Nejlepší průvodce ochranou podlah z tvrdého dřeva před otočnými křesly

Dřevěné podlahy jsou krásné na pohled a skvěle se cítí pod vašimi nohami. Jsou také velmi drahé!

Vzhledem k tomu, kolik utratíme za tyto dřevěné podlahy, musíte učinit nezbytná opatření, abyste se ujistili, že zůstanou v dobrém stavu po celá léta.

Jedním ze způsobů je použití křesel bez područek nebo otočných křesel. Tento blogový příspěvek vám řekne, jak chránit podlahy z tvrdého dřeva před otočnými křesly, abyste ve výsledku nemuseli litovat!

Způsoby, jak chránit podlahy z tvrdého dřeva před otočnými křesly

Krok 1. Měli byste si koupit podlahovou podložku, kterou umístíte před židli. Tím se zabrání náhodnému poškrábání a lze jej také použít jako ochranu před domácími mazlíčky nebo dětmi, které by mohly sledovat nečistoty na vašich podlahách.

Krok 2. Pokud nemáte to štěstí, že máte koberce, co takhle koupit nějaký nábytek (jako pohovku), který sedí na podlaze, abyste jej zvedli? Díky tomu budou vaše podlahy mimo zem a zabrání se zásadnímu poškrábání.

Krok 3. Můžete si zakoupit ochranu podlahy z tvrdého dřeva. To není nákladné a lze to provést s malým objemem investic

Jak zajistím, aby se mé křeslo neklouzlo po dřevěných podlahách?

Abyste neklouzali, můžete použít protiskluzové podložky na nohy židlí a stolů. Před židli můžete také umístit vestavěnou kuchyňskou podložku.

Tím se zabrání jakémukoli náhodnému poškrábání, lze jej použít jako ochranu před domácími mazlíčky nebo dětmi, které by mohly sledovat špínu na vašich podlahách, a pokud nemáte to štěstí, že máte koberce – co takhle koupit nějaký nábytek (jako pohovku), který sedí na podlaha, aby se to trochu zvýšilo? To udrží vaše podlahy mimo zem a zabrání velkému poškrábání.

Jak se staráte o renovované dřevěné podlahy?

O své podlahy byste se měli vždy starat. Nikdy nevíte, kolik let vám s nimi zbývá a kolik času jim vydrží, záleží na tom, jak je budete udržovat – stejně jako cokoli jiného v životě!

Jak se tedy staráte o dřevěné podlahy? Odpověď závisí na tom, o jaký typ dřevěné podlahy se jedná.

Pokud je to nově dokončený (a ne starožitný), pak jedna věc, která může pomoci chránit váš nový povrch před poškrábáním, může být použití plstěných nábytkových podložek nebo malých protiskluzových gumových rohoží pod nohy židlí, když někdo vstane, aby protáhl záda a omylem zaklepal při tomto natahovacím pohybu proti noze židle.

Mohlo by to také zabránit poškození domácími mazlíčky, kteří se rádi škrábou na věci, když se nudí.

To také zahrnuje, jak často musí někdo zametat nebo vysávat podlahu z tvrdého dřeva, v závislosti na tom, jaký provoz místnost vidí a kolik lidí v domě žije.

Dobrou zásadou je, že když nevidíte na nohy, když stojíte u dveří, pak je čas na další čištění podlahy z tvrdého dřeva! Jiné typy dřevěných podlah mohou také vyžadovat větší péči – ale díky těmto radám si můžete být jisti, že váš nový nákup bude trvat roky a ne jen do konce.

Poškodí těžký nábytek dřevěné podlahy?

Dřevěné podlahy mohou vydržet značné množství hmotnosti a tlaku, ale je třeba mít na paměti dvě věci.

Za prvé, jakou váhu bude nábytek klást na vaši podlahu? Je to jen jedna židle nebo pohovka, která bude na dřevě maximálně hodinu, zatímco ostatní lidé také sedí? Nebo je tento kus tak těžký, že zabírá celý prostor místnosti a zůstává nehybný několik hodin (nebo dní) v kuse?

Pokud ve vašem domě žije více než jedna osoba, pak je pravděpodobné, že všechny jejich věci mají v průběhu času také kumulativní efekty! Přestěhovali se do vašeho domova s ​​již existujícími kusy nábytku z jiného místa, než se znovu odstěhovali?

V tomto případě budou tyto staré kusy pravděpodobně stále sedět na vaší podlaze a přidávat svou vlastní váhu kumulativnímu efektu, i když se nepoužívají, je to tak, jak nábytek často funguje.

Jak zabráníte pohybu nábytku na dřevěných podlahách?

Existuje několik způsobů, jak zabránit pohybu nábytku na dřevěných podlahách. Nejprve můžete použít protiskluzové podložky na nohy židlí a stolů, abyste zabránili jejich sklouznutí. Před židli můžete také umístit vybavenou kuchyňskou podložku.

Tím se zabrání jakémukoli náhodnému poškrábání, lze jej použít jako ochranu před domácími mazlíčky nebo dětmi, které by mohly sledovat špínu na vašich podlahách, a pokud nemáte to štěstí, že máte koberce – co takhle koupit nějaký nábytek (jako osman), který sedí na podlaha, aby se to trochu zvýšilo?

To udrží vaše podlahy mimo zem a zabrání velkému poškrábání. Za druhé, zvažte umístění plstěných podložek pod nohy v každém rohu nejblíže rohů zdi, aby židle neklouzala.