Polstrování koženého lehátka: 10 nejlepších tipů na polstrování

Polstrování koženého lehátka je snadný způsob, jak udržet váš oblíbený nábytek po mnoho let jako nový. Ať už doplňujete polštáře židle, nebo jen přidáváte další pěnu pro větší pohodlí, tento návod vám ukáže, jak na to. Pomocí těchto 10 tipů a triků vás provedu jednoduchým způsobem, jak polstrovat kožené křeslo.

Kroky k polstrování koženého lehátka

Krok 1. Nejprve odstraňte polštáře. Usnadní se vám s ním práce a zajistí se, že sedačku nacpete rovnoměrně.

Krok 2. Po odstranění změřte, kolik materiálu budete potřebovat na každý polštář nebo podložku (nebo kolik vrstev).

Krok 3. Zkontrolujte, jak hluboká je vaše židle, tím, že se pokusíte cítit, jak daleko může vaše ruka klesnout, než se dostanete na dno židle.

Krok 4. Pěnu v případě potřeby odpovídajícím způsobem nařízněte a poté ji položte na polštář nebo podložku a ujistěte se, že zakryjete, kolik na polstrování potřebujete – tedy jak hluboká je vaše židle. To také usnadní šití všeho dohromady, protože místo dvou budete mít pouze jednu stranu, proti které budete měřit.

Krok 5. Odstraňte podložku z vaší látky (nahoře) a položte ji na pěnu, ujistěte se, že zakryjete, kolik potřebujete na vycpávky – to znamená, jak hluboká je vaše židle.

Krok 6. Sešijte vše dohromady ručně nebo strojem podle toho, jak vám to nejvíce vyhovuje. Dbejte na to, abyste látku nepřepínali.

Krok 7. Umístěte polštář nebo podložku na sedadlo židle a ujistěte se, že zakryjete, kolik potřebujete na polstrování – to znamená, jak hluboká je vaše židle a jak široká musí být, aby se vešla kolem celého okraje sedadla .

Krok 8. Přidejte ohraničení přeložením jakékoli další látky a sešitím obou stran k sobě rovným stehem.

Krok 9. Přidejte kravaty, aby váš polštář zůstal na svém místě, a to tak, že je umístíte v horní a dolní části tak, jak chcete, aby byl na židli zajištěn.

Krok 10. Umístěte starý ručník nebo utěrku mezi spodní část nové podložky a koženého sklápěcího sedadla a také všechny ostatní povrchy, které mohou být v kontaktu s podložkou. Pomocí šicího stroje nebo ručně šitých stehů přišijte svůj nový polštář na to, jak budete vypadat po dokončení; dbejte na to, abyste látku příliš nepřetáhli.

Krok 11. Postarejte se o jakákoli uvolněná vlákna tím, že je odstřihnete a ujistíte se, že pokud je to možné, nikdo nevidí spodní stranu.

Krok 12. Umístěte novou podložku tak, jak je, a odstřihněte přebytečnou látku, která visí přes okraj. Použijte rovný steh nebo cik -cak steh a obšijte okraje tak, jak chcete, aby vypadaly. Dávejte pozor, abyste neprošili příliš mnoho vrstev najednou; pokud k tomu dojde, vytáhněte jehlu a znovu ji navlékněte, než budete pokračovat.

Krok 13. Ušijte si, jak vyšíváte rohy, přičemž mezi nimi zůstane malý prostor, aby měli prostor pro to, jak se po dokončení potřebují natáhnout.

Krok 14. Pokud vidíte, jak velká je plocha, například celý polštář nebo sedací souprava, použijte špendlíky a začněte z jedné strany a přišijte jak podél okraje.

Krok 15. Jakmile jsou vaše rohy sešité, odeberte co nejvíce kolíků; ponechte některé na místě, aby fungovaly jako vodítka, a použijte je k pokračování v šití, jak na druhou stranu toho, na čem pracujete. Odstraňte každý kolík vytažením z jednoho konce a poté jak ušít, jak byl odstraněn z druhého.

Krok 16. Chcete -li odstranit rohy, obraťte práci a vytáhněte, jak je šité, abyste odhalili, jak jsou rohy připevněny; odstřihněte to nůžkami nebo rotační řezačkou.

Proč bych měl svůj lehátko podložit?

Je to proto, aby bylo vaše křeslo mnohem pohodlnější.

Udrží kůži vláčnou, zabrání zbytečnému opotřebení.

Polstrování také poskytuje bariéru mezi vámi a tím, co je pod krytem, ​​takže nebude tak špinavé.

Díky tomu bude vaše křeslo vypadat reprezentativněji a méně opotřebovaně, což by mohlo zvýšit jeho prodejní hodnotu, pokud se někdy rozhodnete, že je to žádoucí volba.

Polstrovaný nábytek má být měkký a útulný, ale přidání pěny nebo jiného hustého materiálu způsobí, že se vaše křeslo bude tužší, než když bylo bez vycpávky.

Proč byste neměli sklopit lehátko

Je to dražší než nákup již vycpaného, ​​protože náklady na materiál a práci budou vyšší.

Kolik času zabere vycpávka

Trvá to hodinu nebo dvě, podle toho, kolik kusů má vaše křeslo; bude se lišit podle toho, jak obtížný je tvar.

Doporučuje se, aby na tom pracovali dva lidé, jedna osoba připíná a měří, zatímco druhá stříhá a připevňuje pásky na suchý zip nebo knoflíky pro zavírání.

Možná budete potřebovat několik různých typů vycpávek: vatelín na přední část, pěna uprostřed a vakuově balená výplň z polyesterových vláken na zadní straně.

Jak ji však postupem času použijete, pěna změkne a váha vašeho těla ji může pomoci rozbít.