Velikost a hmotnost potahových tkanin pro otočné polohovací křeslo

Otočná houpací křeslo je skvělým doplňkem každé místnosti. Nejen, že jsou pohodlné, ale také dělají sledování televize nebo čtení knihy nekonečně zábavnější. Najít pro ně tkaninu správného návleku však může být obtížné a frustrující. Tato příručka vám pomůže změřit a najít perfektní velikost.

Kroky při měření materiálu skluzu u otočných houpacích židlí:

Krok 1. Proveďte měření své židle, které by mělo zahrnovat, jak je široká v palcích a jak vysoká je v palcích. Získáte tak představu o tom, kolik látky je třeba odstřihnout a kolik materiálu je třeba přišít na každou stranu tohoto kusu.

Krok 2. Změřte, jak dlouho je polštář opěradla židle měřen od zadní části k přední části židle.

Krok 3. Změřte, jak daleko je váš sedák shora a jak široký je v palcích.

Krok 4. Změřte, jak vysoké jsou jednotlivé strany vašich područek změřené až po to, jak vysoko jdou na opěradlo židle nebo jak dlouho trčí ven.

Krok 5. Použijte tato měření s metrem látky a s tím, kolik chcete nechat na područky nebo jak dlouhá je opěradlo židle.

Krok 6. Změřte, jak široké jsou vaše paže na každé straně předního sedáku a jak vysoké se zvedají, aby se setkaly nahoře (nebo kdekoli jim dáváte přednost). Tato měření potřebujete, abyste věděli, jak široká bude vaše tkanina.

Krok 7. Změřte, jak dlouho chcete mít opěradlo židle/ jak široké je nebo jak vysoko ho chcete mít od místa, kde se jeho vrchol setkává s polštářem sedadla, a jak vysoké je toto měření. Tato měření potřebujete, abyste věděli, kolik látky budete potřebovat i pro tuto stranu.

Jak vytvoříte vzor skluzu na židli?

Vytvoření vzoru pro váš slipcover je poměrně snadné. Musíte změřit, jak široká je opěradlo židle, jak vysoká je od sedáku a jak dlouho chcete její rameno (což lze měřit podle toho, jak vysoko ji chcete nebo jak širokou). Pokud nemáte položenou látku, která by fungovala s těmito měřeními, obvykle ji najdete ve svém místním obchodě s tkaninami.

Jak změřím šířku opěradla židle?

Budete muset provést měření z opěradla opěradla židle/ jak široká je nebo jak vysoko ji chcete mít, z místa, kde se vrchol setkává s polštářem vašeho sedadla, a jak vysoké je toto měření.

Co potřebuji pro svůj slipcover?

Budete potřebovat měřicí pásku, nůžky, látku nebo pokud kupujete předem vyrobenou podložku, rozměry židle.

Na co byste měli pamatovat?

Možná budete potřebovat švadlenu, pokud chcete, aby váš nový potah byl vyroben na to, jak široká je zadní část židle, jak vysoká je od místa, kde se vrchní část setkává s polštářem vašeho sedadla, jak dlouho chcete mít její paže – a takto měříte obal.

Mnoho návleků bude dodáváno s přídavkem na švy, takže na něm bude další tkanina- takže pokud chcete ušetřit peníze, kupte si jeden bez dalšího přídavku na švy a vytvořte si svůj vlastní.

Jak háčkujete potahy loketních opěrek?

Změřte, jak dlouho chcete mít područky, jak široké a jak vysoké (od horní části sedáku nebo kde se setkává opěradlo židle)

Budete potřebovat háčkovací háček- který obvykle najdete v každém řemeslném obchodě. Pokud se jedná o afghánský steh, zapracujte dva stehy do jedné smyčky v další řadě.

Pokud je to jedno háčkování, pak do každé smyčky v další řadě zapracujte jeden steh. Tím vytvoříte kryt loketní opěrky a můžete přidat třásně nebo jiné ozdoby, aby vypadal, jak chcete!

Jak čistit a pečovat o Slipcovers

Čištění

Krok 1. Sundejte ze židle potah. U bavlněných, polyesterových nebo nylonových potahů použijte k čištění návleků jemný čisticí prostředek a studenou vodu s měkkým hadříkem nebo houbičkou. Můžete si také zakoupit specializovaná čisticí řešení pro určité druhy tkanin.

Krok 2. Odstraňte přebytečnou vlhkost v froté ručníku a jemně vytlačte přebytečnou vodu.

Krok 3. Zavěste kryt na dveře nebo jej položte naplocho, aby vyschl na vzduchu; nepere vaše krytiny v pračce, mohlo by dojít k jejich poškození.

Úložiště

Krok 1. Jakmile dokončíte čištění potahů židlí, ujistěte se, že jsou před uložením zcela vysušené, aby se nerozpadly.

Krok 2. Přeložte přebal na třetiny podélně a uložte jej čistou stranou ven, abyste se ujistili, že obě strany budou chráněny, když je nepoužíváte.

Krok 3. Slipcovery je nejlepší skladovat na chladném a suchém místě mimo sluneční světlo nebo zdroje tepla, jako jsou radiátory nebo krby.

Krok 4. Pokud máte hodně přebalů, možná by stálo za to investovat do některých zásobníků, aby byly seřazeny.