Snadné opravy svépomocí u dřevěné otočné židle

Pokud se vaše židle houpá, může to být proto, že se základna uvolnila. K tomu může dojít v průběhu času v důsledku nerovnoměrného sezení na podlaze. Je to dost snadné opravit pomocí několika jednoduchých kroků! Zde jsou některé rychlé a snadné opravy svépomocí dřevěné otočné židle:

Kroky k opravě dřevěné otočné židle

Krok 1. Naneste lepidlo na spodní stranu každé nohy – lze ji zakoupit v obchodě nebo ji vytvořit kombinací lepidla a pilin.

Krok 2. Přilepte na něj asi 30 minut, aby lepidlo řádně zapadlo. Může to být něco těžkého jako knihy, ale měli byste se vyvarovat přílišného tlaku, protože by to mohlo způsobit uvíznutí židle na místě.

Krok 3. Jakmile lepidlo ztuhne, můžete nyní odstranit přebytečné lepidlo z okolí nohy vlhkým hadříkem nebo papírovým ručníkem. Pokud se vaše židle houpá na jedné straně a ne na dvou, může to být způsobeno tím, že pouze jedna z jejích nohou se dotýká podlahy, zatímco všechny čtyři nohy zůstávají mimo zem.

To je příliš častý problém. Chcete -li to opravit, můžete buď pomocí šroubu upravit, jak daleko jsou nohy od sebe, nebo pokud se žádná z chodidel nevrátí zpět na místo, stačí je nahradit dřevěnými hmoždinkami.

Krok 4. Chcete -li to provést, jednoduše použijte kotoučovou pilu a odřízněte jednu nohu tak, aby byla vyrovnaná s výškou druhé nohy.

Jakmile to bude hotové, budete potřebovat vrtačku a nějaké lepidlo na dřevo, abyste je připevnili, aby se už nikdy nevrátili z místa. První věc, kterou chcete udělat, je použít tužku nebo značku a nakreslit obrys, jak velká by měla být každá hmoždinka, aby se vešla přes horní část stávající nohy vaší židle.

Krok 5. Poté, co jste načrtli, do něj vyvrtejte pilotní otvor. Chcete se ujistit, že je to zhruba v polovině hmoždinky, a použít, jak hluboko to musí jít, jako vodítko pro to, jak velké byste měli vyříznout části z obou stran, aby mohly být slepeny.

Krok 6. Jakmile změříte, jak široké hmoždinky je třeba řezat, pokračujte a pomocí pily nebo skládačky proveďte dva řezy, které jsou od sebe na obou stranách obrysu zhruba jeden palec. To vám poskytne dostatečný prostor pro lepidlo, takže je bude moci pevně držet na místě, zatímco schnou, aniž by klouzaly.

Jakmile odříznete vnitřek obou hmoždinek, použijte blok brusného papíru, abyste se ujistili, že jsou hladké ze všech stran.

Krok 7. Jakmile je tento krok dokončen, vezměte si vrtačku a umístěte ji mezi dva půlkruhy tak, aby se nacházela asi palec daleko od toho, jak daleko šli, když jste je poprvé vyvrtali do šířky hmoždinek.

Krok 8. Pomocí vrtáku, který je o tom, jak široké jsou vaše otvory, začněte vrtat do jednoho z nich a poté, co jste se dostali na druhou stranu, překlopte, abyste mohli dělat totéž na tomto konci. Vezměte trochu lepidla na dřevo a rovnoměrně ho rozetřete na místo, kde se tyto dva otvory uprostřed setkávají, abyste se ujistili, že zůstanou pohromadě.

Krok 9. Poté vezměte gumičky a natáhněte je kolem každého z hmoždinek, abyste mohli měřit, jak daleko jsou tyto dva body od toho, jak silná je vaše židle nahoře. Jakmile to dostanete tam, kam chcete, odstřihněte přebytečný nůžkami, dokud už nebude gumička.

Krok 10. Vezměte šrouby do dřeva a vložte je do nich, podle čar, které jste dříve nakreslili, abyste se ujistili, že jsou v jedné úrovni s tím, jak daleko od sebe jsou tyto dva body od sebe. Jakmile to provedete, bezpečně utáhněte každý ze šroubů dolů, jakmile bude v jedné rovině s místem, kde ho chcete mít nahoře, takže mezi nimi nebude žádný prostor a nebude se kroutit.

Krok 11. Nasaďte šroubovák na obě strany hmoždinky a poté na něj poklepejte kladivem, abyste se ujistili, že jste je co nejlépe poklepali, aby se během používání neuvolnili.

Jak změníte základnu na otočné židli?

Sundejte látkové sedadlo ze židle

Postupujte podle pokynů k upevnění dřevěné otočné židle, jak odstranit gumičku, a odšroubujte šrouby přidržující hmoždinky. Odstraňte tyto dva kusy dřeva, které jsou na obou stranách místa, kam chcete nový šroub nasadit.

Vezměte nový kus dřeva, uprostřed vyvrtejte otvor pro šroub a vyvrtejte opačnou stranu židle. Znovu připevněte na židli pomocí šroubů

Nasaďte si novou gumičku, která je součástí vaší otočné základní sady. Umístěte to, jak opravit základnu, dřevěná otočná židle ukázala, jak nasadit naši starou. Přidejte na židli látkové sedadlo.

Proč je moje otočná židle vratká?

Pokud je vaše židle kolísavá, existuje několik důvodů, proč se to může stát. Nejprve zkuste utáhnout šrouby na základně, abyste se ujistili, že jsou pevné a zajištěné. Pokud to nepomůže, možná budete potřebovat nové gumičky pro upevnění dřevěných otočných židlí.