Snadný 8krokový průvodce, jak vyrobit hůl na židli (pro začátečníky)

V tomto článku si můžete udělat chvilku volna a dozvědět se, jak na hůl židli. Možná jste si všimli staromódní židle v rohu domu vaší matky, která potřebuje opravu. Jeho obnovení může přinést mnoho výhod pro váš domácí život, o kterých jste možná nevěděli.

Nejprve se podívejme, co je to pálení. Chcete -li specifikovat, hole jsou řemesla, ve kterých je hůl propletena nábytkem, jako jsou židle. Tato metoda dodává židli jedinečný design a pocit a současně zvyšuje pohodlí.

Když to bylo řečeno, pojďme se podívat na několik snadných kroků, které můžete udělat, abyste vyřadili svou starou židli. K tomu budete potřebovat pouze 8 základních kroků.

Připravte si materiály

Zde jsou některé materiály, které budete pro svůj projekt pálení potřebovat.

  • Třtinové prameny
  • Pracovní stůl
  • Měřicí páska
  • Nůžky
  • Kolíčky
  • Tack hammer
  • Skrýt lepidlo nebo lepidlo rozpustné ve vodě
  • vědro na vodu
  • Ručník

Rychlá příprava

Před zahájením projektu bití se ujistěte, že jsou všechny materiály a nástroje připraveny a vhodné pro projekt. Možná budete také potřebovat pohodlnou stoličku nebo židli, abyste se snadno neunavili. Zachraňte nohy a páteř.

Pokud byste při provádění projektu raději stáli, ujistěte se, že výška stolu je tak akorát pro váš dosah.

Jakmile začnete, dělejte mezi tím přestávky. Protáhněte se, projděte se a trochu se uvolněte, abyste si ušetřili bolesti zad.

Jednoduchá příručka k práci na židli

Krok č. 1. Namočte prameny

Hůlky namočte asi na 20 minut. Ujistěte se, že nepřekračuje tento čas, aby nedošlo ke změně barvy. Namočené prameny vyměňte za nové, aby byl materiál připraven.

Krok č. 2. Práce na prvním svislém pramenu

Určete středový otvor na zadní a přední straně židle a umístěte kolíčky pro značení.

Vezměte nejdelší namočený pramen hůlky a hledejte případné přestávky. Odstraňte kazy, zejména ty, které jsou na koncích pramene. To je důležité, protože nastavujete základ.

Vložte konec pramene do zadního středového otvoru židle a ujistěte se, že pod ním jsou asi dva palce. Vložte kolík do otvoru, aby držel hůl na svém místě. Nezapomeňte umístit lesklou část pramene nahoru, protože to je pravá strana.

Vezměte druhý konec dlouhého pramene a vložte jej do předního středového otvoru a zajistěte jej. Poté vezměte dlouhý pramen pod něj a vložte jej otvorem napravo.

Vejděte zespodu, vezměte konec pramene a přeneste jej na zadní stranu židle, do dalšího otvoru na pravé straně kolíkového otvoru. Opět se ujistěte, že pravá strana pramene směřuje nahoru.

Pokračujte v tkaní dlouhého pramene zezadu dopředu po celé pravé straně židle. Stejné kroky proveďte s levými bočními otvory židle.

Zajistěte konce pramenů a vytáhněte je dostatečně, aby neklesly, ale také by neměly být příliš těsné. Všimněte si, že tkané prameny jsou stále mokré a po zaschnutí se zmenší, což znamená, že se nakonec utáhne.

V rozích nechte otvory.

Krok č. 3. Práce na prvním vodorovném vlákně

Udělejte to samé, ale tentokrát na horizontálech. Začněte tkát ze strany na stranu. Vazba na svislice.

Přidejte nové prameny a udržujte je rovnoběžné. Ponechte rohové otvory.

Krok č. 4. Vrstvení svislic

Opakujte krok 2 a tentokrát jej položte na vodorovné prameny a kousek vpravo od prvních svislých pramenů.

Krok č. 5. Vrstvení horizontál

Opakujte krok 3, ale tentokrát je skutečné tkaní hotové. Tkejte střídavě vodorovně a poté proplétejte pod zdvojenými svislými řadami.

Začněte na obou stranách, podle toho, co je pro vás jednodušší. Pokračujte po celé židli.

Krok č. 6. Práce na prvním diagonálním vlákně

Pamatujete si rohové otvory, které zůstaly prázdné? Zde začínáte diagonální vlákno.

Znovu začněte tím, že vložíte pramen zpod židle a projdete otvorem nahoru. Ponechejte asi dva palce koncového pramene pod ním. Udělejte to v pravých rozích židle.

Tkejte přes svislé prameny a pod vodorovnými prameny. Opakujte postup, dokud není židle celá přikrytá.

Krok č. 7. Práce na druhé úhlopříčce

Chcete -li tkaní hůlky dokončit, proveďte opačnou diagonální stranu levých rohů židle. Opakujte krok č. 6, ale tentokrát splétejte přes horizontální prameny a pod vertikály.

Krok č. 8. Zajistěte okraje

Okraje zajistěte přišitím šňůr pojiva. Smyčka přes okraje zespodu do přední strany otvoru.

Uchopte volné konce zespodu, zatímco budete kroužit kolem vazače. Svažte všechny volné konce a naneste lepidlo do uzlu, aby drželo.

Závěr

Nyní, když jste se naučili starat se o židli, můžete obnovit starý nábytek. Až příště uvidíte židli, která potřebuje refixování, můžete zvážit její ušití pro další styl a jedinečnost.