Co je to pojištění klíčového muže? Fascinující fakta!

Uvažujete o pojištění klíčového muže a nevíte, co je pojištění klíče? Pak je tento článek právě pro vás. Čti dál!

Pojištění klíčového muže může být skutečně užitečné pro vaše podnikání, pokud klíčový zaměstnanec společnosti zemře nebo se stane trvale handicapovaným. Pokud provozujete malou firmu, měli byste vědět, že vaši zaměstnanci jsou vaší cennou silou.

Malá firma může utrpět značnou újmu, pokud nemá důležité obchodní partnery nebo hlavní zaměstnance. V této situaci se může hodit pojištění klíčových osob, jakési firemní pojištění.

Jak pojištění klíčového muže slouží malým podnikům

Pojištění klíčového muže slouží malým podnikům, aby jim finančně pomohlo, pokud klíčový zaměstnanec této společnosti zemře nebo se stane handicapovaným a nemůže vykonávat své povinnosti. Klíčovou osobou je zaměstnanec společnosti, který svým talentem a odborností významně přispívá k ziskovosti podniku. Klíčovou osobou může být vlastník firmy, partner nebo jakýkoli top prodejce.

I když vaše společnost nemá klíčového zaměstnance, pojištění klíčové osoby může být výhodné nebo životně důležité. Partneři si například mohou zakoupit pojištění klíčové osoby za účelem odkoupení podílů bývalých partnerů v malém obchodním partnerství. Kromě toho investoři často požadují pojištění klíčových osob v manažerském týmu společnosti.

Podle Společnosti pro řízení lidských zdrojů stojí 90 až 200 % ročního platu zaměstnance najít a poučit náhradníka. V případě běžného obratu je to správné.

Pokud klíčový zaměstnanec společnosti nečekaně zemře nebo se stane handicapovaným a nemůže pracovat, mohou být náklady pro společnost i výrazně vysoké. V těchto situacích vám pojištění klíčových osob poskytuje možnosti, jak nemusíte zavírat svůj podnik nebo vyhlásit bankrot. Kdybych byl vámi, věděl bych, jak může pojištění klíčového muže pomoci ochránit život firmy.

Co nabízí pojištění Key Man Insurance

Co je tedy pojištění klíčového muže? Pojištění klíčového muže poskytuje finanční prostředky podniku v případě konečného zániku klíčové osoby, takže podnik může pokračovat ve své práci bez masivní krize.

Pojištění klíčové osoby lze použít na následující:

  • Můžete použít k pokrytí provozních nákladů
  • Můžete použít k trénování náhrady
  • Yiu může použít k vyrovnání ušlého příjmu
  • Klíčové pojištění může také pomoci při koupi podílu bývalého vlastníka ve společnosti
  • Předpokládejme, že vlastník nechce ve firmě pokračovat a je rozhodnut ji ukončit. V takovém případě lze řízení použít k vyrovnání dluhů společnosti, vyplacení mezd zaměstnancům a rozdělení částky mezi akcionáře.

Jak si koupit pojištění Keyman?

Pokud si chcete pro svou společnost koupit pojištění keyman, měli byste si nejprve položit několik zásadních otázek, jako například:

Je nutné, aby se pojištění vztahovalo na smrt, invaliditu nebo obojí? Jak velké pokrytí klíčového muže je ve vaší situaci vyžadováno a vhodné?

Bude tato zásada zahrnuta do smlouvy o koupi a prodeji? Co se stane s výtěžkem, pokud klíčová osoba, na kterou se vztahuje, zemře?

Pokud pojišťujete zaměstnance, dal tento zaměstnanec souhlas, nebo je pravděpodobné, že ano? Je lepší sjednat si termínované životní pojištění nebo trvalé životní pojištění?

Několik společností nabízí pojištění klíčového muže, ale zvažte typ pojištění, jeho dostupné postupy a pojistné, které musíte zaplatit, než si toto pojištění koupíte. Opět to můžete probrat se specializovanými pojišťovacími agenty.

Proč je nutné mít pojištění klíčového muže

Společnost nemůže pokračovat v činnosti, pokud dojde ke ztrátě konkrétních osob. Klíčoví partneři by nepochybně ovlivnili, že vaše společnost odešla, vezmeme-li v úvahu znalosti a talent, které mají. Jak rychle lze vyměnit klíčové zaměstnance? Zvažte dopad odchodu těchto lidí na příjmy a zajistěte, abyste měli pokrytí, které potřebujete, abyste se mohli vrátit zpět. Abyste tomu lépe porozuměli, poznejte tři důvody, proč mít pojištění klíčového muže.

Požadavek na financování a budoucí rozšíření:

Před poskytnutím jakéhokoli financování nebo úvěru společnosti mohou banky nebo finanční instituce vyžadovat pojištění klíčového muže. Pomáhá zajistit stabilitu a dlouhodobou životaschopnost obchodního plánu a snižuje riziko úvěrové instituce.

Kontinuita podnikání:

Podnik nelze převzít, pokud neexistuje plán pokračování v podnikání. Pokud je to rodinný podnik a žádný člen není ochoten v něm pokračovat a chce být pouze odkoupen, nemá to nic společného s budoucností podniku. Pokud tedy dojde k tragédii, pojištění pokryje problémy s nákupem/prodejem partnera – více o tom, jak plánovat budoucnost vašeho podnikání.

Kolik bude stát pojištění klíčové osoby?

Pojištění klíčového personálu je drahé. Může to stát pouhých 1 000 USD za rok až 1 000 USD nebo více za měsíc. Každá z vašich klíčových osob vyžaduje samostatnou politiku klíčové osoby. Věk, zdraví a životní styl pojištěného jsou přímo ovlivněny Cenami, stejně jako je tomu u osobního životního pojištění. Některé z faktorů, které mohou ovlivnit náklady na politiku, zahrnují:

  • Pohlaví, věk a zdravotní stav klíčové osoby pojištěného
  • Společnost a označení pojištěného
  • Roční mzda pojištěnce

Je to obal!

Nyní máte všechny relevantní informace o tom, co je pojištění klíčového muže. Pokud podnikáte, můžete si koupit pojištění kritických osob, ale před nákupem musíte zvážit každý výše uvedený bod. Pro další články o pojištění si přečtěte, co je stop loss zdravotní pojištění a kdy je nejlepší si pojištění auta pořídit. Děkuji za přečtení! Doufám, že jste se něco naučili!