Způsoby opravy otočné zahradní židle

Otočná židle je klasickým kusem venkovního nábytku, který baví mnoho lidí. Někdy však židle nezůstane na místě a osoba, která ji používá, bude muset sedět na jedné nebo druhé straně, aby se vyhnula vyhození. Tento průvodce vám ukáže, jak můžete opravit otočnou zahradní židli, aby zůstala na místě, když na ní sedíte!

Kroky k opravě otočné zahradní židle

Krok první: Odšroubujte zlomenou část židle ze zbývajících částí. K tomu použijte šroubovák nebo kleště, protože bez nich to bude obtížné, ne -li nemožné!

Otočná židle se skládá ze dvou kusů, které se obvykle připevňují blízko jednoho konce (nahoře) a druhého ve spodní části. Odšroubujte šrouby, které drží tyto dva kusy pohromadě, a poté je rozpojte.

Krok dva: Zašroubujte nový šroub, který nahradí poškozený. Pokud vyměňujete jeden z horních šroubů, vložte jej nejprve na místo prsty. Poté jej utáhněte pomocí kleští nebo jiného klíče. Opakujte to pro všechny další uvolněné šrouby!

Krok třetí: Spojte dva kusy své otočné židle zpět dohromady stejnou technikou, jako když jste je rozebrali.

Čtvrtý krok: Vložte všechny šrouby na místo, abyste se ujistili, že nejsou uvolněné nebo se nehýbají. Než jej znovu použijete, měli byste také zkontrolovat, jak bezpečně je připevněn na obou koncích!

Tipy pro úspěšnější opravu zahrnují nošení pracovních rukavic a zajištění toho, aby na žádné části dílu, kde byl odlomen, nebylo příliš mnoho lepidla.

Pokud to váš problém nevyřeší, podívejte se, jak místo toho opravit zahradní židle chybějícími částmi!

Jak opravíte rezavou otočnou židli?

Krok 1. Nejprve najděte šrouby, které drží židli pohromadě. Obvykle se nacházejí na spodní straně rámu nebo v otvoru poblíž jedné z nohou. Pokud žádné nevidíte, hledejte je v oblasti opěrky sedadla a zad, abyste se ujistili, že jsou přítomny, ale nejsou viditelné zvenčí.

Krok 2. Vyšroubujte tyto šrouby šroubovákem nebo nástrčným klíčem (utáhněte pouze rukou). Může být také další sada uvnitř otvorů naproti, kde jste právě odstranili některé šrouby-jejich odstranění bude trvat kratší dobu, než kdyby zůstaly samy! Při odstraňování buďte opatrní, protože by to mohlo způsobit větší korozi, protože to tlačí vzduch do štěrbin. Pokud je to možné, používejte také rukavice!

Jakmile jsou všechny šrouby odstraněny, sejměte sedadlo z místa, kde je namontováno. Zvedněte na jednom konci židle a vysuňte dlouhou kovovou tyč, která běží pod ním-měli byste vidět, jak se to dělá, protože na každé straně budou dva šrouby a musí se také uvolnit.

Před rozebráním mějte na paměti, jak byl sestaven, abyste jej mohli bez frustrace znovu složit dohromady! Pokud vše ostatní selže, prostudujte si původní pokyny nebo požádejte o další pomoc zákaznický servis.

Krok 3. Nyní budete chtít vzít tyto tyče a protáhnout je všemi ostatními otvory v blízkosti rámu (ne těmi, které jsou blízko nohou). Možná ještě nebyly používány v závislosti na tom, jak rezavá byla vaše položka-podívejte se po volných s tímto designem.

Krok 4. Budete chtít tyto tyče zasunout do otvoru na obou stranách židle a poté je utáhnout pomocí šroubováku nebo klíče (můžete také použít kleště). Čím těsněji zapadnete na místo, tím lepší bude váš výsledek při návratu k opětovné montáži.

Nepřehánějte to, protože by to mohlo způsobit určité napětí v tom, jak dobře vaše židle funguje, když ji dáte dohromady!

Krok 5. Jakmile to bude hotové, sundejte přebytečnou tyč, která trčí kolem místa, kam by měli jít-to nám poskytne větší prostor pro práci, zatímco se pokoušíme sestavit vše ostatní, aniž bychom způsobili škodu.

Krok 6. Nyní zbývají čtyři otvory: dva na obou stranách rámu sedadla a jeden na zadní straně obou nohou.

Krok 7. Začněte zadními sloty, vezměte nastavovací lištu a vložte jeden konec do každého slotu, aby na ně ležely rovně-jeden po druhém, pokud se vám nevejdou všechny čtyři najednou. Pevně ​​zatlačte dolů, aby zapadl na místo, ale netlačte příliš silně, jinak rám ohnete ven! Čeká nás ještě spousta práce, než si budeme dělat starosti s tím, jak velký tlak pro tento krok každopádně stačí.

Krok 8. Nyní, když jsou naše tyče připraveny, překlopte sestavu sedadla na její základnu; pak pomocí jakéhokoli druhu šroubováku (nebo elektrického testeru!) najděte přístupový bod, pod kterým prochází vaše noha. Šrouby mohou být skryty některými gumovými krytkami, které můžete odepnout.

Je dobré použít stejnou velikost šroubováku jako ty, které používáte-pokud ne, mohou se zlomit nebo odtrhnout, když se je pokusíme otočit a násilím otevřít židli!

Uvidíte, jak je jeden konec navlečen, zatímco druhý má malý plastový výstupek, který zapadá do prázdné štěrbiny v rámu; tento klip udrží vše pohromadě, jakmile bude naše práce hotová zde. Držte tyto nitě pomocí kleští, protože jejich vhodnost v kvalitě může mít velký význam.