Znovu čalouníte slzu v koženém lehátku? 5 snadných kroků

Pokud máte kožené křeslo a sedadlo je potrhané nebo roztrhané, pak je čas židli vyměnit. Pokud chcete ušetřit peníze tím, že část prací provedete sami, existují způsoby, jak tuto slzu opravit sami.

Tento blogový příspěvek vám pomůže zjistit, jak přetáhnout slzu v koženém křesle pomocí spotřebního materiálu, který najdete ve většině železářství.

Kroky při přetahování čalouněného koženého opěradla

Krok první: Odstraňte kůži ze slzy. Pro tuto práci je nejlepší použít tento druh nůžek, protože jsou speciálně navrženy pro stříhání tvrdých materiálů. Vyřízněte všechny strany otvoru a ujistěte se, že nebudete řezat příliš blízko, jinak skončíte s velmi otrhaným okrajem, který bude později potřebovat více oprav.

Krok dva: Pomocí brusného papíru vyhlaďte z otvoru všechny ostré hrany. Pokud chcete, můžete použít soubor, ale ve většině případů to nebude nutné. Brouste, dokud nezmizí veškerá drsnost, a poté pomocí prstů nebo gumy odstraňte všechny zbytky brusného prachu.

  • Nalijte do hrnce vodu a přiveďte ji k varu.
  • Nalepte kůži do horké vody asi na půl hodiny, nebo dokud z okrajů nezmizí všechny bubliny.

Krok třetí: Vystřihněte několik nových kusů vinylu, které jsou o něco větší než váš otvor, abyste je mohli před lepením zastrčit za každou stranu.

Vystřihněte kousek vinylu, který má zhruba velikost vaší slzy.

Přeložte přes jeden okraj, asi o palec, a přilepte ho k sobě lepidlem. Potřebujete dva kusy (jeden pro každou stranu), jeden pro váš horní a dolní okraj. otvor plus jakýkoli přebytek na obou koncích, který můžete přehnout přes okraj.

Nyní přilepte svůj nový kus vinylu na jednu stranu a na obou koncích nechejte jeden palec viset, abyste jej zasunuli za sebe, a poté proveďte totéž s druhou stranou.

Krok čtvrtý: Použijte další lepidlo, které pomůže udržet vše pohromadě a ujistěte se, že jsou úplně přilepené – použijte váleček, pokud jej máte.

Krok pět: Nyní, když jsou strany hotové, překryjte vinyl tenkou vrstvou lepidla na horním i dolním okraji. Dávejte pozor, abyste tento první nátěr provedli pouze tam, kde ještě není vinyl, protože potřebujete, aby byl dostatečně lepkavý, aby se později přeložil. Jde zde pouze o to, aby byly všechny povrchy pokryty lepidlem, aby vinyl nesklouzl, když přeložíme přebytek.

Nyní můžete začít skládat hrany dolů, dokud nebudou zcela zastrčené a slepené. Je dobré použít něco jako gumovou paličku nebo těžkou knihu, která jim pomůže dosáhnout co nejrovnějšího stavu a přitom držet vše pohromadě.

Jak zabránit opakování slz

Použijte správný čistič – mýdlo a voda obvykle odvedou dostatečně slušnou práci, pokud nemůžete najít nic jiného, ​​ale není to ideální.

Pokuste se vyhnout přílišnému tahání na jakýchkoli bodech, které se začínají opotřebovávat nebo natahovat – to platí zejména v oblastech, kde není mnoho dalších míst pro podporu, jako je roh bez podložky.

Nepokládejte předměty na zadní stranu koženého předmětu – mohou to být například těžké knihy nebo reproduktory pro televizi.

– dejte mu nějaký čas na zotavení z každodenního používání, než s ním budete znovu zacházet, pokud je to možné.

Jak pečovat o kožené křeslo

Vysávání nebo kartáčování látky je skvělý způsob, jak zajistit, aby zůstala čistá.

Pokud potřebujete místo vyčistit, použijte podle svého uvážení vlhký hadřík a mýdlo (nebo čistič kůže).

Nepokládejte nic přímo na kůži – to zahrnuje další položky nábytku, které jsou těžké jako knihy nebo reproduktory pro televizory.

Dopřejte mu nějaký čas na zotavení z každodenního používání, než s ním budete znovu zacházet, pokud je to možné – to je zvláště důležité u rohů a hran, které se hodně opotřebovávají, jako je zadní část vašeho gauče nebo židle.

Nejlepší kožený materiál pro lehátko

Kůže je ze všech vláken nejtrvanlivější a nejdražší, což z ní činí nejlepší volbu pro nábytek, který najde mnoho využití – včetně vašeho lehátka.

Jak opravit trhlinu na čalouněném křesle nebo gauči: pokud máte místo, kde se tkanina opotřebovala (nebo roztrhla) při každodenním používání na židli nebo pohovce, můžete toto místo opravit doma.

Značky kůže

Italská kůže je považována za jeden z nejluxusnějších typů, protože má velmi kvalitní povrchovou úpravu – tento typ může mít také znatelnější přírodní znaky a variace textur než ostatní kůže.

Jaké jsou výhody vlastnictví čalouněného lehátka?

Pokud hledáte pohodlnější a luxusnější možnost sezení, volba čalouněné židle poskytne další pohodlí polstrovaného sedadla.