Třífázový průvodce, jak snadno vyměnit kola kancelářské židle

Kancelářské židle mají kolečka, která jsou odnímatelná a vyměnitelná, a je pravděpodobné, že budete chtít vědět, jak vyměnit kolečka kancelářských židlí sami. Kola židle jsou obvykle odstraněna a vyměněna, pokud jsou rozbitá nebo se rozpadají, poškozují podlahy nebo se již neotáčejí nebo se nepohybují hladce. Bohužel mohou také skřípat nebo vydávat zvuky a zamotat se do vlasů nebo jiných nečistot.

Kola židle se mohou zdát jako světská věc, o kterou je třeba se starat, ale správně vyvážená židle má usnadnit dobré držení těla. Ze skvělé židle budete výrazně těžit, ale ze špatné můžete získat i negativní výsledky.

Váš postoj je většinou ovlivněn rovnováhou stability křesla, kde strávíte většinu dne. Pokud jsou kolečka kolísavá, nebudou dostatečně stabilní, aby udržela vaši rovnováhu a držení těla, takže vám zůstane bolesti v průběhu času.

Jak vyměnit kolečka kancelářské židle

Výměnu koleček vaší kancelářské židle zvládnete snadno sami. Postupujte podle těchto jednoduchých kroků.

Krok č. 1: Odstraňte kola

V mnoha případech je vyjmutí koleček kancelářské židle snadné a nevyžaduje nářadí. Nejprve odeberte jedno kolečko, abyste identifikovali velikost a typ kola.

Většina židlí má „stonek rukojeti“, který má tvar kovového válce s děleným prstencem ve tvaru „C“ poblíž svého vrcholu. Tento upínací kroužek lze odpovídajícím způsobem stlačit nebo rozšířit, v závislosti na základně židle.

Chcete -li odstranit kola, položte opatrně kancelářskou židli na bok, abyste měli přístup k kolečkům. Dále vytáhněte kolečko židle pevným úchopem a jedním kolem a stáhněte jej ze základny. To by mělo stačit k uvolnění sesilatele ze zásuvky.

U závitových koleček sejměte závitový dřík otáčením ve směru hodinových ručiček. Pojistná kolečka se závitem jsou šrouby, takže se stále otáčejte, dokud položka nevyjde.

Krok č. 2: Ověřte typ a velikost sesilatele

Jakmile je kolečko odstraněno ze základny, budete moci ověřit velikost a typ dříku. Nejběžnějšími typy jsou kolečko dříku upínacího kroužku, dřík rukojeti, závitový dřík a bezstopkové nebo otevřené objímky.

Zatímco většina kancelářských židlí je dodávána se stejnými černými, plastovými dvoukolovými kolečky, existuje také spousta dostupných možností. Mnoho problémů, které máte s kolečky židlí, lze vyřešit pořízením kvalitnějšího kolečka. Můžete se například rozhodnout pro těžké jednokolové kolečko, které je bezpečné pro podlahy.

Krok č. 3: Nainstalujte si nová kola

Chcete -li nainstalovat nová kolečka židle, jednoduše zatlačte kolébkový dřík do základny zásuvky. To funguje pro standardní typ dříku upínacího kroužku.

Pokud máte potíže s nasazením upínacího kroužku, zkontrolujte horní část představce. Kroužek je určen ke stlačení, aby držel kolo na místě, jakmile je zasunut do základny. Pokud se dřík dostane do objímky, ale zastaví se na upínacím kroužku, můžete na úchopný kroužek lehce nanést mazací želé nebo WD-40, nebo jej pomocí kleští stlačit a zasunout do štěrbiny.

U závitových koleček zarovnejte závitový dřík s nohou a zašroubujte kolečko, dokud není pevné nebo se nepřestane otáčet. Udělejte to samé pro všechna kola, která je třeba vyměnit, a je hotovo.

Tip: Vyzkoušejte své nové kolečkové židle

Začněte testovat židli mírným tlakem, abyste zkontrolovali, zda jsou kola stabilní. Poté se posaďte do křesla, abyste zjistili, jaký je to pocit.

Jsou kola vyvážená a zajištěná na svém místě? Pokud ne, vytáhněte židli zpět a podívejte se.

Tím se zajistí, že jsou všechna kola zajištěna na svém místě. Pokud je to možné, proveďte všechny kroky, aby nedošlo k poškození součástí.

Jak vybrat správná kolečka kancelářské židle

Při výběru nových koleček židlí musíte vzít v úvahu následující:

  • Je bezpečný pro různé typy podlah, jako je tvrdé dřevo, laminát nebo dlaždice?
  • Má ocelový rám vysokou nosnost?
  • Jsou v otočném kolečku a kolečku kuličková ložiska, která pomáhají zajistit plynulý pohyb židle?
  • Je materiál dostatečně odolný na roky opakovaného použití?
  • Poskytuje se na produkt záruka?

Jedním z problémů, které zaměstnanci mají, je plyšový koberec. Kola židlí bohužel ve skutečnosti nikdy nemají dobře fungovat na silných kobercích, a proto pro tento typ podlahy neexistuje správné kolo.

Místo toho se můžete rozhodnout pro těžké kolečko s větším průměrem kola, asi tři palce, takže se bude pohybovat o něco snadněji. Můžete se také rozhodnout použít kolečka na tvrdou podlahu nebo tvrdý povrch, která jsou výslovně vyrobena tak, aby se snadno pohybovala po tvrdých podlahách a dokonce i kobercích.

Závěr

Kancelářské potřeby a nábytek jsou často velmi žádané, protože jsou často používány a časem se opotřebovávají. Chytrý kancelářský nábytek má být trvanlivý a trvanlivý, ale také pomáhá udržovat si přehled o údržbě. Proto se musíte naučit, jak vyměnit kolečka kancelářských židlí, zejména pokud je to pro vaše zdraví a bezpečnost.