Komplexní průvodce otočnou základnou

Otočná základna je otočné zařízení umístěné na něčem, co má schopnost otáčení. Otočný podstavec může být buď umístěn na jiný otočný čep, nebo může být umístěn na něco, co se neotáčí.

Otočné čepice se obvykle nacházejí ve věcech, jako jsou otočné židle a otočné hračky, ale dají se také vyrobit téměř v čemkoli, od nábytku po zbraně. Umožňují snadné otáčení čehokoli, k čemu jsou připojeny.

Použití otočné základny

#1. Otočná základna může mít více použití v závislosti na tom, k čemu jsou připevněny; příkladem by bylo, kdyby byla jedna připevněna k noze židle, pak by se otáčela pouze noha (samotná židle ne). Některé otočné základny se však otáčejí, aniž by na ně bylo cokoli položeno.

#2. V tomto případě se otočná základna otáčí s vlastními otočnými schopnostmi a nezávisí na otáčení něčeho jiného. Otočná základna je obvykle připevněna k něčemu nepohyblivému, jako je velký stůl nebo podlaha.

#3. Otočná základna židle může být jedním ze dvou různých typů: otáčení doleva, otáčení doprava. Otočná židle s otáčením doleva se bude otáčet ve směru hodinových ručiček, když se od vás odkloní, zatímco pravotočivý otočný čep by se pohyboval v opačném směru, proti směru hodinových ručiček směrem k vašemu tělu, když se odkloní.

Termín „doleva“ označuje polohu obratle vzhledem k vašemu tělu, nikoli levou nebo pravou stranu, kterou se otočí.

#4. Otočná základna se otáčí s vlastními výkyvnými schopnostmi a nezávisí na otáčení něčeho jiného. Otočná základna je obvykle připevněna k něčemu nepohyblivému, jako je velký stůl nebo podlaha.

Funkce otočné základny

#1. Otočné židle se velmi pohodlně sedí. Otočné židle lze podávat v obou směrech. Nemusíte otáčet celé tělo a hlavu, abyste se k něčemu vyhnuli nebo se od něčeho odklonili; jen otáčíš boky.

#2. Otočná základna je součástí otočné židle, která se otáčí, nikoli sedací částí, pažemi, opěradlem nebo opěrkou nohou. „Otočná“ základna, která se otáčí s vlastními možnostmi otáčení (není připojena k ničemu jinému), vypadá takto:

#3. Typická otočná základna se skládá ze 2 kovových desek spojených pružinami. Horní deska se obvykle připevňuje do otvoru vyvrtaného do nejspodnějšího otočného bodu otočné židle, otočného křesla, otočného stolního křesla, otočné barové židle, otočného kolébky, otočného křesla, otočné pohovky nebo otočného sedátka (nebo podobného nábytku) . Spodní deska se připevňuje do otvoru vyvrtaného v nejspodnějším výkyvném bodě na opačné straně. Obvykle existuje nějaký druh třecího mechanismu – jako podložka – aby se zabránilo zbytečnému otáčení.

Typická otočná základna vypadá takto:

Skládá se ze 2 kovových desek spojených pružinami: jedna se připevňuje k horní otočné části nábytku a jedna se připevňuje ke spodní otočné části. A mezi těmito obratlíky je obvykle třecí podložka.

Otočná základna je připevněna k otočné horní desce pomocí 2 šroubů, jeden na každé straně:

Ty musí být vždy pevně utaženy! Obvykle jsou k otočné základně připevněny podložkou a maticí:

V případě otočných barových židlí nebo otočných židlí se otočná základna připevní do již vyvrtaného otvoru v otočné části – což ji činí stabilnější a zabraňuje zbytečnému otáčení. Při připevňování tohoto druhu otočné základny nemusíte vyvrtávat žádné nové otvory (pokud nechcete připevnit další věci, například držák nápojů nebo opěradlo). Stačí jej protáhnout předvrtaným otvorem a pevně utáhnout:

Pojďme otočit!

Tato otočná základna se otáčí o 360 stupňů, ale otočné základny otočné barové židle se mohou otáčet pouze o 270 stupňů (v závislosti na otočné barové stoličce) kvůli upevnění nohou.

Věci, které potřebujete vědět o Swivel Base

Nejdůležitější věc, kterou potřebujete vědět o otočných základnách, je nikdy neotáčet židli s nákladem, ani když na ní stojíte! Působením stresu poškodíte otočnou základnu a postupem času se celá vaše židle zhroutí.

Ačkoli se to nestává často, s dostatkem času se to určitě stane každému kusu nábytku otočného. (zvláště pokud je používají děti). Abych byl velmi bezpečný, ani bych se nepokusil udělat tento otočný trik.

Jak pečovat o otočnou základnu

Otočná základna by se měla otáčet tak často, jak je to možné, aby se zabránilo zadření. (Sear je stav, který brání otáčení) To lze provést otočením sedadla dopředu a dozadu, zatímco je otočná barová židle prázdná (ne na zadku). Také je musíte otočit při čištění a leštění a nejméně jednou za dva týdny, pokud ne více. (právě jsem to dnes otočil!)

Nikdy neotáčejte bez váhy nebo zátěže, protože to způsobí, že téměř jakýkoli kus nábytku otočného typu zabere ještě rychleji než obvykle. Je také důležité změnit směr po každém otočení. To pomáhá rozložit opotřebení na všechny povrchy kuličkových ložisek uvnitř otočného čepu.

Další způsob, jak lze zabavit nábytek na bázi otočného čepu? Pokud není otočný mechanismus správně vyrovnán! Chcete -li zkontrolovat, zda tomu tak není, otočte židli malou silou (na otočení toho moc nepotřebujete) a zkuste ji otočit o 360 stupňů v obou směrech.

Pokud zjistíte, že se neotáčí volně, nepropadejte panice! Tohle se o to postará! Jednou rukou uchopte sedadlo nebo stoličku poblíž místa, kde se připevňuje otočná tyč, a mírně nadzvedněte. Nezvedejte sedadlo příliš vysoko, jinak zabráníte přístupu vzduchu pod vaši otočnou barovou židli.