Co je posouvání v pojištění? 4 běžné pojistné podvody, na které byste měli pamatovat!

Víte, co v pojišťovnictví klouže? K posunu v pojištění dochází, když jsou do pojistné smlouvy zahrnuty další služby, záměrně skryté před znalostí pojištěné strany. Pojišťovací klouzání je nezákonná praxe, kterou provádějí stinní a podvodní pojišťovací agenti nebo poskytovatelé. Dělají to proto, aby zbytečně zvýšili náklady na pojistný plán tím, že zahrnou krytí, o jehož zisku si pojištěný neví.

Pokud jste se stali obětí klouzání pojištění, překvapilo by vás, proč jsou náklady na pojistný plán vyšší, než jste očekávali. Důvodem je, že vám jsou účtovány poplatky za doplňkové služby, o kterých jste nebyli informováni.

Více než pravděpodobné je, že tyto služby nejsou považovány za nezbytné a jsou to věci, se kterými byste pravděpodobně nesouhlasili zahrnout do svého pojistného plánu. Klamaví pojišťovací agenti se vás pokusí uvést v omyl, abyste souhlasili se smlouvou, než se o nich dozvíte. Jak moc by vás schéma ovlivnilo, závisí na vaší finanční situaci.

Některým lidem to nevadí a platí za to v domnění, že jim možná unikla část o tomto produktu nebo službě zahrnutá v pojistném plánu. U některých lidí s napjatým rozpočtem by to na ně ale mělo obrovský vliv. Zvláště pokud náklady na pojistný plán do značné míry převyšují jejich očekávané náklady. Čím déle se o tom dozvídáte, tím je to problematičtější. Nejhorší je, když jste o tom právě zjistili, když je čas zaplatit.

Co je posouvání v pojištění a jak se vyhnout podvodům s pojištěním

Abyste se vyhnuli podvodům s pojištěním, museli byste být vždy opatrní a zajistit, aby pojišťovny, se kterými spolupracujete, měly dobrou pověst. Měli byste si být vědomi svých práv pojištěnce a vědět, jak se chránit. Zajistěte, aby pojišťovna, se kterou chcete uzavřít smlouvu, byla licencována vládou. Mělo by být snadné kontaktovat společnost a zůstat s ní v kontaktu. Proto je tento článek „Co v pojištění klouže?“ pomůže.

Pokud mají online web, podívejte se, zda vypadá profesionálně a kvalitně, a zkuste se k nim dostat prostřednictvím kontaktních údajů uvedených na jejich webu. Neposkytujte osobní údaje, jako je číslo vaší kreditní karty atd. Oprávnění pojišťovací agenti by o to nepožádali, zejména po telefonu. Jakmile jste si jisti společností a vybrali jste si svůj plán, pokaždé položte otázky, abyste vše zajistili.

Nezapomeňte si přečíst vše napsané na smlouvě. Ujistěte se, že víte vše o zásadách a službách, které jsou nabízeny.

Běžné příklady pojistných podvodů

Nejlepší způsob, jak se chránit před pojistnými podvody, je uvědomit si, jak fungují. To by vás připravilo a vědělo, jak věci zvládnout, když se ocitnete v jednom z těchto příkladů. Vždy mějte na paměti, že je lepší se těmto situacím vyhnout a zabránit jim. Pokud se tomu však nemůžete vyhnout, měli byste vědět, jak s ním správně zacházet, abyste zabránili tomu, že budete loveni a využíváni.

Největší zbraní, kterou zde máte, jsou vaše znalosti. Znalost správných věcí vás udrží v bezpečí a bude méně pravděpodobné, že budete čelit velkým finančním ztrátám.

Níže jsou uvedeny příklady běžných pojistných podvodů:

#1. Posuvné

Pojištění posuvné je hlavním tématem tohoto článku. Doplňkové služby jsou součástí pojistného plánu, aniž by o tom pojištěný věděl. To vede k vyšším poplatkům, a protože pojištěný o těchto doplňkových službách neví, nejsou nárokovány. Pokud nemáte informace o tom, jak pojišťovny fungují, tito lidé vás snadno oklamou. Než tedy zaplatíte pojištění, ujistěte se, že víte, kolik byste měli zaplatit, a poznamenejte si své předchozí transakce.

#2. Kroucení

K překrucování pojištění dochází tehdy, když agent přesvědčí pojistníka, aby upustil od svého aktuálního pojistného plánu na podobný se zavádějícími informacemi. Opět to ztrácí čas a peníze klienta. Klamaví agenti to obvykle dělají za makléřskou provizi, kterou získají při každém uzavření a prodeji pojistného plánu nebo pojistky.

#3. Prémiové podvody

Prémiové podvody jsou případy, kdy agent úspěšně obdrží platbu od klienta, ale nepředá ji společnosti. V takovém případě by společnost nemohla poskytovat klientovi službu. Agent však poskytuje falešné dokumenty, aby si klient myslel, že je pojištěn.

#4. Schémata odpovědnosti

Schémata odpovědnosti se vyskytují, když pojištěný tvrdí, že došlo k nehodě, která způsobila zranění, zatímco ve skutečnosti se to nikdy nestalo. Protože nároky na odpovědnost jsou často kryty pojištěním, lidé by toho využili. Je tomu tak proto, aby mohli dostávat své výhody od poskytovatelů pojištění.

Závěrečná slova

Na konci tohoto článku doufám, že jste se dozvěděli, co v pojištění klouže. Bez ohledu na to se možná budete chtít dozvědět, proč je pojištění auta důležité, protože používáme auta téměř denně, chcete se ujistit, že jste v bezpečí před placením spousty peněz za poškození vašeho auta. Děkujeme, že jste dočetli až do tohoto bodu článku. Váš čas a úsilí si velmi vážíme.