hygiena, nebo pracovní činnosti, jako je multitasking, psaní na stroji, kritické myšlení, chůze nebo posezení. Mohou však dojít k závěru, že váš profil je vynikající.

#4. Vyhledávání na internetu

Obecná vyhledávání na webu jsou prováděna také pojištěním dlouhodobé invalidity. Zajišťují, že najdou něco, co je proti vaší neplatnosti.

Pojišťovny mohou například online vyhledávat následující:

 • Obchodní blogy a webové stránky
 • Osobní blogy a webové stránky
 • Vaše fotografie
 • Komentáře
 • Obsah nebo články o vás

Pokud na internetu najdete něco, co škodí vašemu nároku, vaše pojišťovna uvidí, že může tyto věci použít proti vám.

Nižší šance na odmítnutí kompenzace zdravotního postižení

Přátelé, před vším je nejlepší, abyste věděli, jak dlouho musí pojišťovna platit pojistnou událost. První věc, kterou byste měli udělat, je být si vědom; měli byste vědět, že budete podáni při podání žádosti. Tato zasedání obvykle zahrnují osobní diskusi s prodejcem pojištění. Faktem je, že pojistitel má znalosti o vašem pobytu, pojištění pravděpodobně dohlíží na tato jmenování.

Za druhé, musíte vědět, že cokoli publikujete online, včetně stránek sociálních médií, je férová hra, kterou musí pojišťovna prověřit. Obecně toho není mnoho. Nakonec se podívejte na nastavení ochrany osobních údajů vaší sociální sítě. Vylepšení vašeho soukromí jim nemusí zabránit v kontrole vašeho účtu sociálních médií, ale může to pomoci. Každopádně zde je konečný průvodce, jak spravovat soukromí sociálních médií.

Je to zábal!

Je vhodné si uvědomit, že pojišťovny je mohou kdykoli sledovat, aby se zabránilo vzniku výdajů. Pokud nepřijmete správnou ochranu, mohou vám odepřít kompenzaci za dlouhodobé výhody. Takže myslím, že vaše otázka, jak inspektoři pojištění invalidity provádějí vyšetřování, je již zodpovězena. Každopádně možná budete chtít vědět, co je skupinové pojištění invalidity, ponořte se tedy hlouběji. Měj krásný zbytek dne!