Jak funguje rodinný odpočet ve zdravotním pojištění? 2 úžasné typy rodinných odpočtů!

Je nezbytné pochopit, jak funguje rodinný odpočet ve zdravotním pojištění. Tento článek vysvětluje definici, dva typy a čtyři úrovně rodinných odpočtů ve zdravotním pojištění. Přečtěte si jej prosím pozorně, protože byste měli rozumět odpočtu ve zdravotním pojištění pro plánování částky, kterou budete potřebovat na roční léčebné výlohy vaší rodiny.

Je nezbytné, abyste si sjednali rodinné pojištění, které vám a vaší rodině zajistí finanční bezpečnost. Pojistné na rodinnou zdravotní péči vytvářejí pojišťovny, aby zabránily lidem zkrachovat, protože zdravotní pojištění vám pomáhá platit lékařské účty, pokud vy nebo váš rodinný příslušník onemocníte.

Zdravotní pojištění kryje léky a poradce primární péče včetně preventivní zdravotní péče. Pomáhá také při prevenci jakéhokoli budoucího vážného zdravotního stavu. Při odpočtu rodinného zdravotního pojištění zaplatíte na účtech za nemocnice nižší částku poté, co dokončíte platbu spoluúčastí. Je toho mnohem víc, co se můžete naučit, takže je nejlepší se v tomto článku ponořit dále!

Jak funguje rodinný odpočet ve zdravotním pojištění

Jak tedy funguje rodinný odpočet ve zdravotním pojištění? Srážka ze zdravotního pojištění je částka, kterou zaplatíte předem za své léčebné výlohy. Poté váš pojistitel zahájí krytí lékařských účtů pro vás a vaši rodinu. Individuální nebo rodinná srážka je částka, kterou zaplatíte, dokud nezačne váš plán zdravotního pojištění. Pokud jste si například pro svůj plán rodinného pojištění vybrali srážku 5 000 USD, budete odpovědní za první platbu ve výši 5 000 USD. Induviální srážkový plán zdravotního pojištění vyžaduje, abyste platili měsíční platby. Zatímco platby plánů rodinných odpočtů jsou na ročním plánu. Po zaplacení částky odečtení přejdete buď na spolupojištění, nebo na plán spoluúčasti. Přečtěte si o tom, jak funguje spoluúčast v pojištění.

Typy rodinných odpočtů

Mezi zdravotním pojištěním existují různé druhy srážek v pojistných plánech. Pamatujte, že plán rodinného zdravotního pojištění zahrnuje dvě nebo více osob z domácnosti. Dva základní typy jsou podrobně popsány níže.

Typ č. 1. Vložený odpočet

Funguje mírně podobně jako standardní plán sólo odpočtů. Při tomto typu rodinné srážky se rozpočet na zdravotní péči každého člena rodiny shromažďuje dohromady v jedné celkové částce. Kdykoli si zákazníci vyberou rodinné zdravotní pojištění s vloženým odpočtem, má krytí dvě části. Jedním z nich je individuální srážka a druhým je rodinná srážka. Vzhledem k tomu, že vložený odpočet je rozdělen na části, může kterýkoli člen vaší rodiny získat pokrytí poplatků za zdravotní péči dříve, než bude jeho rodinný odpočet zcela uhrazen. Předpokládejme například, že jeden z členů rodiny se necítí dobře nebo vyžaduje značnou lékařskou péči.

Když úspěšně zaplatíte spoluúčast tohoto člena rodiny, pojišťovna začne hradit část nebo celou léčbu tohoto pacienta. Nebudete tedy muset hradit léčebné výlohy odpovídající rodinnému odvodu. Osobní srážka se tedy vztahuje i na rodinné pojištění, které jim má pomoci s úhradou léčby jejich blízkých. Abych to vysvětlil jasněji: předpokládejme, že máte čtyřčlennou rodinu. Zakoupili jste si plán zdravotního pojištění s roční srážkou 4000 $. Každý člen rodiny má tedy roční odpočet 1000 $. Pokud jeden z vašich rodinných příslušníků, například váš partner, onemocní a vyživuje 1000 $. Společnost začne hradit zbývající léčebné výlohy vašeho partnera. I když jste nezaplatili celou rodinnou slevu.

Typ č. 2. Nevložený odpočet

Nevložený odpočet je také známý jako agregovaný odpočet. U nevložené srážky neexistuje žádná pevná částka srážky pro každého člena rodiny. Místo toho jde o hromadnou částku. V agregovaném srážkovém plánu zdravotního pojištění je nezbytné uhradit celou rodinnou srážku dříve, než pojišťovna začne hradit léčebné výlohy byť jen jednoho člena rodiny.

I když má nevložená rodinná srážka ve zdravotním pojištění nižší roční platby než vložená, nepokryje léčebné výlohy, dokud nebude zaplacena celá spoluúčast na domácnosti. Například jeden z členů rodiny onemocněl před zaplacením celé rodinné slevy. Proto budete muset nést celý lékařský účet sami, dokud nedosáhnete spoluúčasti.

Úrovně odpočtu zdravotního pojištění

Téměř každá společnost nabízí různé pojistné na zdravotní pojištění, od nižších po vyšší ceny. Každá úroveň navíc nabízí jiné krytí.

Úroveň #1. Bronz

Má ze všech menší měsíční výhody a bude vás stát spoustu kapesných plateb. Je však pro vás výhodné, pokud jste ochotni pokrýt své běžné schůzky a vyžadovat pojištění, které vám pomůže v těžkých zdravotních stavech.

Úroveň 2. Stříbro

Mírné měsíční výhody. Můžete to využít, pokud chcete trochu pokrytí pro vaše pravidelné schůzky.

Úroveň 3. Zlato

Tento plán vyberte, chcete-li více prémií a menší odpočet. Tento plán však účtuje vysoké měsíční poplatky.

Úroveň #4. Platina

Získejte tento plán, pokud vy nebo některý z vašich rodinných příslušníků vyžaduje hodně lékařské péče. Tento plán má vysoké měsíční poplatky a budete muset zaplatit menší srážku než u ostatních úrovní.

Je to obal!

Nyní víte, jak funguje rodinný odpočet ve zdravotním pojištění. Pomůže vám získat lepší představu o výběru plánů zdravotní péče. Vy a vaše rodina se tedy budete muset soustředit pouze na to, abyste se měli lépe než na léčebné výlohy. Mohlo by vás také zajímat, jak prodávat tipy na zdravotní pojištění a kolik platíte za zdravotní pojištění.