Upgrady židlí 101: Jak vložit židli pomocí 2 jednoduchých metod

V tomto článku se dozvíte, jak vložit židli pomocí nejlevnějších možných způsobů.

Všívané židle a další nábytek jsou skutečně skvělým doplňkem našeho domu. Kromě své pohodlnosti také vypadá docela elegantně.

Všívání židle lze provádět sami, což znamená, že může být přidáno k vašemu dobrodružství s kusy nábytku vyrobenými vlastními silami. Pořízení jednoho nemusí být dobrý nápad pro ty, kteří chtějí ušetřit nějaké peníze, protože všívané židle jsou obvykle předražené.

Úspora peněz by se však neměla rovnat levným tkaninám a materiálům. Můžete mít něco kvalitního, co vydrží dlouho.

Jak sedíte na židli?

Při výrobě židle zcela jistě zvážíte všívání. Tradičně se tufting používá k přidání zajímavosti, charakteru a textury kusu nábytku, který se dnes stále praktikuje s nádechem moderního přízvuku.

Všívání může být skvělý způsob, jak přidat dekoraci, aby byla vaše židle atraktivnější. Díky tomu je nábytek příjemný a hodí se k jakémukoli požadovanému designu. Zůstaňte s námi a my vám pomůžeme snadno vložit židli.

Pomocí tlačítek

Je všeobecně známo, že židle se zapínáním na knoflíky je tradiční styl. Nejlepší možností je provléknout motouz nebo provázek skrz základnu a zajistit tak tlačítko. To je užitečné, protože většina tlačítek má malý otvor nebo smyčku, do které můžete vložit nit pro navlékání.

Můžete zatlačit na šňůrku navlékací jehly v knoflíku a pevně ji zatáhnout na druhé straně, dokud nebude v jedné rovině. Jakmile je všívaný podle vámi preferovaného tvaru, můžete jej zkusit znovu provléknout, aby byl zajištěn a sešit, jakmile bude stabilní.

Pokud si nepotahujete nitě, můžete se také rozhodnout připnout látku pomocí spon a spon. Poté získejte tlačítko a můžete jej přilepit nahoře. Tato metoda však může být přístupnější, ale nemusí dlouho držet tlačítko na látce.

Bez tlačítek nebo slepého chomáče

Postup je stejný jako u tlačítek. Použijte nit nebo provázek, který má stejnou barvu jako látka.

Poté jehlou provlékněte druhou stranu spodní části židle. Vložte ji přes materiál a navlékněte zpět.

Vytvoří první steh, který je dlouhý přibližně 5 až 10 milimetrů. Dále to ve stejném kurzu proveďte znovu na základě požadované struktury. Chcete -li provázek zajistit, můžete jej sešít na látku.

Říká se tomu slepé všívání z toho důvodu, že když se díváte z dálky, lidé těžko uvidí nit nebo to, co je drží.

Ruční šicí nebo šicí stroj

Můžete si ji ušít sami nebo při sešívání židle použít šicí stroj. Použití šicího stroje však může být o něco těžší.

Ruční šití vám naopak zabere spoustu času. Pokud nejste profesionál nebo nevíte, jak zašívat, hotový výrobek nemusí být tak úhledný, jako když používáte šicí stroj.

Jaké jsou různé typy všívání?

Při všívání židle si můžete vybrat z různých stylů. První z nich je sušenka a vzor je jako sušenky uspořádané ve čtvercích. Tento styl nabízí modernější vkus než tradiční diamantové všívání.

Na druhé straně je diamantový všívání široce používaným stylem. Tkaniny, jako je samet a satén, vytvářejí ženštější styl, zatímco kůže je mužnější.

Diamant je uspořádán jako nekonečná řada diamantových tvarů. Tento styl se také běžně používá v jakémkoli nábytku, zejména na židli nebo polštáři.

A konečně, tufting kanálů je jiný. Místo obvyklých čtvercových tvarů jsou lesy dlouhé, tenké a jejich délka bude záviset na designu, kterého byste chtěli dosáhnout. Může to být horizontální nebo vertikální tkanina naskládaná na sebe a zarovnaná mezi sebou.

Kolik látky navíc potřebuji na všívání?

Látky, které budete potřebovat na všívání, budou záviset na tom, jaký styl budete dělat. Kromě 2 yardů, ať už se zapínáním na knoflíky nebo bez, budete potřebovat dalších 0,75 yardů na látkové sukně židle.

Bude to vyžadovat nejméně 10% extra látky z původních měření, která jste nasbírali. Znalost další látky, kterou potřebujete, vám ušetří více času.

Krátká tkanina může způsobit, že znovu vytvoříte a odstraníte celou tkaninu židle. Můžete to udělat znovu a plýtvat materiálem, který jste koupili.

Závěr

Pokud usilujete o esteticky příjemnou židli, může vám vědět, jak židli chrlit, prospět. Tvar chomáče bude záviset na stylu, který budete používat. Může to být diamant, sušenka nebo kanál.

Oba způsoby všívání jsou snadné. Můžete však také potřebovat nějaké další ruce pro měření a řezání závitů.