Nejlepší vedlejší účinky používání lehátka a jak se jim vyhnout!

Ležadlo je kus nábytku, který byl původně navržen tak, aby pomohl lidem, kteří měli potíže se vstáním ze sedící polohy. Je to nejoblíbenější typ sezení pro sledování televize, protože vám umožňuje relaxovat a užívat si svůj oblíbený pořad.

Věděli jste ale, že používání lehátka má nějaké vedlejší účinky? V tomto blogovém příspěvku budeme diskutovat o hlavních vedlejších účincích používání lehátka, abyste se mohli informovaně rozhodnout, zda tento konkrétní typ nábytku vyhovuje vašim potřebám.

Hlavní vedlejší účinky používání Reclineru

Bolesti zad a nohou

Pokud trávíte příliš mnoho času v sedačce, začnou se dostavovat bolesti zad a nohou. Důvodem je, že vaše svaly nedostávají dostatečné množství cvičení, které potřebují, aby mohly zůstat silné a zdravé.

Částečná výměna kolena: Pokud trpíte artritidou nebo jinými problémy s klouby, může použití křesla narušit výměnu kolene. Důvodem je, že lehátka jsou navržena tak, aby se nepohybovala a mohla by způsobit tlak na tento kloub.

Ztráta zůstatku

Když používáte křeslo, může být těžké vstát ze židle. Důvodem je, že jsou navrženy pro pohodlí a ne pro mobilitu.

Špatný krevní oběh

Dlouhodobé sezení v lehátku může snížit váš krevní oběh. Důvodem je, že nedostáváte potřebné množství cvičení, aby vám správně pumpovalo po celém těle

Snížená funkce nervů

Pokud používáte polohovací křeslo, bude to trvat déle a bude pro vás obtížnější vstát z této židle. Je to proto, že bude trvat déle, než se vaše svaly probudí.

Ztráta svalové hmoty

Sezení v lehátku může způsobit ztrátu svalové hmoty a síly. To je způsobeno nedostatečnou aktivitou během tohoto časového období, což ztěžuje posilování těchto svalů

Zvyšuje se riziko diabetu

Pokud jste diabetik, musíte při používání lehátka dbát zvýšené opatrnosti. Je to proto, že vaše krev nemůže správně cirkulovat v důsledku tlaku na chodidla a nohy.

Špatné držení těla

Dlouhodobé sezení na židli také způsobí špatné držení těla. Můžete si všimnout, že je obtížné se z této pozice postavit přímo.

Podrážděnost a další negativní chování

Dlouhodobé sezení může lidem způsobit podráždění nebo jiné negativní chování. Je to způsobeno nečinností a zvýšeným množstvím hladiny cukru v krvi.

Znecitlivění nohou a nohou

Znecitlivění, brnění a bolest v nohou může být způsobeno přílišným sezením. Pokud jste diabetik, otupělost bude intenzivnější.

<~Bloating

Pokud jste osoba, která trpí nadýmáním a máte pocit, že se vše v žaludku chystá, pak to může mít něco společného s přílišným sezením. Zvýšený tlak na břicho může způsobit tento pocit.

Stres a úzkost

Abyste snížili stres, méně sedejte a buďte více aktivní. Dlouhé sezení může vést k tomu, že tělo uvolní vyšší hladiny kortizolu, což se děje během stresových období.

Opuch nohou

Nadměrné sezení může způsobit otoky nohou a chodidel. K otoku dochází, když je v určité oblasti distribuováno příliš mnoho tekutiny. Zvýšený tlak na žíly nohou povede k tomu, že se do krevního oběhu dostane více tekutiny, což pak vede k edému nebo zadržování vody.

Problémy se srdcem a poškození krevních cév

Příliš dlouhé sezení může poškodit vaše cévy a srdce. Když sedíte delší dobu, nedostatek pohybu ztěžuje uvolnění tlaku v pánevní oblasti. To může vést ke snížení krevního oběhu, který je častěji příčinou křečových žil.

< lt. Diabetes <

Dlouhé sezení může zvýšit riziko vzniku cukrovky. Sezení může způsobit, že lidé budou produkovat více inzulinu a pankreas bude přepracován, což zase zvyšuje pravděpodobnost, že se u někoho rozvine cukrovka.

Lehátko s lehátkem a syndrom letadla

Termín lehátko a syndrom letadla označují fyzický stav způsobený příliš dlouhým sezením v malém stísněném prostoru. Obvykle se vyskytuje v letadlech nebo při používání lehátek, která neposkytují dostatek prostoru pro nohy. Důvodem je, že tyto židle tlačí tělo do nepřirozených poloh, což může vést k problémům s krkem i bolestem na jiných místech.

Dlouhé sezení může způsobit bolest zad. Když lidé sedí na lehátkách, často se hrbí a obepínají ramena, což vede ke svalovému napětí. Důvodem je, že se tělo snaží vyrovnat se stažením svalů na jedné straně páteře a protahováním těch na druhé straně. V některých případech to způsobuje tlak nebo zánět

Jak se vyhnout nežádoucím účinkům používání lehátka

Tip 1. Posaďte se rovně na židli, dávejte pozor na držení těla a chodidla mějte naplocho na podlaze.

Tip 2. Pokud chcete dlouho sedět v letadle nebo na lehátku, je důležité čas od času se pohybovat a protáhnout svaly krátkými procházkami uličkou, pokud je to možné.

Tip 3. Noste vhodný oděv určený k sezení.

Tip 4. Pokuste se vyhnout lehátku, pokud máte problémy se zády nebo krkem; místo toho použijte židli s dobrou bederní opěrkou a područkami, které umožňují horní část těla naklonit se mírně dopředu, aby se uvolnil tlak na spodní část zad, když sedíte vzpřímeně.

Tip 5. Vyhněte se hrbení a ujistěte se, že nohy jsou na podlaze rovné

Tip 6. Použijte podnožku pod chodidla nebo nohy k podpoře zad a vyhnete se nepřiměřenému tlaku na spodní část zad.

Tip 7. Přineste si vlastní polštář, ale nelehejte si na něj úplně, protože to může způsobit namáhání krku.