Pět způsobů jistého ohně k fixaci vratké otočné stoličky

Není nic frustrovanějšího než pocit kolísavé otočné stolice. Nejhorší je, jak rychle se to může stát a jak těžké je to napravit! Pokud jste někdy měli tento problém, nepropadejte panice – těchto pět jistých způsobů, jak opravit kolísání v otočné stoličce, vám pomůže.

Tento článek popisuje, v čem může být problém, jak jej diagnostikovat a jak jej opravit. Obsahuje také některá preventivní opatření, která ušetří váš nábytek před budoucím opotřebením.

Kroky k nápravě zakolísání na otočné stoličce

Krok první: Zkontrolujte, jak jsou šrouby pevné. Pokud jsou příliš volné, utáhněte je šroubovákem a ujistěte se, že používáte dostatečně dlouhý, aby zvládl oba typy matic na obou stranách rámu. To zajistí mimořádnou stabilitu při otáčení na židli. Uvolněné šrouby mohou vést k kolébání na židli.

Krok dva: Pokud jsou šrouby správné, může to být způsobeno tím, jak pevně sedíte na stoličce. Když sedíte, měli byste vždy udržovat dobré držení těla a neopírat se příliš daleko ani nedávat veškerou svou váhu na jednu stranu sedadla- to, jak sedíte na stoličce, bude mít vliv na to, jak se to bude viklat.

Krok tři: Pokud je sedlo nerovnoměrné, zkontrolujte, zda je jedna strana rámu židle o něco nižší než druhá, nebo se uvolnila z místa, kde byla zašroubována. Tento druh problému lze obvykle vyřešit šroubovákem a utažením všechny šrouby zase tam, kde mají být.

Krok čtvrtý: Pokud jsou nohy vaší stolice nerovnoměrné, zkontrolujte, jak je na úrovni, umístěním tesařské úrovně na jednu stranu a zjistěte, zda existuje významný rozdíl v tom, jak vysoko nebo nízko tato noha sedí ve srovnání se sousedem. Možná budete potřebovat další podložku pod jednu z nohou, pokud vidíte, že problém je v tom, jak sedí na své základně.

Krok pět: Pokud se zdá, že se vaše stolička naklání, zkontrolujte, kde by se mohla dotýkat jiného kusu nábytku nebo stěny, a zkuste předmět na několik minut odvést od stoličky. To dá kolébání čas na zastavení, než něco vrátíte na své místo.

Krok šestý: Pokud se naklání na jednu stranu, možná jste na jednu z nohou přiložili příliš velkou váhu nebo nerovnoměrně rozložili rovnováhu, když jste si sedli. Ujistěte se, že jsou obě chodidla pevně položeny na zemi, a při řešení tohoto problému použijte váhu těla rovnoměrně na všechny čtyři nohy.

Jak obnovíte otočnou stoličku?

#1. Stolička se z problému s kolísáním obvykle zotaví jedním ze dvou způsobů: buď si uživatel problém vyřeší sám, nebo ho zastaví něco jiného. Pokud sedíte na své otočné židli a všimnete si, že se celá věc naklání k jedné straně, zkuste znovu nastavit, jak velkou váhu kladete na každou nohu.

#2. Když jste se posadili, možná jste příliš zatěžovali jednu z nohou nebo nerovnoměrně rozložili rovnováhu. Ujistěte se, že jsou obě chodidla pevně položeny na zemi, a při řešení tohoto problému použijte váhu těla rovnoměrně na všechny čtyři nohy.

#3. Pokud nemůžete nastavit, jaký tlak se vyvíjí, pak je dalším krokem zkusit utáhnout šrouby v sedle. K tomuto úkolu byste potřebovali šroubovák, ale stojí to za vyzkoušení, protože většina kolísání je způsobena uvolněnými nebo chybějícími šrouby.

#4. Pokud nemáte po ruce jeden z těchto nástrojů a vaše stolička stále nebude sedět naplocho, může být něco špatně na tom, jak je sedadlo připevněno k základně. Pro tento problém neexistuje snadné řešení, protože budete potřebovat tesaře nebo výrobce nábytku, který vám s tím pomůže.

Jak stabilizujete volné stoličky?

Prvním krokem je ujistit se, že není nic špatného na tom, jak se sedadlo připevňuje k základně. Pokud to nefunguje, budete potřebovat nějaký způsob, jak zajistit každou nohu na místě a zabránit jí v pohybu nebo otáčení. Můžete to udělat tak, že na spodní stranu každé nohy připevníte držáky.

Jak opravíte rozkývaný stůl?

Pokud kolísání nepochází z toho, jak je váš stůl připevněn k jeho základně, pak to pravděpodobně má něco společného s tím, jak připevňujete každou nohu stolu. To proto, že když se jeden nebo více z nich začne pohybovat tam a zpět místo toho, aby zůstali na místě, bude to mít za následek, jak vyrovnané bude všechno ostatní.

Chcete -li to opravit, budete potřebovat nějaký způsob, jak zajistit každou nohu na místě a zabránit jí v pohybu nebo otáčení. Můžete to udělat tak, že na spodní stranu každé nohy připevníte držáky.

Zkuste nejprve připojit pár, abyste viděli, jak se věci vyvíjejí – a v případě potřeby připojte více. Pokud mají pocit, že jsou příliš šortky, pak k nim můžete vždy něco přidat.