Zjistěte, jak doladit židli pomocí těchto 6 jednoduchých kroků

Jakmile si křeslo zakoupíte, budete muset vědět, jak jej upravit. Pruhování, barvení a broušení jsou tři činnosti při lakování. I když to závisí na typu židle, kterou máte.

Dokončení židle je snadné a lze ji provést v přítomnosti vašeho domova. Na tuto práci nemusíte vždy najímat profesionála. Pokud neexistuje závažný problém, který je třeba opravit.

Rekonstrukce křesla

Prodlužte životnost židle brusným papírem, odstraňovačem nečistot a některými čisticími materiály. Tuto příručku použijte k nalezení základních materiálů, které budete pro tento projekt potřebovat.

Je důležité mít své materiály správně, proto si nejprve ověřte jejich dostupnost ve vašich domovech. Je moudré vyhnout se okamžitým nákupům v obchodě, pokud již máte doma k dispozici materiály.

Shromážděte své materiály a připravte se na povrchovou úpravu. Vyberte si místo, které se bude snadno čistit a bude vám přístupné. Pro tyto úkoly je často ideální garáž.

Krok č. 1. Čisté křeslo

Smíchejte mýdlo na mytí nádobí s vlažnou vodou a použijte jej jako čisticí prostředek. Otřete čistič po celé židli.

Další položky lze také použít k výrobě vlastního čisticího prostředku. Vyhněte se tvrdým přísadám, které mohou změnit barvu vašeho dřeva, jako jsou bělidla a jiné silné chemikálie.

Ujistěte se, že ze dřeva odstraníte všechny nečistoty. Tyto nečistoty mohou zahrnovat olej, zbytkový prach a nečistoty. Odstraňte je ze všech zákoutí židlí.

Po otření si pořiďte další ručník nebo hadřík na osušení židle. Vyberte si látky, které dobře absorbují vodu, aby byla vaše práce rychlejší.

Krok č. 2. Použít počáteční opravy na židli

Po vyčištění židle se může objevit více nečistot. Škrábance, zbytky barev nebo díry v židli lze snadno opravit.

Na škrábance a škrábance můžete použít brusný papír a obrousit je. K tomuto úkolu se doporučuje brusný papír se střední zrnitostí.

Na díry a hluboké škrábance naneste dřevěný tmel nebo tmel. Pomocí klacku ho rovnoměrně naneste a také zaručte úhledný úkol. Nechte zaschnout a vybroušte pískem.

Jakmile skončíte, můžete pokračovat tím, že na židli položíte základní nátěr. Pokud jsou v křesle úzké části, použijte tenkou tyčku nebo látku. Před pokračováním v dalším kroku jej nechte zcela zaschnout.

Krok č. 3. Odizolujte židli

Svlékání židle je pro toho, kdo úkol dělá, nejnebezpečnější. Musíte chránit oči, kůži a plíce. Pokud se chystáte tento úkol, oblékněte si brýle, masky nebo dlouhý rukáv.

Odizolování je však nutné provést za určitých podmínek. Jednou z těchto podmínek je, pokud je dříve vymalováno nebo je velmi zbité. Můžete také svléknout, pokud má židle mnoho zákoutí a pokud chcete zesvětlit její barvu, aby vypadala svěže.

Neodstraňujte židli, pokud máte jen několik promáčknutí nebo škrábanců. Pokud vaše židle potřebuje hodně dřevěného plniva, také se nemusíte svlékat. Tento krok také není nutné provádět, pokud jej plánujete přelakovat.

Rozhodněte se, zda potřebujete židli sejmout, a proveďte to s řádnými opatřeními. Pokud to není nutné, můžete tento krok přeskočit.

Krok č. 4. Pískujte židli

K broušení židle použijte brusný papír se zrnitostí 180. Tím by se odstranil striptérka a zbytky staré skvrny úplně. Otřete jej hadříkem a odstraňte písek ze židle.

Krok č. 5. Naneste skvrnu

Při nanášení skvrn je moudré používat barvící houby. Může poskytnout větší kontrolu než kartáče. I když můžete použít to, co je ve vašem domě k dispozici.

Třete skvrnu ve směru zrna. Neotírejte jej, protože potřebuje splynout. Při nanášení skvrn použijte lehkou ruku a vyhněte se překrývání.

Nechte židli na chvíli a nechte ji sama uschnout. Před nanesením druhé vrstvy lazury pískujte židli jemnějším brusným papírem.

Krok č. 6. Utěsněte židli

S projektem jste skončili! Zbývá jen úplně ho utěsnit.

Pomocí štětce nebo spreje nechte židli vyschnout. Slunce je při těchto úkolech dobrým pomocníkem, takže provedení tohoto kroku může ve vlhkých oblastech trvat déle.

Vyplatí se přestavět židli?

Nemusíte opravovat každou židli, kterou najdete doma. Některé židle také potřebují výměnu. Kromě toho ne všechny lze opravit vlastními rukama.

Za prvé, starožitné židle potřebují při očištění profesionální oči a ruce. Pokud to uděláte bez řádných znalostí, může to mít za následek další poškození majetku.

Musíte také vzít v úvahu strukturu a pevnost židle. Otřesením židle dopředu a dozadu vyzkoušíte její pevnost. Můžete na něj také položit knihy a zjistit, jak podporuje váhu.

Některé židle musí opravit profesionální tesaři. Před zahájením projektu je nejprve zkontrolujte, abyste se vyhnuli vážným problémům. Zachraňte se před problémy!

Závěr

Stále máte otázky týkající se úpravy židle? Přečtěte si článek znovu a pečlivě postupujte podle pokynů.

Vaše židle nikdy není pozdě rozkvést. Udělejte si čas na jeho úpravu a jeho záře bude viditelná ještě jednou!