Snadné způsoby, jak odemknout opěrné nohy

Máte křeslo, které se kývá už měsíce? Nebo jste možná dostali nové křeslo a nezůstane na místě. Ať tak či onak, tento příspěvek je pro vás!

Projdeme si, jak odemknout nohy lehátka pomocí 9 jednoduchých kroků. Tyto metody jsou účinné na všech typech nábytku, včetně gaučů, židlí a židlí.

Jak odemknout nohy lehátka

Krok 1. Jedním z řešení je umístění několika mincí na těžkou stranu židle. Dodatečná hmotnost vám pomůže vrátit se na místo a vyrovnat tlak, který každá noha má, a vyrovnat nábytek.

Pokud to nepomůže, můžete zkusit zaklínit jednu nebo dvě knihy pod záda jedné nebo více nohou. Knihy budou fungovat jako protizávaží a pomocí gravitace vyrovnají, jak velký tlak je na každou nohu.

Krok 2. Třetí možností je použití nábytkových podložek, jako jsou například korkové disky, které můžete umístit mezi nohy židle, abyste jim vytvořili určitý prostor. To umožňuje místu pro nohy lehátka relaxovat a stabilizovat se.

Krok 3. Konečným řešením je umístit předmět, například knihu nebo hromadu časopisů, pod jednu nohu, která je kratší než ostatní. To umožní vašim polohovacím nohám zůstat v rovnováze s tím, jakou váhu nesou na každé straně.

Co je to odemykání nohy lehátka?

Jedním z nejčastějších problémů s lehátky je, že se mohou časem příliš kývat. Tento problém často vzniká, protože to, jak sedíte na nábytku, určuje, jakou váhu unese.

Pokud je jedna noha kratší než druhá, je vyšší šance na nestabilitu a viklání, jakmile si někdo sedne do křesla.

Nejlepším řešením, jak uvolnit nohy lehátek, je umístit knihu nebo hromádku časopisů pod jednu nohu, která je kratší než ostatní. To umožní vašemu lehátku zůstat v rovnováze s tím, jakou váhu nese na každé straně

Někteří lidé také doporučují podlepit kus dřeva pod židli, ale to může způsobit, že židle bude příliš tuhá a nebude se hýbat tak, jak by měla.

Společnost Conners Enterprises doporučuje zavolat technika, pokud vám tato řešení nefungují, protože mohou mít další způsoby, jak opravit, jak se vaše křeslo v průběhu času stalo vratkým.

Jak promazat křeslo

 • Použijte ručník nebo hadr a na nohu naneste leštidlo na nábytek. Třete, dokud klouže hladce.
 • Naneste silikonový sprej, WD40, olivový olej, minerální olej, postup při odepínání polohovatelných nohou nebo jakýkoli jiný typ maziva na nohy židle nebo spodní stranu židlí, které jsou pouze na koberci .
 • Naneste silnou vrstvu leštidla na nábytek na spodní část a nohy židlí na koberce.

Jak opravit sklápěcí nohu křesla

Odstraňte všechny předměty nebo nečistoty, které by mohly způsobit jeho naklonění. Hmotnost mohla způsobit posunutí, což je způsob, jak uvolnit nohy lehátek nebo leštidlo na nábytek.

Pomocí šroubováku znovu připevněte všechny uvolněné šrouby a utáhněte uvolněné šrouby, abyste mohli uvolnit nohy a židle lehátka. V případě potřeby vyměňte chybějící nebo poškozený hardware.

Jak opravit sklápěcí nohu, která se rve ze spodní části

Vyztužte židle šrouby a šrouby.

Posilte nohy kovovým držákem nebo výztuhou na správném místě, jak uvolnit nohu lehátka, která se vytrhává ze dna

Jak opravit sklápěcí nohu, která se uprostřed kýve

Vyměňte hardware židlí za nerezavějící ocel. Upravte to tak, že pod něj přidáte podložku nebo rozpěrku, jak uvolnit sklopnou nohu, která se kolísá uprostřed.

Jak opravit sklápěcí nohu, která se kolébá v dolní části

Vyměňte hardware za nerezavějící ocel. Upravte způsob uvolňování sklopné nohy ve spodní části přidáním podložky nebo podložky pod ni.

Jak odemknout sklopné nohy Nerovnoměrné patní podložky:

Odstraňte nerovnoměrné podložky na patě a nahraďte je rovnoměrněji rozmístěným vzorem a nahraďte je rovnoměrněji rozmístěným vzorem.

Jak uvolnit sklápěcí nohu, která se kývá v přední nebo zadní části

 • Upravte je tak, že uvolněné kolejnice jsou špatně umístěné nebo chybí spojovací prvky.

Jak uvolnit sklápění pomocí závorek na špatné noze

 • Upravte způsob uvolňování lehátek podle způsobu jejich doručení:
 • V případě potřeby vyměňte držák kolejnice za nový.
 • Instalujte nové šrouby, podložky a matice, pokud se staré odizolovaly nebo uvolnily.
 • Přidejte několik kapek oleje do každého kloubu nohy a poté jej připevněte zpět na židli.

Výhody odemknutí opěrných nohou

 • Pohodlnější poloha k sezení
 • Snížené riziko zranění při pádech a zranění způsobených převržením nábytku

Nevýhody odemykání nohou lehátka

 • Odpojení lehátek trvá dlouho, obvykle mezi 45 minutami – hodinou podle toho, jak dlouho to bylo od posledního použití nábytku. Pokud spěcháte, zkuste uvolnit lehátko dříve než později.
 • Nelze provést s jednou osobou – vyžaduje alespoň dva lidi (ne -li více). To platí zejména v případě, že byl váš nábytek převrácen nebo je obtížně dosažitelný hardware nohou.