Průvodce kutilem k opravě kolébkového lehátka otočným čepem ze dřeva

Lehátko je drahý a cenný kus nábytku. Proto se chcete ujistit, že je o ni řádně postaráno, aby vydržela co nejdéle. Jedním ze způsobů, jak udržet své rockerové křeslo ve špičkovém tvaru, je v případě potřeby opravit otočný čep dřeva. V tomto blogovém příspěvku si ukážeme, jak snadné to může být i pro začínající kutily!

Kroky k opravě kolébkového křesla otočným čepem na dřevěném podstavci:

Krok 1. Odstraňte šrouby z obou stran otočného čepu. Pokud je to možné, použijte elektrickou vrtačku a sadu šroubováků, abyste si to usnadnili.

Krok 2. Zvedněte na jedné straně sedačky židle a vytahujte ji rukama ven, abyste mohli odstranit všechny zbývající kusy dřeva nebo látky přilepené mezi nimi.

Krok 3. Očistěte všechny nečistoty starým zubním kartáčkem namočeným ve směsi vody a octa (nebo čpavku). Před dalším krokem důkladně osušte suchým hadrem.

Krok 4. Naneste lepidlo rovnoměrně všude tam, kde již není spojovací bod pro obě strany dřevěného otočného podstavce a pod/za nábytkovou nohu – to zajistí, že zůstane bezpečné i při opětovném utažení!

Krok 5. Pomocí nanuk naneste lepidlo a zajistěte hladký povrch.

Krok 6. Umístěte materiál hmoždinky zpět na místo, kde byly obě strany slepeny, a poté připevněte šrouby do předvrtaných otvorů.

Krok 7. Šrouby by měly být dostatečně dlouhé, aby mohly dosáhnout všemi vrstvami dřeva a hlava šroubu při utažení nevyčnívala přes okraj vnitřní vrstvy; podle potřeby použijte elektrickou vrtačku nebo ruční šroubovák.

Jak zabráníte pohybu židlí?

Židle lze stabilizovat na podlahách pokrytých kobercem zaklíněním pásky mezi dvě nohy u každé židle v místě setkání pod ní a kolmo na sedadlo.

Židle bez koleček by měly mít vyřezané malé kousky z lepenky umístěné pod každou nohou, kde se setkávají nahoře, zatímco těm s kolečky může stačit pouze gumičky pevně omotané kolem jakéhokoli kovového hardwaru, který trčí otvory vyvrtanými do chodidel. Nejlepší je konzultovat postup pro konkrétní stabilizovanou židli.

Jak odstraníte otočnou základnu z lehátka?

Nejprve otočte křeslo vzpřímeně a položte na něj něco těžkého, aby se nepřevrátilo. Dále najděte klíč, který se vejde přes matici nebo šroub na jednom konci otočné základny; potom odšroubujte tento kus rukama jako jakýkoli jiný šroub.

Pokud jsou části držící lepidlo pohromadě, opatrně prořízněte zaschlé lepidlo užitkovým nožem (nebo podobným), abyste mohli tyto kousky vyjmout samostatně.

Jakmile jsou všechny kousky odstraněny, důkladně očistěte staré tuky a nečistoty teplou vodou smíchanou s mýdlem a domácími čisticími prostředky, jako jsou Mr Clean Magic Eraser Extra Power pěnové koupelnové hadry na drhnutí nádobí & amp; Sklo – Potřeby pro čištění kuchyní Utěrky na čištění – Kuchyně čistí sklenice.

Poté stejnou teplou vodou a mýdlovou směsí opláchněte všechny kusy otočné základny. Vysušte ručníkem nebo nechte alespoň 12 hodin zaschnout na vzduchu, než jej opět složíte.

Existuje způsob, jak zabránit otáčení židle?

Křeslo lze uzamknout na místě pomocí klínu nebo přišroubováním předních nohou k podlaze. Klíny jsou obvykle vyrobeny ze dřeva a jsou umístěny pod úhlem pod jednou nohou, zatímco šrouby procházejí oběma zadními nohami a připevňují je k podlaze.

U otočných židlí se čtyřmi nohami, které se nahoře spojují, ale nemají mechanismus pro jejich zamknutí, zkuste zaklínit něco mezi dvěma stranami, kde se setkávají nahoře, aby nebylo možné houpat tam a zpět.

Jak zabráníte tomu, aby barové židle bily na pulty?

Abyste zabránili nárazu stoliček na pult, otočte je tak, aby směřovaly od něj. Toho lze dosáhnout pomocí jedné stoličky tak, že se otočíte na druhou stranu ostrova nebo kamen a postavíte ji před něco pevného, ​​jako je velký kus nábytku, jako je zábavní centrum.

Jak zamezím tomu, aby se můj Recliner otáčel?

Polohovací křeslo lze stabilizovat na podlahách pokrytých kobercem zaklíněním pásky mezi dvě nohy pro každou židli v místě jejich setkání pod a kolmo na sedadlo.

Židle bez koleček by měly mít vyřezané malé kousky z lepenky umístěné pod každou nohou, kde se setkávají nahoře, zatímco těm s kolečky může stačit pouze gumičky pevně omotané kolem jakéhokoli kovového hardwaru, který trčí otvory vyvrtanými do chodidel. Nejlepší je konzultovat postup pro konkrétní stabilizovanou židli.

Jak opravíte lehátko Rocker? Jaké nástroje potřebuji?

Není neobvyklé, že se otočné mechanismy pod židlemi, například u houpacích a sklápěcích židlí, časem uvolní nebo opotřebují. Naštěstí to není příliš obtížné opravit a lze to provést pomocí několika nástrojů.