The Ultimate Guide to Cleaning your Hugger Recliner

Máte křeslo, které sbíralo nečistoty a prach? Je načase vyčistit křeslo Hugger! V tomto blogovém příspěvku budeme diskutovat o tom, jak práci dokončit.

Tato příručka popisuje, jak rozeznat špinavá místa na židli, jak sejmout potah na sedadle, jak jej vyprat a jak vše znovu dát dohromady.

Kroky k čištění lehátka Hugger

Krok 1. Bodová špína a prach: Podívejte se na špínu nebo prach na svém sedadle, pažích a opěradle židle. To lze provést pomocí vysavače k ​​vysátí všech volných nečistot, které v těchto oblastech vidíte.

Krok 2. Sejměte kryt: Pokud existuje loketní opěrka, zvedněte ji a odložte stranou, abyste se zabývali pouze sedací částí židle. Pokud ji nemůžete zvednout, použijte šroubovák nebo nůž na máslo, aby se loketní opěrka uvolnila a odložila.

Krok 3. Odstranění sedáku: Chcete -li polštář vyjmout z lehátka, rozepněte zipy, které mohou být na obou stranách tohoto polštáře. Sejměte z něj potah a dejte jej stranou, aby vám zůstal neporušený pouze rám sedadla a spodní část.

Krok 4. Odstranění paží: Pokud je na obou stranách židle kus umožňující područky, odstraňte je tak, že nejprve uvolníte všechny šrouby nebo šrouby poblíž těchto kusů, pokud se neuvolní. Jakmile jsou volné, vysuňte je z rámu a dejte je stranou.

Krok 5. Vyčistěte rám: Pomocí mýdla na vodní bázi nebo saponátu na starou houbu vydrhněte rám sedadla svého křesla Hugger. Možná budete muset použít nějaký loketní tuk, abyste jej dostali tak, jak chcete (žádná slovní hříčka není určena).

Krok 6. Otřete dolů: Otřete celý rám sedadla starým hadrem a poté jej použijte suchý, abyste jej dostali tak, jak chcete.

Krok 7. Zip to: Jakmile je vše čisté, smontujte své křeslo znovu tak, že nejprve položíte kryt zpět na polštář. Poté obě opěrky rukou nasaďte zpět, pokud byly odstraněny.

Krok 8. Znovu připevněte opěradla: Poté položte opěradlo židle a jemně jej položte na místo, kde by mělo být sedadlo. Pomocí malých šroubů připevněte každou stranu, aby bylo vše pohromadě.

Jak vysát křeslo Hugger

Předpokládám, že víte, jak používat vysavač, takže návod přeskočím a dostanu se přímo k návodu, jak vysát vaše křeslo.

Je důležité pravidelně čistit židli, aby se do ní nedostaly roztoči, což může způsobit alergie a další zdravotní problémy. Hodně z toho, jak často potřebujete židli čistit, bude záviset na tom, kolik lidí žije v domácnosti a jak velké částice skončí uvnitř.

Vysávejte pravidelně: Nejlepší je vysávat křeslo alespoň jednou za měsíc, ale pokud je většina věcí, které do něj spadají, větší než roztoči, budete jej muset vysávat častěji.

Čištění vnějšku: Měli byste také očistit veškerý prach nebo nečistoty, které se nahromadily na vnější straně křesla, vlhkým hadříkem. Tím se zabrání vniknutí částic dovnitř a způsobení alergií atd.

Čisté vnitřní švy: Vnitřní švy jsou těžko dostupné, ale měli byste si vzít vlhký hadřík a otřít vnitřní švy, abyste uvolnili veškerý prach nebo nečistoty, které se tam nahromadily.

Vlhká tkanina: Dobrým způsobem, jak vyčistit křeslo hugger, je vlhký hadřík, proto jej použijte, pokud nemáte po ruce žádné další zásoby. Pokud chcete něco odolnějšího, můžete použít čistič čalounění. Měli byste začít s nejvíce zašpiněnými oblastmi a propracovat se k méně špinavým částem židle.

Čistič tkanin ve spreji: K čištění jakékoli látky nebo materiálu budete potřebovat čistič tkanin, jako je Febreze nebo Woolite, takže pokud ne, ujistěte se, že ho máte po ruce.

Woolite: Pokud nemáte čistič tkanin, smíchejte jednu polévkovou lžíci Woolite se dvěma šálky vlažné vody a použijte ji jako čisticí roztok. Měli byste také zajistit, aby se čištění provádělo často, aby se časem na látkách nehromadily nečistoty

Osvěžovací sprej na látky Febreze: Měli byste se také ujistit, že máte po ruce osvěžující sprej na látky, jako je Febreze Fabric Refresher Spray, aby látky voněly svěží.

Čištění deky: Pokud jsou na dece skvrny nebo nečistoty, budete k čištění deky chtít použít Woolite a vlažnou vodu smíchané dohromady.

Péče a údržba: Sedačku byste měli vyčistit vlhkým hadříkem nebo ručníkem, poté ji osušit, aby se na látce časem nehromadily nečistoty. Je také důležité se ujistit, že se o židli staráte častým vysáváním, aby se zabránilo vniknutí prachu nebo nečistot na látku a způsobení problému s barvením.

Bodové čištění: Pokud jsou na židli nějaké skvrny nebo skvrny, budete chtít k čištění těchto míst použít Woolite a vlažnou vodu smíchané dohromady.