Otočná židle pro kutily v Tinkercad

Stává se vám někdy, že sedíte na židli, nudíte se a přejete si, aby pro vás mohl udělat víc? Přejete si, aby se židle otočila, když jste chtěli čelit jinému směru, nebo vydat zvuk, když je někdo u dveří?

No a co takhle vyrobit si vlastní otočnou židli! V tomto blogovém příspěvku se podíváme na to, jak navrhnout otočné křeslo v Tinkercad. Také budeme diskutovat o tom, jak začít s Tinkercadem, pokud jste jej nikdy předtím nepoužívali.

Tinkercad je online program pro návrh a modelování, který vám pomůže vytvořit cokoli od šperků po nábytek. Můžete vytvořit něco tak jednoduchého nebo komplikovaného, ​​jak vám čas dovolí, přičemž jediným skutečným omezením je, kolik trpělivosti se naučíte používat.

Je to skvělý nástroj pro děti, které chtějí být kreativní, aniž by museli utrácet peníze za fyzický produkt, který nemusí dopadnout tak, jak by chtěli.

Tinkercad je určen pro děti, ale je také skvělý pro dospělé, kteří nemají přístup k drahým návrhovým programům nebo vybavení. Tinkercad můžete použít k vytvoření vlastního pracovního stolu, židle a dalších domácích potřeb, aniž byste je museli kupovat! Vše, co potřebujete, je připojení k internetu a sebevědomí vyzkoušet něco nového.

Kroky k vytvoření otočné židle v Tinkercad

Krok první – vytvoření dílů pro otočnou židli

Začněte vytvořením všech částí, které potřebujete ke stavbě své židle, včetně sedáku, opěrné tyče opěradla, opěrek na ruce a otočného čepu. Podle potřeby přidejte kolíky, aby byly kompatibilní s ostatními částmi (viz obrázek).

V nabídce „Vlastnosti tvaru“ v každé záložce vyberte „Základ“ nebo klikněte kdekoli v seznamu dílů na Základ, abyste k němu měli kdykoli samostatný přístup. Kliknutím na „Upravit“ přejdete do režimu úprav, kde si budete moci přizpůsobit jeho tvar, aniž byste ovlivnili ostatní části.

Druhý krok – Vytvořte skořápku, která ji udrží pohromadě

Přetáhněte tvar „Základna“ do skořepiny a vložte je tak, aby se překrývaly přibližně o polovinu poloměru, poté klikněte na „Hotovo“ v levém horním rohu. Tím se vytvoří otvory, kam můžete v případě potřeby později připojit další části. Upravte, jak blízko jsou vaše části, pomocí posuvníku na každé straně nebo přetažením jedné části za druhou (viz obrázek).

Exportovat: Klikněte na Soubor & gt; Exportovat & gt; Soubory STL (.stl) z řádku nabídek v horní části obrazovky. Vyberte exportní jednotku jako milimetr pro metrická měření nebo palce pro imperiální měření; do pole Název zadejte název souboru a před kliknutím na tlačítko Uložit vyberte umístění pro uložení souboru.

Tím vytvoříte soubor, který můžete importovat do svého účtu Tinkercad nebo uložit na později.

Chcete -li do tohoto dokumentu zahrnout nově vytvořené soubory STL, klikněte na Vložit & gt; Soubor z řádku nabídek v horní části obrazovky a v části Možnosti procházení vyberte textový soubor CSV (.csv); potom zadejte název souboru níže do pole Název souboru a kliknutím na tlačítko OK jej přidejte sem.

Chcete -li nahrát soubory na hlavní panel služby Blogger:

Klikněte na „Vložit“ (umístěné pod názvem příspěvku). Vyberte jednu položku – obrázek nebo video v závislosti na tom, kolik místa je ve vašem příspěvku na blogu k dispozici, podle toho, co nejlépe odpovídá vašemu předmětu. Můžete se také rozhodnout nahrát soubor .stl výběrem možnosti „Odeslat soubory“.

Tato možnost by se měla zobrazit, pokud máte u modelu Tinkercad k dispozici možnost Uložit jako .stl.

Jak vytvoříte spirálu v Tinkercad?

Chcete -li přidat novou součást z knihovny, klikněte v horní nabídce na tlačítko „Nový“. Zadejte „točité schodiště“ a poté stisknutím klávesy Enter zobrazte seznam točitých schodišť.

Jak vytvoříte kryt pro svůj model Tinkercad?

Chcete -li kolem objektu přidat ohraničení nebo ohraničení: Klikněte na Nastavení & gt; Vytlačování (nebo použijte klávesové zkratky Ctrl + E).

Vyberte možnost „Přidat okraj“ v levém dolním rohu stránky Uložte změny stisknutím tlačítka OK. V posledním kroku vyberte, kolik kroků chcete vytvořit mezi vnitřní stěnou a vnějším okrajem, jak široká bude každá vrstva od sebe. od sebe a také o tom, jak vysoké by měly být Po dokončení těchto nastavení vyberte v horní nabídce tlačítko Dokončit režim úprav.

Jak v Tinkercadu vyrábíte pohyblivé součásti?

Vytvoření rotující části: Nejprve klikněte na Nastavení & gt; Vysunutí (nebo použijte klávesové zkratky Ctrl + E) a vyberte možnost „Přidat kruhový tvar“. Dále vyberte, kolik podskupin chcete, aby měl váš kruh, zadáním počtu prstenů po obvodu objektu a také toho, jak široký bude každý prstenec od sebe od sebe. Jakmile skončíte s těmito nastaveními.

Uložte změny stisknutím tlačítka OK. V posledním kroku také určete, kolik místa je mezi vnějším okrajem vnitřní stěny, kde budou pohyblivé části po dokončení existovat.

Aby rotace fungovala správně, když je celý soubor zpracován do formátu STL nebo stažen do tiskárny, zkontrolujte, zda je zaškrtnuto políčko „Otočit kusy“