Proč mě bolí hlava, když sedím v lehátku? 3 Hlavní příčiny a prevence

Bolela vás někdy hlava, když sedíte v lehátku? Není vždy snadné říci proč. Existuje mnoho různých důvodů, proč někoho může bolet hlava, když sedí delší dobu, a může být obtížné zjistit, co to způsobuje.

V tomto blogovém příspěvku probereme některé potenciální příčiny bolestí hlavy při sezení v lehátku – a jak jim můžete předcházet!

Nápady na to, co způsobuje bolest hlavy při sezení na lehátku

#1. Dlouhodobé sezení může někdy vést k dehydrataci, protože tělo se nepohybuje a nepotí. Zůstat hydratovaný pomůže s tímto problémem! Vyhněte se kofeinovaným nápojům, jako je káva nebo soda, protože mohou také zhoršit bolest hlavy.

#2. Pokud sedíte ve stejné poloze příliš dlouho, může to zatížit vaše svaly a klouby. Zkuste každých 20 minut vstávat, aby vše zůstalo v klidu! Udělejte si přestávku s některými úseky nebo jinými lehkými cvičeními. Můžete také vyzkoušet kancelářskou židli, která poskytuje bederní oporu, pokud dlouhodobé sezení způsobuje bolest zad.

#3. Když jste u stolu, zajistěte si správné držení těla! To pomůže zabránit tomu, aby se bolesti hlavy a další problémy, jako je napětí v ramenou, během psaní hrbily. Snažte se při práci nekřížit ruce ani se příliš hrbit.

Ujistěte se, že je váš stůl v pohodlné výšce, abyste se při pohledu na obrazovku nemuseli ohýbat na krku ani na zádech.

Je sezení v křesle pro mě špatné?

Není to tak moc, že ​​by vám sedění v křesle bylo špatné, mohlo by to být nepohodlné, pokud vaše židle nemá správnou bederní oporu. Pokud vás při sezení v lehátku bolí šíje nebo hlava, zkuste každých 20 minut vstát a protáhnout se!

Můžete také chtít přepínat mezi různými polohami – pracujte na notebooku ve stoje, na chvíli si lehněte, aby měla vaše páteř volno a poté se vraťte do sedu.

Sedí vám křeslo v křesle?

Ano, pokud trpíte bolestmi krku nebo hlavy, když sedíte v lehátku. Pokud ano, zkuste každých 20 minut vstát a protáhnout se!

Můžete také chtít přepínat mezi různými polohami – pracujte na notebooku ve stoje, na chvíli si lehněte, aby měla vaše páteř volno a poté se vraťte do sedu.

Jsou Lazy Boy Recliners špatná pro vaše záda?

Ne, ne, pokud vám to záda vyhovuje. Pokud vás při sezení v lehátku bolí šíje nebo hlava, zkuste každých 20 minut vstát a protáhnout se!

Můžete také chtít přepínat mezi různými polohami – pracujte na notebooku ve stoje, na chvíli si lehněte, aby měla vaše páteř volno a poté se vraťte do sedu.

Dobrým způsobem, jak zlepšit držení těla, je použít bederní opěrný polštář při práci na počítači nebo sedět předkloněně s lokty na kolenou a rukama sepnutýma před sebou. Udržujte zádové svaly vždy aktivní!

Příliš dlouhé sezení může také vést k hemoroidům, takže se kvůli nějakému pohybu každých 20 minut postavte.

Může spánek v lehátku způsobit krevní sraženiny?

Ne, spaní v lehátku nemůže způsobit krevní sraženiny. Zpočátku můžete pociťovat určité nepohodlí, ale to zmizí, když si zvyknete na novou pozici.

Dokud máte v sedadle opřený krk a hlavu, mělo by to být v pořádku i pro spánek! Pokud ne, stačí opřít polštáře o čelo a vaše tělo bude mít lepší spánek.

Krevní sraženiny jsou vyvolány nečinností, takže se pohybujte chůzí nebo protažením, aby znovu tekla krev!

Co potřebuji vědět před koupí lehátka?

#1. Ujistěte se, že záda jsou dostatečně vysoká, aby podporovala váš krk.

Pokud máte špatný bok nebo koleno, ujistěte se, že je prostor, abyste se do něj mohli snadno dostat a vystoupit!

#2. Najděte si takovou, která má ruce – v případě potřeby poskytne další podporu hlavy/krku. Pokud ne … pak stačí použít polštář!

#3. Zajistěte, aby bylo lehátko pohodlné. Nemělo by být ani příliš tvrdé, ani příliš měkké, ale nabídnout dobrou podporu!

Pokud nechcete podnožku, pořiďte si ji raději s područkami. Jsou také ideální pro čtení v posteli a sledování televize.

Funkce lehátka

  • Ležadlo je pohodlné a nabízí dobrou oporu zad.
  • Ležadlo lze použít v ložnici, obývacím pokoji nebo ke čtení – je to opravdu na vás!
  • Lehátka jsou skvělou alternativou ke křeslu, pokud po celý den nechcete mít na nohou něco tvrdého.
  • Snadno se také skládají a nepotřebují velký prostor k jejich uložení.
  • Pokud hledáte něco, co vám usnadní život, proč do toho dnes neinvestovat?
  • Jsou velmi univerzální a mohou být použity jako alternativní místo k posezení, čtení nebo relaxaci!

Není lepší investice, než si pořídit lehátko – nikdy vás nezklame.