Průvodce nákupem nejlepšího lehátka pro bolesti zad

V tomto článku se dozvíte, jak koupit lehátko, které je dobré pro vaše záda. Možná jste přemýšleli, jak to udělat! Většina lidí, kteří trpí chronickými bolestmi zad, má potíže sehnat správný typ židle pro své potřeby.

Tato příručka by měla pomoci vyjasnit všechny nejasnosti a ujistit se, že si budete moci užívat pohodlí domova, aniž byste se museli starat o to, zda to dlouhodobě způsobí více problémů se zády.

Tipy na koupi lehátka na bolest zad

Tip 1. Použijte polštář na opření dolní části zad při ležení a vyberte si takový se správnou hustotou. Příliš měkké nebo příliš tvrdé vám způsobí větší bolest!

Tip 2. Vyhněte se nákupu lehátka, pokud má minimální polstrování na opěrce hlavy, protože to může způsobit další tlak na váš krk

Tip 3. Podívejte se na židle, které jsou vyrobeny z materiálů, které jsou prodyšné. Nechcete se celý den potit po hodinovém sezení na židli!

Tip 4. Vyberte si lehátko, které je ergonomicky navrženo a má nastavitelnou opěrku hlavy

Tip 5. Pokud hledáte větší podporu, zkuste si vybrat opěrku rukou nebo jiné podobné funkce, aby se vaše záda nehýbala. Upravte křeslo tak, aby bylo dostatečně blízko ke zdi. Tím se zabrání tomu, aby vaše záda byla vytažena příliš dopředu, když se opíráte o loketní opěrky.

Jak tedy člověk najde nejlepší lehátko pro bolesti zad?

Při nákupu dobré židle vstupuje do hry mnoho různých faktorů, které tento typ nepohodlí zmírní. Musíte zvážit věci jako materiál, design a další! Naštěstí jsme níže shromáždili všechny informace, které budete potřebovat, abyste se mohli informovaně rozhodnout před koupí nového lehátka.

Materiál: Toto je důležitý faktor, který je třeba vzít v úvahu při hledání dobré židle. Když sedíte na židli, chcete, aby vám mohla poskytnout oporu tam, kde je to potřeba, a přitom zůstala pohodlná. Materiál musí mít dostatečnou hustotu, aby se vaše záda neklesla přes odpružení, protože pokud k tomu dojde, pak moc podpory se neděje.

Obecně platí, že nejlepší materiál pro židli je ten, který je vyroben z pěny nebo kůže, protože tyto materiály jsou měkké a schopné poskytnout dostatečnou oporu v zádech. Nechcete to příliš pevné, protože pak si ve snaze pokusit se ulevit od tohoto nepohodlí ještě více ublížit!

Design: Toto je další klíčová součást dobrého lehátka. Když sedíte, design musí být dostatečně ergonomický, aby se vaše záda nehýbala a nezpůsobovala bolest na jiných místech. Například pokud máte židli ve tvaru písmene L, pak by to fungovalo opravdu dobře pro někoho, kdo má spodní část zad problémy, protože je nakloněn tak akorát, aby se ujistil, že sedíte ve vzpřímené poloze.

Samozřejmě musíme mluvit o tom, jak design vaší židle dokáže udržet tlak na určitých částech. Zde by ortopedické lehátko fungovalo opravdu dobře, protože je navrženo s tvary a křivkami, které zmírní napětí. Ty jsou speciálně tvarované, takže nevyvíjejí tlak na špatná místa

Konstrukce vašeho lehátka také určuje, jak snadné je dostat se dovnitř a ven. Pokud hledáte něco, co je velmi nenáročné na údržbu, pak jděte s rozkládací židlí, protože je lze vytáhnout do jakékoli polohy, aniž byste si museli dělat starosti s čištěním.

Nezáleží na tom, zda mají kola nebo ne, protože jsou již nízko nad zemí. Jsou skvělé pro každého, kdo má potíže s nastupováním a vystupováním ze židle, protože jim to v kloubech jde snadno

Manuální nebo Power Recliner

Pokud hledáte lehátko, do kterého se snadno nastupuje a vystupuje, jděte s lehátkem. Jsou skvělé, protože je lze vytáhnout do jakékoli polohy, aniž byste se museli starat o jejich čištění nebo údržbu, takže jsou perfektní, pokud máte potíže se zvednutím ze židle

Ruční polohovací křesla Pokud potřebujete pouze polohovací křeslo, které nevyžaduje údržbu a snadno se nastupuje a vystupuje, použijte ruční sklápěcí křeslo. Jsou skvělé, protože jsou velmi nízké, takže se vejdou do každé místnosti, aniž by zabíraly tolik místa

Ergonomický design Spousta lidí má problémy se zády při dlouhodobém sezení, což znamená, že je důležité koupit si křeslo, které je ergonomicky navrženo, aby se přizpůsobilo vašemu tělu a podpořilo váš přirozený tvar.

Bedrová opěrka Každý potřebuje bederní opěrku, což znamená, že potřebujete správný typ odpružení dolní části zad. Díky tomu bude sezení pohodlnější a zároveň poskytne úlevu od jakékoli bolesti nebo nepohodlí, které byste mohli cítit.

Paměťová pěna Paměťová pěna je jedním z nejlepších typů polštářů, které můžete získat, protože se přizpůsobí vašemu tělu a poskytuje podporu pro jakékoli nepříjemné pocity, které mohou nastat v dolní části zad nebo jiných částech těla. Po usednutí se tak budete cítit svěží

Přirozená podpora Na rozdíl od paměťové pěny se přirozené odpružení neformuje k vašemu tělu, a proto bude mít tvar standardního sedáku. Poskytuje dostatek podpory těm, kteří mají bolesti zad.