Co je úvěrové životní pojištění na auto? 2 úžasné struktury!

Co je úvěrové životní pojištění na auto? Toto je pojištění, které mohou věřitelé požadovat, aby mohli získat své pohledávky v případě, že se vám stane něco strašného. Je však třeba poznamenat, že tato pojistná smlouva není nutností, takže to znamená, že vám věřitelé nemohou přinutit ji mít.

Věřitelé obvykle prodávají životní pojištění úvěru, které dokáže splatit zůstatek konkrétního dluhu. Stejně tak pokud nemůžete dlouhodobě pracovat, může půjčky pokrýt pojištění v nezaměstnanosti nebo kreditní neschopnost. Tento druh životního pojištění je však obvykle nákladnější než jiné životní pojištění a neumožňuje příjemcům pokrýt stejnou částku.

To je důvod, proč je úvěrové životní pojištění obvykle strašnou volbou, kromě případů, kdy máte zdravotní stav, který vám brání v nákupu životního pojištění.

Co je úvěrové životní pojištění?

Co je tedy životní pojištění kreditu na auto? Toto je termín, který lze použít na čtyři samostatné zásady:

  • Nejprve dluh splatí, pokud zemřete.
  • Zahrnuje platby za půjčky, pokud nemůžete pracovat a stát se invalidním; může být omezeno na několik plateb nebo částku zaplacenou v plné výši.
  • Zajišťuje výplatu půjček, pokud opustíte zaměstnání; může být omezeno na několik plateb nebo částku zaplacenou v plné výši.
  • Zajišťuje majetek použitý k získání půjčky, například auto nebo loď; platí pouze v případě, že ke zničení nebo poškození došlo během doby výpůjčky.

Nejčastěji nabízenými formami krytí jsou invalidita kreditu a životní pojištění úvěru. Můžete však také použít různá jména. Například, kromě toho, že se jim říká pojistka životního pojištění kreditu, je také označována jako ochrana hypotéky, ochrana platby kreditní kartou nebo pojištění auto půjčky.

Mnohem více budete ohromeni, protože to můžete získat jako jedinou zásadu, která se vztahuje pouze na vás, nebo společnou zásadu, která se vztahuje na vás a manžela. Přestože společné pojištění je obvykle nákladné, sleva se vztahuje na dvě osoby na stejnou pojistku. Můžete si přečíst, co je to společné pojištění.

Potřebujete to, když získáte půjčku?

Abyste mohli získat půjčku, neexistuje žádný mandát, abyste si koupili životní pojištění u věřitele. Pokud vám však věřitel řekne nebo se pokusí zahrnout cenu pojištění úvěru do celkové částky úvěru, aniž by vám poskytl řádné informace, je nejlepší, když pojišťovnu nahlásíte Federální obchodní komisi. Může být užitečné přečíst si, na kterou životní pojistku by se vztahovalo automatické poskytování půjčky na pojistné.

Zatímco věřitel po vás může vyžadovat pojištění určitých položek úvěru, včetně auta a domova, můžete investovat do této zásady kdekoli jinde. Pokud si navíc pořídíte nemovitost a záloha by měla být nižší než 20 procent, můžete po věřiteli požadovat zaplacení soukromého pojištění hypotéky. Pokud máte dostatečný kapitál pro domácnost, můžete PMI zrušit. V souladu s tím si možná budete muset sjednat životní pojištění při poskytování půjček od Small Business Administration. Můžete si přečíst, proč je pojištění auta důležité.

Jak funguje životní pojištění úvěru a invalidity?

Úvěrové životní pojištění skupiny je obvykle nabízeno věřitelům, jako jsou úvěrové svazy a banky, které poskytují ochranu při obdržení půjčky. Nominální hodnota nebo výhoda pojistky je však obvykle spojena s vaším zůstatkem, takže se při splácení půjčky snižuje.

Ty mohou být strukturovány dvěma způsoby:

#1. Jediná prémie

Věc je, že tato prémiová politika může být nákladná, protože neutratíte jedinou částku. Spíše přidají celkové náklady na pokrytí k vašemu zbývajícímu zůstatku, což znamená, že z něj zaplatíte úrok.

#2. Prémiové měsíční

Tyto zásady mají prémiovou sazbu; obvykle je to částka v každém dluhu 100 USD. Protože se zůstatek vašeho dluhu mění každý měsíc, proveďte platby pojistného.

Například platby automatického kreditu a pojištění pro případ invalidity vyžadují jedinou strukturu plateb pojistného. Na druhou stranu pojištění platby kreditní kartou stálo minulý měsíc zhruba jedno procento z vašeho zůstatku.

Vzhledem k tomu, že životní pojištění úvěru a invalidity obvykle pochází od věřitelů, když získáte půjčku, musí být pojistky buď zaručené přijatelností, nebo neuvěřitelně omezeným předplatným. Mnohem více, nemusíte absolvovat lékařskou prohlídku; nemá žádné informace o vašem zdraví, takže to znamená, že existuje předpoklad, že jste vysoce rizikový. Ve srovnání s plně upsaným životním pojištěním to výrazně zvyšuje náklady na úvěrové životní pojištění.

S věkem se mění i úvěrové a životní pojištění. Pokud je vám více než 65 let a jste krytí, může v této fázi vypršet platnost vašich zásad. Přečtěte si, co se stane s vaším životním pojištěním po jeho skončení.

Je to zábal!

Myslím, že je jasné, co je životní pojištění kreditu na auto. Pamatujte, že toto pojištění nejste povinni získat, pokud zákon nebo jiné podmínky nestanoví při nákupu konkrétní nemovitosti jinak. Přátelé, doufám, že jste se z tohoto článku hodně naučili. Můžete si přečíst články související s tímto tématem o tom, kolik platíte za pojištění auta.